PDA

Zobacz pełną wersję : Olej roślinny zamiast ON



Kursk
29-08-2005, 16:55
Witam. Co prawdz nie zadaję pytania jako użytkownik LPG ale umieszczam temat w tej podgrupie z uwagi na alternatywne źródł napędzania auta.
Właściciele benzyniaków z instalacją gazową cieszą sie że gaz taki tani.
A co mają zrobić właściciele diesli, których auta może nie palą zbyt wiele ale i tak ON na stscjach juz sięga poziomu 4 zł. Straszne. Czytałem, że można auto z silnikiem diesla przerobic na zasilanie olejem roślinnym, rzepakowym. Wiem jak taka instalacja wygląda i znalazłem równiez firmę, która przerabia sosprzęt silnika.
Pytanie tylko moje jest takie. Czy ktoś już się z tym spotkał, a może ktoś ma zainstalowaną taką instalację.
Pozdrawiam :pad:

mburz
29-08-2005, 18:25
może odpowiedz nie będzie profesjonalna ale wydaje mi się że Melex jest właściwym wyjściem z sytuacji
http://www.melex.pl/ :)) - dodam że na emeryturze ...
Jeżeli chodzi o przeróbkę silnika ON na olej rzepakowy trzeba by zapytać co sądzą oczywiście producenci układów wtryskowych CR na ten temat. Myślę że pytania by nie zrozumieli lub nie chcieli zrozumieć ...
Wrażliwość układów CR na wynalazki ma się jak g.... do twarożka
przepraszam za porównanie ...
Pozdrawiam

chevy
30-08-2005, 00:43
Witam. Co prawdz nie zadaję pytania jako użytkownik LPG ale umieszczam temat w tej podgrupie z uwagi na alternatywne źródł napędzania auta.
Właściciele benzyniaków z instalacją gazową cieszą sie że gaz taki tani.
A co mają zrobić właściciele diesli, których auta może nie palą zbyt wiele ale i tak ON na stscjach juz sięga poziomu 4 zł. Straszne. Czytałem, że można auto z silnikiem diesla przerobic na zasilanie olejem roślinnym, rzepakowym. Wiem jak taka instalacja wygląda i znalazłem równiez firmę, która przerabia sosprzęt silnika.
Pytanie tylko moje jest takie. Czy ktoś już się z tym spotkał, a może ktoś ma zainstalowaną taką instalację.
Pozdrawiam :pad:

Jak masz czas to poczytaj sobie... http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ekoauto/diesel.html

jarekch
04-10-2005, 08:23
W Bydgoszczy jest firma, która przerabia samochody w ten sposób.
Nie mam w tej chwili przy sobie telefonu do nich ale podeślę później.
O ile dobrze pamiętam, to możesz kupić instalację do samodzielnego montażu (chyba 600zł) lub zostawić im samochód do montażu (chyba 1200zł).
Jakiś czas temu był też artykuł w Gazecie Pomorskiej na temat samochodów na olej roślinny. Wspomniana była tam jakaś firma ze Szczecina i koszt przeróbki 4000zł.
Można się też pokusić o przerobienie samemu ale wymaga to trochę pracy.

Lowlander
04-10-2005, 13:06
Do Common-Rail się nie nadaje, ale wiem, że 1.8 do TD da się wstawić taką instalację. Czytałem o tym na stronie jakiegoś niemieckiego stowarzyszenia ekologicznego.

tokocz
04-10-2005, 13:15
750 litrów z ha, trzeba sobie kupić parę hektarów i jazda. :metal

mburz
05-10-2005, 22:01
Przyszłością jest hybryda może wodór i te nasze benzyniaki i diesle wiginą za lat 30 jak syrenki i warczyburgi .... Wszak ropy ponoć ma starczyć jeszcze na 50-60 lat.

Pozdrawiam

Lowlander
05-10-2005, 22:10
Przyszłością jest hybryda może wodór i te nasze benzyniaki i diesle wiginą za lat 30 jak syrenki i warczyburgi .... Wszak ropy ponoć ma starczyć jeszcze na 50-60 lat.

Pozdrawiam

To będę miał 76-86 lat (o ile dożyję) i będę jeździł autobusem MZK na wodór korzystając z legitymacji seniora :metal.

wesmond
09-10-2005, 13:49
Przyszłością jest hybryda może wodór i te nasze benzyniaki i diesle wiginą za lat 30 jak syrenki i warczyburgi .... Wszak ropy ponoć ma starczyć jeszcze na 50-60 lat.

Pozdrawiam


Tak z tą ilością ropy na lat 50 -60 to bym nie wierzył. Głównie dlateo że jest jeszcze wiele złóż tego surowca, które zostały już odkryte ale nie sa jeszcze eksploatowane więc póki co sadzę że odczuwamy na swojej kieszeni raczej zwiększony popyt na ropę (i szejków windujących ceny). Wszak wystarczy popatrzeć jak rozwijają się Chiny i inne kraje azjatyckie. To głównie ten region stał się coraz większym konsumentem ropy.
A lobby, które wydobywa ropę robi na tym niezłą kasę. Bo powiedzmy sobie szczerze koszty wydobycia ropy sie nie zmeniły ale popyt wzrósł.
No należy tutaj dodać że oprócz krajów azjatyckich jeszcze USA odkuwa się za swoją misję "pokojową".

21-01-2006, 15:29
Ja właśnie kupiłem sobie golfa I GLD z 80roku po to aby włożyć mu olej. Do miesiąca powinienem mieć zrobione napiszę wam wtedy ze zdjęciami, co gdzi i jak. Myślę że mój plan jest trochę lepszy od tych oferowanych obecnie na wielu stronach www. Ale na chwalenie się jeszcze za wcześnie jeśli tylko mi się uda dam znać i kolegą forumowiczą udostępnie patent.