PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] gdzie wywiercić otwory na dysze w kolektorze?



tommy77
12-02-2009, 20:46
Witam. Mam taki problem. Zakładam sobie instalkę staga300 (obecnie 2gen) i wszystko już mam zaplanowane tylko zastanawiam się gdzie będzie optymalne miejsce na dysze które wkręca się w kolektor.

Więc prośba wielka o taką wskazówkę (może jakaś fotka) . Rozumiem że większość ma założony wtrysk w swoich autach ale czy wiadome jest gdzie jest to najbardziej optymalne miejsce aby wywiercić otwory na dysze. Oczywiście możliwie jak najbliżej głowicy.

Exodos
12-02-2009, 21:13
No jak najbliżej zaworu ssącego i tyle, musisz indywidualnie do tego podejść, jakie wtryski ?

Netoper
12-02-2009, 21:14
Sam sobie dałeś odpowiedź :)

możliwie jak najbliżej głowicy

tommy77
12-02-2009, 21:19
No dobra ale jaka jest szkoła jak dotąd, jakie miejsce?. Np można od spodu i listwę pod kolektorem np. ale czy ma to sens?

Netoper
12-02-2009, 21:25
Np można od spodu i listwę pod kolektorem np. ale czy ma to sens?
Można, tylko w razie np kontroli wtrysków czy przewodów zasilających dojście niezbyt wygodne.

tommy77
12-02-2009, 21:44
Czyli nie spotkałeś się z montażem pod kolektorem?

Netoper
12-02-2009, 21:46
Czyli nie spotkałeś się z montażem pod kolektorem?
Nie,
montuje się tam gdzie jest najlepsze dojście i możliwość umiejscowienia wtrysków jak najbliżej zaworów.

tommy77
12-02-2009, 21:50
te dysze które są w sprzedaży nie są zbyt długie. Mam na myśli że po dokręceniu nie wystają za wiele w środku. Bo może kiedy by je wkręcić pod kątem w rozumieniu do kanału głowicy. Nie mam jeszcze zestawu bo wczoraj dopiero zakupiłem na all...

Exodos
12-02-2009, 22:15
Jak masz za krótkie dysze to wrzuć takie:

http://megapol.com.pl/?p=productsMore&iProduct=826&sName=Dysza-d%B3uga-do-wtrysku-gazu---175mm

Ja je mam w Astrze, dla tego że kolektor dolotowy jest długi, obroty na jałowych sa takie jakby je gwoździem przybił na obrotku, wachania max 20 RPM !!!!

tommy77
12-02-2009, 22:20
wiesz. Ja sprawdziłem jedno. Obroty na gazie i na benzynie mam jednakowe (instalka 2 gen) ale jest coś co mnie cholernie denerwuje to to że na gazie buja silnikiem ( tak popyrkuje) czuć to na wolnych w srodku a jak posłuchasz wydechu to słyszysz czasami takie pyrknięcie. A czasami częściej. Głównie wtedy kiedy jest mocno nagrzany. Mam nadzieję że na sekwencji to ustanie i będzie jak na benzynie idealnie.

Netoper
12-02-2009, 22:24
A czasami częściej. Głównie wtedy kiedy jest mocno nagrzany
A świeczki dużo mają przebiegu?

tommy77
12-02-2009, 22:29
może 20k ale jak wymieniłem to to samo więc świece nie mają znaczenia. Tato w swoim 1.8 ma elektronike AL-700 ja Loveco pro. I widzę że kultura pracy 1.8 jest o wiele wyższa.

bialy
17-02-2009, 18:38
Wtryski montuje się zaraz za wtryskami benzynowymi tylko przechylone w przeciwną stronę niż wryski benzynowe. Jeżeli masz za krótkie dysze polecam dysze BRC, ale nie wiem co się ztanie jak podłączysz do tego wtryski walteka bo słyszałem że tam regulacji dokonuje się też wielkością dyszy... W brc dysza jest maksymalnie duża aby przelot gazu był jak najszybszy, a cała regulacja polega na szybkości otwarcia wtryskiwacza.

