PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wspomaganie- wyciek płynu



koozpl
15-03-2009, 02:32
Witam!

Jestem właścicielem mondeo MK II 2.0 LX od jakiegoś roku, samochod ma przejechane 120k km.

Poniewaz jestem laikiem w dziedzinie samochodow chciałbym poprosić was o pomoc.

Raz: mam wyciek płynu do wspomagania kierownicy (dolewam około 1L raz na miesiąc) szukałem przecieku ale nie mogłem dojść gdzie to się leje, jedyne co moge stwierdzić to to, że musi być to w okolicach chłodnicy bo tam mam największe plamy.

Dwa: co byście dali do przeglądu w samochodzie w którym od roku jedyne co zrobiono to wlewano paliwo i ew. okolo 1L oleju dolano?

Dziękuje z góry za pomoc

Lech

Exodos
15-03-2009, 03:16
Masz rozwaloną chłodnicę płynu wspomagania, norma w MkII, trza wymienić, lub pospawać.

maniek_
15-03-2009, 08:53
Chłodnica oleju wspomagania o której napisał Exodos znajduje się przed zwykłą chłodnicą

Netoper
15-03-2009, 09:25
co byście dali do przeglądu w samochodzie w którym od roku jedyne co zrobiono to wlewano paliwo i ew. okolo 1L oleju dolano?
A przed rokiem co było robione?

koozpl
15-03-2009, 14:50
co byście dali do przeglądu w samochodzie w którym od roku jedyne co zrobiono to wlewano paliwo i ew. okolo 1L oleju dolano?
A przed rokiem co było robione?

tego właśnie nie wiem, bo go rok temu kupiłem. jeżdzić jeżdził, z resztą nadal jeżdzi, tylko po prostu ze względu na bezpieczeństwo chciałbym sprawdzić samochód, tylko nie wiem co mam sprawdzić. Mechanikowi tez nie chce płacić za przegląd i naprawy rzeczy które nie wymagają wymiany, dlatego też pytam się co by tu dać do przeglądu.

pozdrawiam

Lech

Netoper
15-03-2009, 17:13
tego właśnie nie wiem, bo go rok temu kupiłem
Pierwsza rzecz to kontrola tarcz i klocków, poźniej zawieszenie.
Pasek rozrządu (jak nie wiadomo kiedy był wymieniany to trzeba zmienić żeby szlag go nie trafił, bo silnik załatwisz), wymiana płynu hamulcowego i wspomagania. Olej, filtr powietrza
Do świeczek warto zerknąć czy nie powypalane elektrody. Jak masz klimę to wymiana filtra kabinowego.

koozpl
15-03-2009, 22:06
znalazłem przeciek z chłodnicy wspomagania, stajac przodem do otwartej maski patrzac z góry na chłodnice wspomagania, to po lewej na złączu rurki i radiatora jest całkiem mokro od płynu (rurka pierwsza z góry), tylko nie wiem jak sie mam tam dostac? zakleilbym klejem do metalu lub podobna masa plastyczna.

pozdrawiam kooz

Netoper
15-03-2009, 22:07
zakleilbym klejem do metalu lub podobna masa plastyczna.
Chyba nie najlepszy pomysł, pomijając, że musiałbyś idealnie odtłuścić to tam jest dość duże ciśnienie.

koozpl
16-03-2009, 07:18
hmm czyli najlepiej wykrwawic płyn z obiegu i poddac operacji plastycznej zwanej spawaniem? ile taka operacja u mechanika moze kosztowac?

Netoper
16-03-2009, 08:56
Samo spawanie to 20 max 30zł, pod warunkiem że da radę na samochodzie to pospawać albo sam wyjmiesz i zaniesiesz. Natomiast za sam ewentualny montaż i demontaż z auta- nie mam pojęcia.

BS
16-03-2009, 11:48
Netoper-tam nie ma czego spawać ... chłodniczka płynu wspomagania zwyczajnie przegniwa na wylot, dodatkowo potrafi się pogiąć od kamyków... wymiana- dostęp jest po zdjęćiu grilla, długi płaskooczkowy kluczyk, a w cześniej duuuużo wd40 lub lepszego odrdzewiacza na śruby -i na klęczkach demontaż .... niestety niewygodne i pracochłonne to jest ale wymienić trzeba bo zatrze się pompę ...

Netoper
16-03-2009, 16:34
Jemu cieknie na połączeniu rurki z chłodnicą a tam to tak nie gnije, może fabrycznie za słabo było, albo się obruszało

koozpl
17-03-2009, 08:35
grill ze znaczkiem forda, czy jest jeszcze jakis inny?, chlodnice wspomagania to mam na wysokosci zderzaka i wydaje mi sie ze bede musial zdjac zderzak aby sie tam dostac, ale pewnosci nie mam, czy to dobre miejsce do dojscia do chlodnicy wspomagania.



pozdrawiam kooz

adlerek
18-05-2009, 09:46
witam,
podepnę się pod temat ubywania płynu ...
pod pompą wspomagania, pod wszystkimi tymi paskami, mam wyciek, ubywa mi tak na tydzień z 1 cm, jest plama na osłonie, patrząc centralnie z góry to pod klima ( pompa) i niżej ( nie wiem co tam jest)
nie znalazłem nigdzie indziej... co tam może puszczać, od dołu, mozna tą pompę zdjąc i obejrzeć?
ta pompa ma dwa węzyki, jeden idący od góry ze zbiorniczka wyrównawczego, drugi obok początkowo metalowy, czy jest 3? od dołu z tyłu.?
maglownica itp. sucha...a i straszny syf w płynie, po wymianie szybko się zasyfił, rozumiem że go źle wypłukałem... wchodząc pod spód mokrawo jest właśnie na spodzie silnika po lewej stronie, przód lewa strona( patrząc od przodu)

Netoper
18-05-2009, 17:03
Wymyj silnik i wtedy zaobserwuj skąd Ci konkretnie się sączy.

adlerek
18-05-2009, 17:51
nie mam szansy ... nie ma gdzie ..

Netoper
18-05-2009, 17:55
nie mam szansy ... nie ma gdzie ..
To kiepsko, no bo nie zobaczysz skąd faktycznie poci się, a tym bardziej nikt z na też Ci tego nie wskaże
Piszesz, że jest to pod pompą no to możliwe że z niej cieknie albo, z podłączenia do niej.

Andrzej10
18-05-2009, 20:28
Zapewne poci się z przewodu wejściowego do pompy bo tam jest strasznie tandetna opaska i trzeba zastąpić ją nową. Pozdrawiam

adlerek
19-05-2009, 07:29
przewodu wejściowego do pompy
hm, jak mówimy o pompie wspomagania to ja widzę tylko jedna wejściowy przewód, od góry , drugi troszke niżej, jest jeszcze jakis? a inne elementy, co jest najniżej ... tj. co jest na przedzie od dołu, pompa wody, klimy?

Andrzej10
19-05-2009, 14:56
Ten gumowy tylko to wejściowy a wyjściowy to metalowo gumowy. Pozdrawiam