PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Chłodniczka wspomagania



Wit
25-03-2009, 20:08
Witam
Powiedźcie mi jak wymienić chłodniczkę oleju wspomagania w 1,8 benzyna z klimą, bo ostatnio sprawdziłem stan i było poniżej min dolałem i znowu powoli ucieka z chłodniczki na pewno bo zaglądałem i jest jak byk na samym środku tłusta plama cała reszta such i czyściutka. Wprawdzie nie ma pośpiechu bo ubywa pomalutku ale trza wymienić. Więc jak to będzie?

Wit
26-03-2009, 17:47
No panowie nikt nie wie? :( Pomóżcie :pad: :pad: :pad:

Zdzich
26-03-2009, 18:51
Mam dokładnie to samo w V6.
jutro odbieram nowa chłodniczke , ale robota bedzie w warsztacie w poniedziałek
Wstepnie powiedziano mi że trzeba wyjmowac chłodnicę
Niestety więcej nic nie mam do dodania
pozdrawiam i zycze powodzenia
Zdzich

maniek_
26-03-2009, 19:52
Nie pamiętam jak to było w starszych mondeo ale myśle że jest to wykonalne bez wyjmowania chłodnicy, przecież chłodniczka znajduje sie przed zwykłą chłodnicą tylko nie pamiętam jej mocowania :(

Wit
27-03-2009, 07:30
no właśnie ja wstępnie patrzyłem to trzeba opuścić chłodnicę wody i klimy żeby się dostać do śrubek od chłodniczki

jaces
27-03-2009, 10:48
no właśnie ja wstępnie patrzyłem to trzeba opuścić chłodnicę wody i klimy żeby się dostać do śrubek od chłodniczki

Można też spróbować od góry odkręcić. Trzeba ściągnąć grill i tą czarną plastikową obudowę co jest między grillem a pasem.

Wit
27-03-2009, 14:15
no właśnie ja wstępnie patrzyłem to trzeba opuścić chłodnicę wody i klimy żeby się dostać do śrubek od chłodniczki

Można też spróbować od góry odkręcić. Trzeba ściągnąć grill i tą czarną plastikową obudowę co jest między grillem a pasem.

no widzisz ale czy dostanę się do śrub od chłodniczki? Bo od dołu muszę kombinować bo już ktoś robił i urwał śrubę i jest przyspawany uchwyt

Dodano po 1 godz. 9 min.:

ale jeszcze czy dojdzie się do śrub od góry jak jest klima i jest dość ciasno?

jaces
28-03-2009, 20:04
no właśnie ja wstępnie patrzyłem to trzeba opuścić chłodnicę wody i klimy żeby się dostać do śrubek od chłodniczki

Można też spróbować od góry odkręcić. Trzeba ściągnąć grill i tą czarną plastikową obudowę co jest między grillem a pasem.

no widzisz ale czy dostanę się do śrub od chłodniczki? Bo od dołu muszę kombinować bo już ktoś robił i urwał śrubę i jest przyspawany uchwyt

Dodano po 1 godz. 9 min.:

ale jeszcze czy dojdzie się do śrub od góry jak jest klima i jest dość ciasno?

Dasz radę kolego! Właśnie dzisiaj wymieniłem swoją chłodniczkę choć poprzednia wygląda jak nowa! :( Mam też klimę i faktycznie jest ciasno ale da się to zrobić. Klucz numer 8 w rękę najlepiej oczkowy i chyba lepiej łamany jak prosty(ja takim kręciłem) bo ta śruba jas trochę wpuszczona w belkę. Trochę trwa odkręcanie bo masz mozliwość odkręcania o około pół obrotu. Aha 2 dni wcześniej psikałem magicznym WD-40 i poszło bez problemu. Wystarczy jedynie wyciągnąć osłonę tą górną co jest od grilla do pasa (4 kołki na wcisk) no i odkręcić osłonę dolną pod chłodnicami. Całość roboty zajęła mi około 1h. Nrzędzia potrzebne to kluczyk oczkowy łamany nr 8, nr 10 (do odkęcenia osłony dolnej-takie miałem śruby), szczypce do ściągnięcia opasek na wężach, duży śrubokręt płaski do ściągnięcia wcisków do osłony między grillem a pasem. Później trzeba dolać płynu i pokręcić trochę kierą i ponownie dolać jeżlei stan się zmniejszył na skutek odpowietrzania. Myślę, że w miarę dokładnie opisałem całą robotę.

Wit
03-04-2009, 14:20
Dzięki świetne porady. Łatwo dało się wymienić. A kluczyk najlepiej 8 długi. Ja miałem pospawane dwa do kupy. Ale sukces :fan: :fan: :fan: :fan: i nie kapie.