PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] gdzie umiejscowić parownik do sekwencji?



tommy77
19-02-2009, 18:16
Witam, Mam dylemat gdzie zainstalować parownik. Obecnie mam 2gen i parownik mam pod akumulatorem. Z racji tego że zavoli zeta-s który chce zainstalować jest o wiele mniejszy to pomyślałem że można go wsadzić pomiędzy cewką zapłonową a akumulatorem i czujnikiem temp. silnika. Jest tam akurat idealne miejsce. Problem jest tylko jeden. Zauważyłem że jak go tam wsadze możliwie nisko to będzie wystawał ponad poziom płynu chłodzącego. Czyli może być problem ogrzewania.

Proszę o opinię gdzie go zamontować. Czy ma ktoś parownik koło cewki zapłonowej w miejscu gdzie był rezonator?

sayuk
19-02-2009, 20:45
ja mam koło zbiornika do spryskiwacza i jest git dostep dobry i krótkie węże

Exodos
19-02-2009, 21:47
ja mam koło zbiornika do spryskiwacza i jest git dostep dobry i krótkie węże


Mam tak w Mondeo, poroniony pomysł, bo wymień później żarówkę w lampie jak się spali gdzieś na drodze.

tommy77
20-02-2009, 00:32
no ale czy spotkał się ktoś z parownikiem w miejscu rezonatora? czy faktycznie będzie problem z grzaniem skoro pi razy oko parownik będzie wystawał ok 1/4 ponad poziom płynu w zbiorniku?

Za lampą to poroniony pomysł totalnie już miałem tam kiedyś i to zaraz przerobiłem

Exodos
20-02-2009, 00:33
Pod aku pakuj reduktor, u was w rzędówkach nie ma problemu, gorzej z Vkami, bo tylko koło lampy jest miejsce, nigdzie indziej.

tommy77
20-02-2009, 00:36
to co wszyscy mają pod aku?? A czy przy dłuższym przewodzie nie spadnie ciśnienie lub będzie wpływać to niekożystnie na jazde?

Exodos
20-02-2009, 00:42
Nic się nie stanie, znajomy gaziarz jak tylko ma możliwość to wszędzie pakuje pod akumulator, jest tam takie miejsce że reduktor się zmieści bez problemowo, jak go będziesz podpinał do wody to wrzuć tak:

blok->reduktor->nagrzewnica->blok

Może nagrzewnica będzie się wolniej nagrzewać, ale za to szybciej się przełączy na gaz.

U mnie jest tak podpięte: (i w Mondeo i w Astrze)
blok->webasto->reduktor->nagrzewnica->blok

tommy77
20-02-2009, 00:55
czyli nie spotkałeś sie z parownikiem w miejscu rezonatora? tam by było idealne miejsce. A czy nie można sobie tego automatycznego przełączania wyłączyć?. Obecnie nie ma czujnika temp i przełączam na gaz po chwili. nie wiem jak w sekwencji. czy to by nie przeszkadzało

Exodos
20-02-2009, 00:58
czyli nie spotkałeś sie z parownikiem w miejscu rezonatora? tam by było idealne miejsce. A czy nie można sobie tego automatycznego przełączania wyłączyć?. Obecnie nie ma czujnika temp i przełączam na gaz po chwili. nie wiem jak w sekwencji. czy to by nie przeszkadzało

No jak sam zauważyłeś w miejscu rezonatora reduktor będzie ponad poziom wody w układzie, co do przełączania, to w sekwencji nie ma tak że odpalisz, przegazujesz i pyk jest na gazie, musi pochodzić na Pb aż osiągnie te 20 czy tam (zalecane) 30 stopni i wtedy się przełączy na gaz.

tommy77
20-02-2009, 01:01
a jak by mu ustawić jakąś temp powiedzmy 10 stopni to powinien szybciej przełącyć? czy jest jakaś blokada w programie?

Netoper
20-02-2009, 09:29
a jak by mu ustawić jakąś temp powiedzmy 10 stopni to powinien szybciej przełącyć?
Temperaturę można ustawić, tylko przy tak niskiej to szybko zarżniesz parownik i wtryski też po głowie dostaną.
Minimalna temperatura przełączania to 20 stopni, optymalna 30, bezpieczna 40.

Exodos
20-02-2009, 09:43
a jak by mu ustawić jakąś temp powiedzmy 10 stopni to powinien szybciej przełącyć? czy jest jakaś blokada w programie?


Program ma zabezpieczenie i chyba mniej niż 15 nie ustawisz.

tommy77
20-02-2009, 15:36
trudno .Najwyzej postawie jakąś rezystancję dodatkową aby oszukać sterownik. Bo tak na prawdę to ten czujnik w korpusie parownika służy chyba właśnie po to aby załączyć gaz i to wszystko. Co do parownika to po połowie dnia kombinacji jest pod pompą hamulcową i widocznie poniżej poziomu płynu

Netoper
20-02-2009, 17:00
Przez ciekawość zapytam, co chcesz osiągnąć zmniejszając temperaturę przełączania?

Exodos
20-02-2009, 21:37
Przez ciekawość zapytam, co chcesz osiągnąć zmniejszając temperaturę przełączania?

Pewnie chodzi o oszczędność bo niby się ma przełączyć na gaz od zaraz, ale kolega nie zauważył już tego że mu będzie auto gasło aż się nagrzeje i będą nie równe obroty.

bialy
21-02-2009, 03:44
Kolego jak zamontujesz parownik wyżej niż zbiorniczek wyrównawczy to będziesz miał problem z odpowietrzeniem układu, i oby się nie zapowietrzał w trakcie jazdy.

tommy77
22-02-2009, 08:28
Kolego jak zamontujesz parownik wyżej niż zbiorniczek wyrównawczy to będziesz miał problem z odpowietrzeniem układu, i oby się nie zapowietrzał w trakcie jazdy.

Już problem rozwiazany. Jest pomizej zdecydowanie. Wyszły max krótkie przewody wodne, w ogóle żadnych nie dodawałem. Parownik moment gorący, nic się nie zapowietrza.W dodatku jeszcze schowany za filtrem powietrza, więc nie będzie się ochładzał tak jak to było pod aku. Było trochę kombinowanaia ale się opłacało. Tak że po sprawie.

Exodos
22-02-2009, 09:14
nie będzie się ochładzał tak jak to było pod aku

Jakbyś miał osłony wszystkie to by było ok :)

tommy77
22-02-2009, 19:02
mam ale tam i tak jest duzy przwiew