PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Odstające tylne drzwi



6-tec
20-02-2009, 22:35
Witam
Mam problem w swoim Mondku kombi tylne drzwi odstają od karoserii tzn nie dochodzą do końca jak je przycisnę to jest równa płaszczyzna ale jak je puszczę to odskakują prawe tylne na jakieś 6-7 mm a lewe tylne na 3-4 mm.

Moje pytanie czy można je jakoś wyregulować tzn. może da się przesunąć ten rygiel trochę głębiej albo zamek w drzwiach się da przesunąć a może istnieje jakiś inny sposób???

Proszę o jakąś wskazówkę. Może ktoś z Was miał podobny problem?
Dzięki za wszelką pomoc. :beer:

maniek_
20-02-2009, 22:53
W Mk I regulowałem to bez problemu, myślę że i w II da się to robić

6-tec
20-02-2009, 23:15
W jaki sposób to regulowałeś???
odkręcając ten "uchwyt" i przesuwając go głębiej?
A czy jak odkręcę te śruby Torex-y to nie dojdzie do tego że nakrętki jak tam są odpadną czy coś w tym stylu?

Napisz dokładniej jak to robiłeś???
Pozdro :fan:

N2O
21-02-2009, 00:44
luzujesz śrubki, pukasz delikatnie jakimś małym młoteczkiem, skręcasz, sprawdzasz czy jest ok a jak nie to powtarzasz całą procedurę do czasu uzyskania zadowalającego efektu :)

maniek_
21-02-2009, 11:39
odkręcając ten "uchwyt" i przesuwając go głębiej?
Dokładnie :)

jachu
21-02-2009, 14:11
A czy jak odkręcę te śruby Torex-y to nie dojdzie do tego że nakrętki jak tam są odpadną czy coś w tym stylu?

gwinty są na stałe,nic Ci nie odpadnie :satan:

Kamlos
21-02-2009, 19:04
Dokładnie tak jak piszą koledzy, tylko musisz mocno dokręcić, bo inaczej drzwi odciągną ten rygiel i dalej będą odstawać

6-tec
21-02-2009, 20:00
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Włąsnie to zrobiłem ale trzeba naprawdę dobrze dokręcić bo jak normalnie czyli ręcznie dokręcałem to po trzech razach zamykania i otwierania drzwi rygiel się przesówał.
Wystarczyło zrobić przedłużkę i wszystko gra jak trzeba.

Jeszcze raz dzięki za pomoc. :beer: