PDA

Zobacz pełną wersję : MK III Tddi - jak ciepły - nie odpala od razu...



Slavol
30-08-2005, 10:55
Kurcze akurat na wakacjach się to stało i to nie jeden raz:
na zimno odpala od razu a jak sie dobrze zagrzeje - staję na chwilę i próbuję odpalić - nic - zakręci i zaraz gaśnie. Dopiero albo za 3-4 razem odpala albo po lekkim naciśnięciu gazu.
Może ktoś z Was miał taki przypadek...
Byłbym wdzięczny za pomoc
Aaaaa i jeszcze jedno - nie wiem czy ma coś wspólnego - mogę mieć słaby akumulator - działa jeszcze spokojnie ale tak po wieku wiem że może mieć małą pojemność.
Lampka świec żarowych świeci się za każdym razem długo - w zasadzie gaśnie razem z innymi kontrolkami (po włączeniu zapłonu) - auto jest po dzwonie i może komuś nie chciało się ciągnąć specjalnie od sterownika świec kabla do kontrolki - w poprzednim dieslu gasła prawie natchmiast a tu za każdym razem świeci długo...
:pad: proszę o pomoc

waldemarz
31-08-2005, 00:13
Slavo moga byc dwie sprawy:
1) to taka ze akumulator mozesz miec juz bardzo slaby tak jak opisujesz i nie rozgrzewa swiec tak jak powinno byc.
2) to powodem moze byc cos z ukaldem zasilania, moze wraca ci paliwo do zbiornika z przewodow i musisz troszke pokrecici aby zaskoczyl, bo jak piszesz ze jak cieply zapala i gasnie to oznaczaloby ze nie ma paliwa w przewodach a jak troszke pokrecisz to zaraz zapali. Szukalbym tutaj moze przyczyny.
A co do akumulatora to do diesla naprawde potrzeba dobrego kopa wiec minimum 65/500A