oto link do dysz i wężyków brc
http//www.allegro.pl/item555530060_dysze_kolektora_wezyki_wtryskiwaczy_ brc_zobacz.html

Dodano po 9 min. temu:

Heh te dysze które poleca kolega Exodos to raczej nadaja się do 2,5 V6 bo tam kolektor jest dużo dłuższy i większy ogólnie. Gdybyś to zamontował do 2.0 to musiałbyś wiercić zaraz pod przepustnicą, żeby końce tej dyszy znajdowały się przy wlocie do cylindra. W sume to można by ją przyciąć i wymodelować tak żeby wylot z dyszy był bezpośrednio przy wlocie do głowicy.
Ale powiem szczerze że takie dysze które ci wysłałem spokojnie wystarczają. ścianka kolektora ma z 3-5 mm grubości, i do tego jak wiercisz na kraju kanału tam jest troszke grubszy, a dysza ma około 1,5cm-2cm długości z tego co pamiętam.

Exodos
17-02-2009, 23:15
Wtryski montuje się zaraz za wtryskami benzynowymi


Nie pisz bajek, bo się później zaczną cyrki, ja już zmieniałem kolektor dolotowy w Astrze z tego powodu, bo jeden "fachowiec" mi powiedział wierć zaraz za benzynowymi bo jest fajne miesjce, po odpaleniu obroty pływają, po zmianie jak najbliżej zaworu obroty są równe jak nie wiem.

bialy
18-02-2009, 01:33
no kurde a gdzie je ma zamontować? Jak najbliżej zaworu to w mondku jest zaraz za wtryskiem benzynowym, nie wiem jak w astrze ale w mondku nie wywiercisz się pomiędzy wtryskiem benzynowym a głowicą, nie ma szans. Wtrysk benzynowy jest tuż przy głowicy, no chyba że będziesz wiercił od spodu a tego to nikt nie robi bo podejście jest paskudne.

Dodano po 1 min. temu:

Exodos ty masz 2,5 i tam jest inaczej. W 2.0 nie da się tego zrobić inaczej. Wiem bo sam sobie montowałem instalacje więc wiem.

Exodos
18-02-2009, 10:32
no chyba że będziesz wiercił od spodu a tego to nikt nie robi bo podejście jest paskudne.


Bo się kolektor ściąga jak się robi nawierty.

bialy
18-02-2009, 16:07
No i dobra, ściągniesz ten kolektor i wywiercisz od spodu. A potem listwe z wtryskami dasz też od spodu? Bez sensu robota. Potem spod auta dojście jest paskudne bo już nie mówie od góry żeby się dostać. A jak sie zwiercisz od spodu to żeby wyść z wężykami do góry to muszisz je znacznie dłuższe dawać, a niech nikt nie ściemnia bo wiem że im dłuższe te wężyki to auto potem gorzej chodzi. Więc moim zdaniem w 2.0 jedynym sensownym miejscem na wiercenie pod wkrętki jest zaraz za wtryskami benzynowymi tylko pod przeciwnym kątem co wtryski benzynowe.
I niech ludzie którzy nigdy tego nie robili nie wprowadzali innych ludzi w błąd, ja to mówie z własnego doświadczenia, bo przed robotą u siebie oglądałem kolektor z każdej strony i rozważałem każdy wariant montarzu.
Mój kolega ma mondka z włoch którego kupił niedawno, i tam jest fabryczna instalacja zawoli, i wkrętki są właśnie montowane zaraz za wtryskami benzynowymi.

tommy77
19-02-2009, 01:28
już zamontowane. Nagrzałem te dysze i na zasadzie wtopienia w kolektor to zrobiłem. Siedzi jak fabryczne. Lekko pod kątem dałem aby patrząc w te szczeiny w listwie wtryskowej widzieć światło dyszy , chodzi o to aby przewody wychodziły bez zagięć. Nie ma innej możliwości jak wtopienie tego w kolektor. Wiertarką nie podszedłbym tak aby wywiercić dziury lekko pod kątem w kierunku zaworów.

bialy
23-02-2009, 02:34
no i w którym miejscu je zamontowałeś?