PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] pompa chłodzenia



mutombo
09-02-2009, 20:02
Witam dzisiaj po autem zauważyłem plamę, myślałem , że to po deszczu i okazało się jednak, że to płyn chłodzący zrobiłem jakieś 60km i dopiero po domem usłyszałem że wentylator cały czas chodzi, temperatura była ok nic się nie zmieniło, temp. jak zawsze. Czy mogłem przegrzać silnik. A i jeszcze od niedawna coś huczało myślałem, że to łożysko. Czy to huczenie to może być pompa. W zbiorniczku płynu było na dnie jak odkręciłem korek to wszystkie resztki poszły w blok. Spód auta cały mokry.

Dodano po 26 min.:

Dodam jeszcze, że to wycie najbardziej słychać powyżej 80km/h po 120 raz mniej raz więcej a chwilami nic nie słychać prze chwilę. Łożysko w kole wymieniłem razem z piastą. Wydaje mi się, że raczej to nie będzie łożysko w kole. Czy to pompa ???

martinez98
09-02-2009, 20:18
raczej pompa, sprawdz, czy przez noc naprzyklad ubedzie Ci plynu na postoju, a potem odpal i zobacz czy ubywa i sie leje pod samochod. Bedziesz mial odpowiedz.

mutombo
09-02-2009, 20:32
raczej już nic nie ubędzie bo w zbiorniczku już nie ma a wody na noc nie chcę dolewać z przyczyn nam znanych

Dodano po 4 min.:

Mam tylko nadzieję że to pompa i nie przegrzałem silnika.

martinez98
09-02-2009, 23:01
niestety nie masz zbytnio wyjscia jak dolac plynu, chyba, ze poprostu oddasz do mechanika. Czy nie przegrzales to sie okaze. A nie zniknelo Ci nagle ogrzewanie naprzyklad? wskazowka temperatury nie poszla za wysoko?

mutombo
10-02-2009, 20:30
Zlokalizowałem wyciek. Płyn ucieka z tej metalowej rurki która idzie przy pasku klinowym, po prostu pordzewiała, a wycie nadal nie wiem co i gdzie.
Jeżeli chodzi o grzanie to ciepło było cały czas, i chyba raczej nie przegrzałem silnika wszystko wygląda ok. Ale nadal męczy mnie to wycie. Sprawdzałem łożysko (prawy przód bo tam słychać to wycie) i wydaje mi się że nie ma luzu (nowa piasta i łożysko).
Czy macie jeszcze jakieś sugestie.
Pozdrowienia.[/b]

martinez98
10-02-2009, 22:27
moze byc, ze to opony halasuja. Mialem tak z tylnymi, po wymianie cisza i spokoj. Nic innego do glowy mi nie przychodzi. No moze jeszcze przegub wewnetrzny.

mutombo
10-02-2009, 22:34
Opony przełożyłem miałem na przodzie dwu letnie koreańce jakieś a teraz mam nowe zeszłoroczne i dalej wyje.