PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Ford 6000 CD + wzmacniacz. Po włączeniu brak dźwięku.



RobiWan
10-02-2009, 20:35
Witam szanownych kolegów
Problem mam następujący:
Podłączyłem wzmacniacz do radia fabrycznego: zasilanie z zapalniczki w bagażniku (problem z poprowadzeniem kabla z akumulatora), remote podłączony pod 7 pin w kostce zasilającej liczony od góry (sterowanie anteną zewnętrzną), sygnał pociągnąłem z kabli głośnikowych przy radiu (podłączyłem do tylnych głośników bo jest możliwość wyregulowania przód-tył).
Teraz problem: Silnik włączony radio gra jak należy. Wyłączam silnik radio gaśnie automatycznie, po chwili włączam silnik i radio, a gra tylko jeden głośnik prawy przód (regulacje przód-tył i lewo-prawo nie pomagają) muszę wyciągnąć wtyczkę od głośników i włożyć ją z powrotem przy włączonym radiu i wszystko gra do następnego wyłączenia silnika.
Gdzie leży przyczyna? Czy to wina radia? Chciałbym je zostawić.
Dodam jeszcze że twitery podłączone mam pod przednie głośniki.
Proszę o poradę. Pozdrawiam

Poncio
10-02-2009, 22:38
CZY TY PRZECZYTALES PODSTAWY CAR AUDIO???????????????????

NIE WOLNO PODLACZAC zasilania WZMACNIACZA Z ZAPALNICZKI!! W TAKI SPOSOB DOPROWADZISZ DO ZWARCIA IZAPALENIA SIE INSTALACJI!!

wpierw poprowadz zasilanie od aku do wzmacniacza a potem rob reszte ...

RobiWan
10-02-2009, 23:36
Dzięki za te ostre słowa.
Podstawy znam. Kabel zasilający próbowałem kilka razy przełożyć do komory silnika w okolicy kierownicy gdzie przechodzi wiązka główna ale to było niemożliwe, dostęp niemożliwy od strony silnika też zagracone. Więc wpadłem na ten bandycki pomysł żeby podłączyć do zapalniczki żeby sprawdzić jak będzie śmigało.
Czy to że zasilenie wziąłem z zapalniczki ma wpływ na to że po włączeniu nie działa?
Widzę że nie mam wyjścia i muszę dalej próbować z zasilaniem.

GTomek
11-02-2009, 03:48
Widzę że nie mam wyjścia i muszę dalej próbować z zasilaniem.

informuj o efektach bo też się przymierzam do tego

Poncio
12-02-2009, 01:14
sluchaj ... ja mam mojego mondka przerobionego calkowicie (car audio) i wlasnie mam przeprowadzony kabel 35mm razem z wiazka ktora idzie przez sciane grodziowa :) poprobuj jeszcze raz ...

kabel ktory jest w zapalniczce jest na tyle cienki ze nie dostarcza odpowiedniej ilosci pradu aby moc zasilic wzmacniacz wiec w ogole sie dziwie ze to ci dziala

fijasek
07-04-2010, 21:24
koledzy, mam pytanie

czy fabryczne radia 5000, 6000 lub 6006 ma wyjście na wzmacniacz (bo wyjść w tułu jest sporo)
adapter z wyjścia głośnikowych ze względów na kiepskie parametry mnie nie interesuje

hashenty
07-04-2010, 22:55
Ja również mam przewód 35 mm poprowadzony po stronie kierowcy przy wiązce instalacji - było dużo zabawy i męczenia się, w końcu po nasmarowaniu przewód bodajże wodą z płynem czy tam z mydłem i wreszcie dało radę go przepchnąć. Więc jak widzisz nawet kabel o tak sporej średnicy można bez demolki ściany grodziowej poprowadzić do wnętrza. Z kablem o mniejszym przekroju nie powinieneś mieć najmniejszego kłopotu. Ale najlepiej mieć kogoś do pomocy. I pamiętaj o bezpieczniku przy akumulatorze!

Dodano po 2 min.:

Kolego Fijasek - te radia nie mają wyjść na wzmacniacz. Ale da się je wyprowadzić w jakimś serwisie audio - ja tak miałem swojego czasu, ale pozbyłem się tego radia, bo grało to żałośnie. Wyjścia na wzmaka wyprowadził mi znajomy elektronik.

Zeus
08-04-2010, 19:08
sygnał pociągnąłem z kabli głośnikowych przy radiu (podłączyłem do tylnych głośników bo jest możliwość wyregulowania przód-tył).
Teraz problem: Silnik włączony radio gra jak należy. Wyłączam silnik radio gaśnie automatycznie, po chwili włączam silnik i radio, a gra tylko jeden głośnik prawy przód (regulacje przód-tył i lewo-prawo nie pomagają) muszę wyciągnąć wtyczkę od głośników i włożyć ją z powrotem przy włączonym radiu i wszystko gra do następnego wyłączenia silnika.
Gdzie leży przyczyna? Czy to wina radia? Chciałbym je zostawić.
Dodam jeszcze że twitery podłączone mam pod przednie głośniki.
Proszę o poradę. Pozdrawiam

Kolego, jeśli dobrze rozumiem, to bezpośredni sygnał z wyjścia tylnych głośników z radia podałeś na wejście wzmacniacza. W ten sposób obciążasz końcówkę mocy w radiu (bo ten dodatkowy wzmacniacz ma impedancję wejściową pewnie w granicach 10-15kOhm) do tego stopnia, że albo włączają się jej zabezpieczenia i odłączają poszczególne kanały albo po prostu głupieje.
Aby podłączenie było poprawne, musisz wyprowadzić sygnał sprzed końcówki mocy, czyli z wyjścia przedwzmacniacza.

Kolega wojoo słusznie nakrzyczał w kwestii zasilania wzmacniacza, chociaż jeśli było to tylko do prób i cichutko to nic się złego nie stanie, dopiero większe "odkręcenie" może spowodować lekki pożar instalacji.

maniek_
08-04-2010, 19:13
Ja również potwierdzam że spokojnie da się przeciągnąć grubszy kabel. Miałem 35, teraz mam 25mm^2. Przeciągnięcie go faktycznie nie jest takie łatwe ale jest wykonalne. Łatwiej przebijać się od wewnątrz w stronę silnika. Najpierw warto zrobić dziurę jakimś śrubokrętem lub czymś sztywnym i później ciągnąć kabel. Zacznij od tego i ciesz się że auta nie spaliłeś

fijasek
08-04-2010, 20:29
ja sobie przerobiłem 5000, radyjko ma dość prostą konstrukcję wiec wyprowadzenie przewodów do wzmacniacza było dość proste, ale radia serii 6000 mają druk 2 warstwowy i coś nie mogę znaleźć miejsca z którego mógłbym wyprowadzić przewody (przydałby się schemat z widokiem elementów na płycie, być może ktoś posiada takowy schemat)

Zeus
10-04-2010, 19:44
radia serii 6000 mają druk 2 warstwowy i coś nie mogę znaleźć miejsca z którego mógłbym wyprowadzić przewody (przydałby się schemat z widokiem elementów na płycie, być może ktoś posiada takowy schemat)

Odnajdź w radiu końcówkę, w googlu znajdź datasheeta od niej, sprawdź która nóżka od czego, po czym pobierz sygnał bezpośrednio z wejścia.