PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] nowa instalacja - problem



PAWLOS
22-03-2009, 21:29
po roku jezdzena na bp sytłacja zmusiła mnie do załozenia lpg (najtansza sekwencja agis pl.) problem :
jak se silnik nagrzeje podczs przyspieszania zaczyna gwizdac jak puszce gaz przestaje jak depne (nawet delikatnie) znowu gwizdze na luze niema tego efektu tylko pod obciazeniem i na ciepłym silniku :wall:
co moze byc przyczyna ? moze ktos miał taki przypadek? :pad:

Netoper
22-03-2009, 22:36
Na benzynie też gwiżdze?
Z dnia na dzień to się pojawiło?
Zawory kiedykolwiek regulowane były?
Ile ma auto przejechane?
Określiłeś z grubsza skąd ten dźwięk idzie? komora silnika? czy może z pod spodu auta bardziej?

I stawiaj chociaż przecinki, bo diablo ciężko dojść o co chodzi :)

ARTi
22-03-2009, 23:28
A dlaczego do "magików" nie podjedziesz skoro to nowa instalka? ;)

PAWLOS
24-03-2009, 08:47
Na benzynie też gwiżdze?
Z dnia na dzień to się pojawiło?
Zawory kiedykolwiek regulowane były?
Ile ma auto przejechane?
Określiłeś z grubsza skąd ten dźwięk idzie? komora silnika? czy może z pod spodu auta bardziej?


I stawiaj chociaż przecinki, bo diablo ciężko dojść o co chodzi :)


po załozeniu instalacji
zawory nygdy nie były regulowane tylko sprawdzane
95tys km
dzwiek dochodzi z komory silnika, tylko pod obciazeniem, w czsie jazdy podczas rozpedzania auta, na luzie niema tego dzwienku i na zimnym silniku tez jest cisza.

na bp wszystko w pozadku
na lpg zrobiłem dopiero 90km a na przeglad mam jechac po przejechaniu 1000km moze sie ulozy?
:pad:

Netoper
24-03-2009, 19:25
na lpg zrobiłem dopiero 90km a na przeglad mam jechac po przejechaniu 1000km moze sie ulozy?
Nie ma co zwlekać, coś jest nie porządku, śmigaj do gazownika i niech szuka gdzie jest usterka.
Może jakiegoś wężyka od podciśnienia nie zapiął, albo rezonator słabo przykręcony.

blade76
25-03-2009, 20:41
Witam dzieje się to tylko na gazie? Jeśli tak i jest to raczej "buczenie" to możliwe ,że reduktor jest uszkodzony było wiele takich przypadków...

PAWLOS
25-03-2009, 21:03
Witam dzieje się to tylko na gazie? Jeśli tak i jest to raczej "buczenie" to możliwe ,że reduktor jest uszkodzony było wiele takich przypadków...

tak tylko na gazie i na ciepłym silniku i jak puszcze gaz to ustaje jak dodam to zaczyna "buczec"

blade76
25-03-2009, 21:40
Według mnie to reduktor...jaką masz instalkę i jaki reduktor ?

PAWLOS
26-03-2009, 22:19
Według mnie to reduktor...jaką masz instalkę i jaki reduktor ?

instalacje agis
reduktor scorpion
jutro jade go gazownikow , zobacze co powiedzą pewnie będą mi wciskac ze sie ułozy albo ze nic nie słyszą :wall:

blade76
27-03-2009, 22:48
I co usłyszeli ?:)

PAWLOS
28-03-2009, 17:49
nawet nie chcieli słuchac dali termin dopiero w srode na 15 wogle niechca nic gadac :zly:

bialy
29-03-2009, 01:43
Cali gazownicy... Jak się coś przy aucie spierniczy to powiedzą pewnie czemu pan jeździł jak pan słyszał że coś jest nie tak, trzeba było od razu do nas przyjechać i auto zostawić...

PAWLOS
29-03-2009, 10:28
z tego co sie na czytałem to reduktor do wymiany ale instalacja jest nowa i od poczatku "gwizdze" :wall:

PAWLOS
10-04-2009, 16:06
no to po czterech wizytach :zly: wymienili reduktor i pomogło juz myslałem ze na własny koszt wymienie , instalacja trzy tygodnie i tyle zachodu zeby taką pierdołe zrobili ,strach pomyslec co bedzie jak sie zacznie sypac 8O

Netoper
10-04-2009, 16:15
strach pomyslec co bedzie jak sie zacznie sypac
Większość gazowników podchodzi do tematu żeby auto tylko wypchnąć i umywa ręce.
Masz gwarancje na usługę i podzespoły, zobacz jaki termin podają, jak zwlekają albo kasę chcą brać za naprawy gwarancyjne to do sądu konsumenta.

PAWLOS
10-04-2009, 20:17
szkoda nerwow i czsu na ujadanie sie z gazownikami sama gwarancja na wtryski i parownik tylko 12 miesiecy na reszte 24 i trzeba robic płatne przeglady co 10tys inaczej gwarancja przepada :wall:

koper666
10-04-2009, 22:32
to będzie prawdopodobnie reduktor one czasem wydaja takie dźwięki a ja ma tez instalacje Agis..:)

PAWLOS
11-04-2009, 08:16
[quote="koper666"]to będzie prawdopodobnie reduktor one czasem wydaja takie dźwięki a ja ma tez instalacje Agis..:)[/quote

czyli taka sama, jak ci sie sprawuje?
ile czasu juz na niej jezdzisz?
moja ma dopiero 3 tygodnie poza tym "buczeniem" to chodzi dobrze pali 1l wiecej niz bp czyli w normie :metal:

Tomex
14-04-2009, 14:42
Pawlos!

Pisałeś kiedyś, że miałeś dość mocne buczenie w kabinie ( od wspomagania ??) - poradziłeś sbie z tym? Jak tak, to napisz co było.

PAWLOS
14-04-2009, 18:10
Pawlos!

Pisałeś kiedyś, że miałeś dość mocne buczenie w kabinie ( od wspomagania ??) - poradziłeś sbie z tym? Jak tak, to napisz co było.

do dzisiaj niewiem co było przyczyna tego buczenia :)