PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wyciecie srodkowego kata w V6



pawelos
20-03-2009, 22:45
Tak wiem, kiedys bylo, ale na zlosc sobie nie moge sie dokopac :wall:

Wiec: Czy wycinac dziada z vki?

MAG
20-03-2009, 23:13
Zdecydowanie NIE

Jeśli chcesz możesz załozyc kata sportowego, ale wywalenie go wogóle nie jest dobrym pomysłem - 90% autek tylko traci na takim zabiegu.

Wypruj wkłady prekatów i pobaw się z Y-pipe'm w miejscu zejścia się rurek z obu rzędów. Poza tym z tyłu wydech na wzór ST200 i kilka kuników do stada powinno zawitać.

pawelos
20-03-2009, 23:17
Zdecydowanie NIE

Jeśli chcesz możesz załozyc kata sportowego, ale wywalenie go wogóle nie jest dobrym pomysłem - 90% autek tylko traci na takim zabiegu.

Wypruj wkłady prekatów i pobaw się z Y-pipe'm w miejscu zejścia się rurek z obu rzędów. Poza tym z tyłu wydech na wzór ST200 i kilka kuników do stada powinno zawitać.

Zacznie gadac glosniej?

Bo mi chodzi aby byl dalej cichy :)

Czyli wywalam bebechy pre katow a w miejscu laczenia wkladam Y?

A wzor z tylu na ST200 laczy sie z czym heee?

MAG
20-03-2009, 23:24
Jak wywalisz prekaty moze troszke głośniejszy się zrobic, ale raczej tylko mu brzmienie powinno się zmienic na jak to na amerykanckich forumach gadajom co sie zrobi bardziej "sportowe" :)

Jak wyjmiesz Y-pipe'a to od razu widac, że sa to 2 rurki sciśniete ze sobą - trza troszkę się napocić i udroznić to zejście.

Wydech ST200 różni się od zwykłej V-ki tym, ze po przejsciu koło zbiornika paliwa jest zamontowany trójnik rozdzielajacy wydech na 2 strony i 2 koncowe, a nie tak jak w zwykłej V6, że poprzez lewy tłumik idzie dalej do końcowego prawego

pawelos
20-03-2009, 23:32
Jak mozesz to sie nie smiej, ale zapytam:

Prekaty sa zaraz za kolektorami, tak?

I zwyczajnie wywalam zawartisc z puszek?

Jak wywale standardowe Y to da sie go pozniej przerobic na podwojny wydech?

Tiaaa wiem moje pytania sa.... :boshe:

MAG
20-03-2009, 23:47
Jak mozesz to sie nie smiej, ale zapytam:

Prekaty sa zaraz za kolektorami, tak?

I zwyczajnie wywalam zawartisc z puszek?

Jak wywale standardowe Y to da sie go pozniej przerobic na podwojny wydech?

Tiaaa wiem moje pytania sa.... :boshe:
1. prekaty mozna by rzec, ze sa właściwie elementami kolektorów wydechowych :satan:
2. Tak - trzeba je wywalić, ale nie jest to takie bardzo proste (no chyba, że masz silnik z kolektorami na wierzchu :satan:
3. Y-pipe to rura łącząca obydwa kolektory wydechowe w V-ce (taki slimak :) ) - jak bedziesz pod autem, to od razu skumasz o co chodzi - trzeba go wyciagnąć i wyciąć z wnetrza jak najwięcej materiału - tez jak będziesz miał to na wierzchu od razu zrozumiesz o co chodzi - ciężko to dobrze opisać, ale jak ma sie to w rekach, to widać od razu.
4. Y-pipe "zbiera" wydech z dwóch rzędów V-ki w jedna rurę, co w niczym nie przeszkadza, aby na drugim końcu ukłądu zrobić rzecz odwrotną :satan:
5. Nie ma głupich pytań - sa tylko głupie odpowiedzi :beer:

pawelos
20-03-2009, 23:58
a jak sie beda wycinaly prekaty to mam wczesniej szukac nowych uszczelek?


Czyli po ogolnym dolozeniu wszystkiego co spisales wystarczy rozwalic lewy tlumik i gada na dwa?

MAG
21-03-2009, 00:07
a jak sie beda wycinaly prekaty to mam wczesniej szukac nowych uszczelek?


Czyli po ogolnym dolozeniu wszystkiego co spisales wystarczy rozwalic lewy tlumik i gada na dwa?
Jeśli gadasz po angielsku, to moge podesłać ci instrukcje wydłubania prekatów wraz z optymalizacją Y-pipe'a.

1. Nie masz wycinać prekatów, tylko wywalic z nich bebechy - do tego nie potrzebujesz tego wyciągać czy odkręcać od silnika - od dołu wywiercasz otwór w prekacie i dziargasz w środku aż wydłubiesz wszystko :)
Z przedniego rzedu jest to dosyc łatwe, natomiast prekat z tylnego rzedu jest bardziej schowany i tam jest trochę więcej kombinacji (ale da radę)

2. Zaraz poszukam fotek swojego wydechu, to zobaczysz na czym polega z tyłu ten "bajer"

Dodano po 3 min.:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=54281&highlight=wydech+st200

pawelos
21-03-2009, 00:08
a jak sie beda wycinaly prekaty to mam wczesniej szukac nowych uszczelek?


Czyli po ogolnym dolozeniu wszystkiego co spisales wystarczy rozwalic lewy tlumik i gada na dwa?
Jeśli gadasz po angielsku, to moge podesłać ci instrukcje wydłubania prekatów wraz z optymalizacją Y-pipe'a.

1. Nie masz wycinać prekatów, tylko wywalic z nich bebechy - do tego nie potrzebujesz tego wyciągać czy odkręcać od silnika - od dołu wywiercasz otwór w prekacie i dziargasz w środku aż wydłubiesz wszystko :)
Z przedniego rzedu jest to dosyc łatwe, natomiast prekat z tylnego rzedu jest bardziej schowany i tam jest trochę więcej kombinacji (ale da radę)

2. Zaraz poszukam fotek swojego wydechu, to zobaczysz na czym polega z tyłu ten "bajer"

Z ENG nie bedzie problemu, dajesz te foty.

MAG
21-03-2009, 00:10
Z ENG nie bedzie problemu, dajesz te foty.
podaj mi swojego maila, to puszczę pakiecik otrzymany swego czasu od RW :)

fotki w linku dodanym do poprzedniego postu

boro
21-03-2009, 08:47
Również proszę o pakiecik boro6@poczta.onet.pl

maniek_
21-03-2009, 09:56
I ja, i ja! Poproszę na mariusz@harryandson.pl

MAG
23-03-2009, 13:24
pooooszłoooooo do wszystkich zainteresowanych :)

Gurgul99
23-03-2009, 13:30
Można jeszcze prosić o pakiecik?
r5gato@o2.pl
Dzienks!!!

blade76
23-03-2009, 21:21
Ja również prosił bym o "pakiecik" :)
malinki@tlen.pl

boro
23-03-2009, 22:35
MAG, doszło, dziękuję bardzo :pad:

lutolinski
24-03-2009, 00:51
To może inaczej ja wam dam dwa puste prekaty a wy mi dajcie pełne, paskudnie to brzmi na pusto takie pierdzenie metaliczne jak w polonezie. Jak kupiłem auto miałem puste ale nigdy bym niewydłubał prekatów.

blade76
24-03-2009, 17:18
MAG, doszło, dziękuję bardzo :zakrecony:
a tak na marginesie może ma ktoś tanio środkowego kata do manuala? :)

cosin
25-03-2009, 11:14
ja też poproszę "pakiet" na cosin@wp.pl