PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Cz to da się ze spawać ?



sawa
16-03-2009, 11:51
Tak jak w temacie
http://img23.imageshack.us/img23/5725/zdjcie03466.jpg co się za tym kryje w tej chwili jest tam dość dużo błota a skrzynia biegów ciężko chodzi czy to jest przyczyna ?

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam Sawa :satan: :satan:

GTomek
16-03-2009, 21:22
jeżeli się nie mylę i jest to aluminium to tak
najlepiej zdemontuj wyczyść i podskocz gdzieś do firma która zajmuję się spawaniem różnych metali

p.s pospawają jak zdejmiesz na aucie mało prawdopodobne żeby ci to zrobili bo pewnie pospawa od środka

sawa
17-03-2009, 09:58
ok dzieki tak zrobię :)

CzarekJ
18-03-2009, 13:29
"Tekaj tekaj"...się nie spiesz z ta rozbiórką.....nie jest to czasem oś koła zębatego wstecznego biegu???
Jeżeli tak (myślę że tak..na 90%)to proponuje ja wymienić na nową lub inną.

BS
18-03-2009, 14:46
"Tekaj tekaj"...się nie spiesz z ta rozbiórką.....nie jest to czasem oś koła zębatego wstecznego biegu???
Jeżeli tak (myślę że tak..na 90%)to proponuje ja wymienić na nową lub inną.

dokładnie to własnie jest to... kupować skrzynie lub naprawiać tą -spawanie tu nic nie da bo od środka coś ten dekiel wypycha i wypychać będzie... remont skrzyni lub wymiana...

CzarekJ
19-03-2009, 01:33
Nie "robiłem" tej skrzyni.....posiłkuje się rysunkiem a z niego wynika że nie jest to -dekiel...a własciwie dekiel i oś zębati wstecznego stanowi jedną całość.
Być może da się ją wymienić bez wyjmowania i rozbiórki całej skrzyni.

BS
19-03-2009, 05:31
tak-ale ten dekiel dostaje "fałdki" przez to że element w skrzyni jest luźny i zwyczajnie tłucze o niego... jeżeli dasz radę wymienić-to chwała CI za to i dawaj artykuł bo to zwykła przypadlość mondeo wynikająca ze zużycia auta.... wiem że koledzy mieli ten problem i kończyło się na grzebaniu ostrym w skrzyni...

sawa
19-03-2009, 14:32
ok potem pogrzebie w skrzyni ale na razie mondeo u blacharza ( Wypadek ):(:(:(:(