PDA

Zobacz pełną wersję : Opinia o firmie KUTA MOTORS



Diablo
31-08-2005, 14:27
Czy ktoś z szanownych użytkowników ma opinię na temat tej firmy montującej gaz?

robocord
31-08-2005, 15:55
Nie zakładałem u nich gazu ale byłem ze 2 razy z jakimiś pierdołami. Generalnie tak jek wszędzie polecam patrzeć na ręce. Części też nie mają w super cenach.

stefan
01-09-2005, 10:06
]Czy ktoś z szanownych użytkowników ma opinię na temat tej firmy montującej gaz?
ZAPOMNIAŁEM SIĘ ZALOGOWAĆ
Właśnie załozyłem u nich II generację, ogólnie ok, ale zaraz po założeniu było mnóstwo problemów głównie wynikających ze stanu samochodu choć była tez usterka instalacji.
Było tak: załozyli instalację, wymienili przewody WN, świece i filtr powietrza i okazało się, że maja problem z regulacją gazu bo sonda lambda nie pracuje na niskich obrotach. Kazali zostawić samochód na następny dzień, dzwonię - "samochodzik jest do odbioru", odbieram okazuje sie, że nierówno pracuje nie chce się przełaczyć, ale to wszystko "tak ma być" mam przyjechać po tysiącu km na przegląd i doregulują. Mondek kaszlał na wolnych, gasł przy skręcie w prawo nie chciał się przełączać na gaz i sam wracał na benzynę, czyli nic z tą sondą nie zrobili, zresztą było widać, że są zarobieni. Ale jak w końcu na trasie odmówił jazdy na gazie (zgasł i koniec) to pojechałem z reklamacją. Badali....badali i wymienili sondę lambda 420PLN, przepływomierz powietrza (szrot 150PLN) i czujnik w skrzyni korbowej 90PLN, naprawili też jakiś czujnik gazowy który zwierał i przyznali sie do tego sami (co z tych elementów było niezbędne nie umiem zweryfikować ale za robociznę nic nie wzieli).... no i mondek odżył, teraz jest ekstra, jeżdzi, pali idealnie. Zobaczymy co będzie dalej.
Wniosek: na fordach sie znają ale trzeba ich przycisnąć, nie dać się zbyć i trochę się znać, więc ostrożnie polecam.

Diablo
01-09-2005, 11:04
Ja będe u nich zakładał sekwencję więc mam nadzieje, ze nie będzie tylu problemów po montażu.

Oktan
01-09-2005, 11:23
poprawiłem post - usunięto ten napisany przez "gość" czyli stefan bo się chłopak zapomniał zalogować :))

tokocz
01-09-2005, 11:36
Czy to było może na mój wniosek?
Jeśli tak to system działa. :)

stefan
01-09-2005, 15:14
Ja będe u nich zakładał sekwencję więc mam nadzieje, ze nie będzie tylu problemów po montażu.
Jak już założysz to poproszę o opinię o tym warsztacie. Pozdr.

noski
02-09-2005, 15:23
Czy ktoś z szanownych użytkowników ma opinię na temat tej firmy montującej gaz?

ja tam montowałem II generacje. lovato+al700+butla w koło.
przy odbiorze wszystko ok. jedynie zamiast obiecanej butli 45l wrzucili 41,5 ( bo akurat 45l wyszły). to mnie troche zagotowało :) jak pojechałem na przegląd po 1500 to troche pomarudziłem i popatrzyłem na rece. podregulowali instalkę . wszystko OK , mam jednak wrażenie że nie są super specami jesli chodzi o programowanie komputerka al700 i możliwości jego ustawień bo jak zacząłem wnikac w szczegóły to było coraz gorzej. generalnie plus bo zrobiłem 18 tyś km i wszystko gra.
patrzec na ręce jednak nie zaszkodzi.

pozdrawiam

Augur
17-10-2005, 22:58
Witam,

montowałem tam pod koniec czerwca sekwencje - na początku źle wskazywał tylko poziom gazu. Po 1kkm regulacja w ramach gwarancji. W międzyczasie okazało się, że przy skręcie gaśnie (niezależnie od paliwa) - diagnoza: jakieś tam obejście biegu jałowego (akurat jechałem na urlop i nie miałem czasu na naprawy to tylko mi obroty podnieśli, ale i tak nic nie dało). Na urlopie okazało się, że trzeba dolać płynu chłodniczego i usterka znikła :) Potem byłem żeby te obroty zmniejszyć, to okazało się że jest lekki wyciek gazu - od razu "wyczuli" sprawę i poprawili. Jak narazie - odpukać - wszystko super jeździ. Osobiście polecam, acz z opowiadań wiem, że czasem trzeba zaglądać częściej (kolega z Mondim był 5 razy zanim instalka gazu zaczęła poprawnie działać - ale za każdym razem poprawiali i nie robili trudności). Na kilka następnych napraw (typu rozrząd i zawieszenie) z pewnością tam podjadę.

Konrad

Adek
17-10-2005, 23:27
]Czy ktoś z szanownych użytkowników ma opinię na temat tej firmy montującej gaz?
ZAPOMNIAŁEM SIĘ ZALOGOWAĆ
Właśnie załozyłem u nich II generację, ogólnie ok, ale zaraz po założeniu było mnóstwo problemów głównie wynikających ze stanu samochodu choć była tez usterka instalacji.
Było tak: załozyli instalację, wymienili przewody WN, świece i filtr powietrza i okazało się, że maja problem z regulacją gazu bo sonda lambda nie pracuje na niskich obrotach. Kazali zostawić samochód na następny dzień, dzwonię - "samochodzik jest do odbioru", odbieram okazuje sie, że nierówno pracuje nie chce się przełaczyć, ale to wszystko "tak ma być" mam przyjechać po tysiącu km na przegląd i doregulują. Mondek kaszlał na wolnych, gasł przy skręcie w prawo nie chciał się przełączać na gaz i sam wracał na benzynę, czyli nic z tą sondą nie zrobili, zresztą było widać, że są zarobieni. Ale jak w końcu na trasie odmówił jazdy na gazie (zgasł i koniec) to pojechałem z reklamacją. Badali....badali i wymienili sondę lambda 420PLN, przepływomierz powietrza (szrot 150PLN) i czujnik w skrzyni korbowej 90PLN, naprawili też jakiś czujnik gazowy który zwierał i przyznali sie do tego sami (co z tych elementów było niezbędne nie umiem zweryfikować ale za robociznę nic nie wzieli).... no i mondek odżył, teraz jest ekstra, jeżdzi, pali idealnie. Zobaczymy co będzie dalej.
Wniosek: na fordach sie znają ale trzeba ich przycisnąć, nie dać się zbyć i trochę się znać, więc ostrożnie polecam.

Za sondę bym tyle nie dał na Allegro można zamiennik wyrwać dużo taniej

edmondo
18-10-2005, 01:52
koledzy, a czy oprocz montazu i regulacji gazu, to warto im powierzyc diagnostyke mondka???

mam problem z odpalaniem na cieplym silniku i szukam wlasnie jakiegos fachowca, ktory by to rzetelnie zrobil???

poza tym mam do nich niedaleko, wiec dobrze by bylo

a moze pojade im po ambicjach od razu i na dzien dobry rzuce, ze "koledzy z mkp mowili, ze dobrzy z was fachowcy, ale nie zawsze sie Wam chce i potraficie lipe odwalic" :))

moze wtedy chlopaki porzadnie to zrobia ?!