PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]jaki wzmacniacz do tego zestawu polecalibyscie?



matrix27
01-03-2009, 23:23
Witam

Mam zamontowana jednostke glowna Pioneer 7600mp, glosniki z przodu w drzwiach Carpower Neoset 165 http://www.allegro.pl/item548435517_carpower_neoset165_topowy_zestaw_glo snikow_hifi.html
Wszystkie drzwi wygluszone od srodka, na zewnatrz i boczek od srodka. W tylnych glosnikach mam narazie standard.

chcialbym wreszcie podlaczyc to wszystko pod wzmacniacz. Sklanialbym sie "mysle" do firmy (carpower) jak glosniki, chyba ze cos sprawdzonego i dobrego mi poleciciie innego?
-Jakiej mocy wzmacniacz szukac?
-Nie duzy, bo (zastanawiam sie jeszcze) zeby go dobrze schowac- np pod siedzenie przednie pasozyta? Nie chce nigdzie go pakowac do bagaznika, chyba ze za jakas duza zaslepke?
- chce zeby byl niewidoczny dla "nowych pseudo wlascicieli"

matrix27
03-03-2009, 15:27
:up:

macyy
04-03-2009, 17:44
Nie wiem czy jest sens podłączania pod wzmaka tylnych fabryczych głośników bo mogą nie dać rady i będa psuly całą scenę. Najpierw je wymień i później wszystko pod wzmaka. 4-kanałowca małego raczej nie znajdziesz. Szukaj czegoś w okolicach 4x150W na kanał, żeby głośniki na luzie sobie ładnie grały. Do tej pory miałem 2 2-kanałowe pionery gm 3300t i fajnie dawały radę. Teraz wyszły pioneery nowe gm 6900t, ciekawie wygląda i moce odpowiednie dlaCiebie. Ja osobiscie jutro zmieniam na Harman-Kardon c470, ale u mnie liczy też się wygląd bo do zabudowy idzie.

BTW. dobre głośniki :up: gdzie tweetery wsadziłeś?

matrix27
04-03-2009, 19:46
Oczywiscie tylne glosniki bede wymieniac- ale wszystko z przyplywem kasy :). Tweetery narazie - kiepsko- kolo glosnikow w drzwiach na srobce. Jakbym mial panel (ten trojkat) w drzwiach zrobiony przez kogos do tweetera to bym go tam dal, ale narazie (ja sam jestem za cienki) zeby cos takiego stworzyc a i kasy brakuje zeby jakiejs firmie to zlecic. :)

macyy
05-03-2009, 00:59
to nie wolałbyś zamiast głośników z tyłu dać jakiegoś suba. Efekt będzie o wiele lepszy. Miałem tak w poprzednim aucie i teraz w mondku też tak robię tylko bardziej niż poprzednio. Zabudowa już prawie mam skończoną. Kable już pociągnięte wszystkie. Muszę jeszcze tylko wsadzić głośniki i drzwi wytłumić, ale to dopiero w przyszłym tygodniu będę miał czas :/ A tweetery wsadzam w słupki. Miałem sam robić, ale po przeanalizowaniu kosztów stwierdziłem, że nie chce mi sie z tym paprać i daje je do firmy, zrobią obszyją i pewnie 8 razy lepiej niż ja bym to zrobil :P

matrix27
05-03-2009, 01:15
wiesz co powiem Ci ze juz przy wygluszeniu drzwi matami, i z przednimi glosnikami ktore maja w sobie magnesy neodymowe- dla mnie bas jest wystarczajacy :) Wiec nie wiem czy sub bylby mi potrzebny:)

Zastanawiam sie czy wogule pozbyc ze tylnych glosikow i zostawic tylko dobry przod:)

P.S. A moglbys dowiedziec sie ile ta firma co dajesz swoje slupki trojkatne do przygotowania pod tweetery bierze od sztuki? Bo moze zdecydowalbym sie tez je zrobic? Wtedy moze za wiecej = mniej by wziela?

macyy
06-03-2009, 01:51
Kurde za późno. Rano zawiozłem słupki do zrobienia. Normalnie biorą 400 za parę, ale policzą mi 300 "dla stałego klienta" ;)

matrix27
04-08-2009, 17:41
Hej :)

troszke odswiezam temat :)
za okolo miesiac bede kupowac wzmacniacz najprawdopodobniej firmy Carpower.
- glosniki takie jak w 1 poscie - Carpower Neoset 165
- jednostka glowna Pioneer 7600mp

Czy http://www.allegro.pl/item700689439_carpower_monacor_hpb_1502_hi_fi_500w _rms_gwarancja.html

ten wzmacniacz bedzie ok czy za mocny. Planuje podpiecie tylko przednich glosnikow. tylne odlaczam. Subwoofera nie planuje kupowac.

Jezeli nie to a cos innego markowego w dobrej cenie co pociagnie moje glosniki to prosze o rade