PDA

Zobacz pełną wersję : szeroki zegarek w MK1 z kilometrami



jarekch
22-03-2005, 19:17
Ile warto dać za niego i czy warto kupować za 80zł?
80 wydaje mi się troszkę drogo a gość może być ciężki w targowaniu :(

Czy nie wiecie, czy ktoś nie ma takiego na sprzedaż albo gdzie będę w stanie kupić?

Mogę zaoferować zwykły zegarek + zaślepka jak dostanę szeroki :) :bigok: (mam w Mondku wtyczkę do szerokiego a w konsoli jest niepodłączony krótki :( )

remik07
23-03-2005, 03:49
to IMHO dobra cena. :metal

altoot
23-03-2005, 09:56
to IMHO dobra cena. :metal

Nawet bardzo... a jak nie chce - to ja dam stuffke :palacz:

jarekch
26-03-2005, 11:48
Jak się okazało wyświetlacz był niestety od MK2 :( i nie bardzo pasował do mojego MK1.
Dałoby się go jakoś zamontować, ale trzeba byłoby jakoś małe luki wypełnić.
Podłączyłem go do mojej wtyczki - pasowała idealnie, niestety nic się nie wyświetliło :(
Pobawiłem się przyciskami również na włączonym silniku jednak nadal nic się nie pojawiło.
Czy możliwe, że te wyświetlacze nie są ze sobą kompatybilne?
Dodam, że ten w MK2 pochodził z angielskiej wersji (mam nadzieję, że nie liczy w Milach), w której również był wcześniej silniczek 2.5V6.
Trochę nie chce mi się wierzyć aby FORD zmieniał jakoś piny w takim wyświetlaczu zachowując taką samą wtyczkę.

jarekch
26-03-2005, 11:49
Czy ktoś z was może próbował już wcześniej takich zabiegów z przekładaniem zegarków między MK1 i MK2?
Może wystarczy jakaś mała przeróbka?
Czy jest możliwe, że w moim Mondku brakuje mi czegoś jeszcze, aby to działało?

jarekch
12-04-2005, 00:08
Mam małą prośbę do osób wybierających się na zlot - ja niestety nie będę mógł się wybrać.
Jeżeli ktoś będzie mógł to niech spróbuje przełożyć szeroki zegarek z MK2 do MK1 i sprawdzi, czy będzie to działać.

altoot
12-04-2005, 00:12
Mam małą prośbę do osób wybierających się na zlot - ja niestety nie będę mógł się wybrać.
Jeżeli ktoś będzie mógł to niech spróbuje przełożyć szeroki zegarek z MK2 do MK1 i sprawdzi, czy będzie to działać.
sam kształt nie ebdise pasowac...



PS. daj znac e-Shrekowi.... on szuka do MkII...


jak nie kupisz to pozwol innym :beer:

jarekch
12-04-2005, 00:20
Jak wymontujesz zaślepkę w narożniku (tą, która zasłania śrubkę), to wtedy mieści się w miarę ładnie. Jedyny mankamencik estetyczny, to narożniki, bo w MK2 są owalne. Dla mnie akurat nie jest to problemem - z wypełnieniami da się samemu coś pokombinować.

Altoot,

Ze zdjęć widziałem, że masz zamontowany zwykły zegarek ale nie wiem, czy podłączony.
Czy w swoim Mondku masz szeroką wtyczkę do zegarka?

Czy ktoś z klubowiczów posiada MK1 z takim szerokim zegarkiem?

vMZe
12-04-2005, 09:17
Jak inni Klubowicze, pierwsi zapewne w kolejce, nie chcą, to ja chętnie wezmę z MK2...
vMZe

BJSusel
12-04-2005, 10:44
Wg. mnie komputerek po tym zabiegu nadaje się do śmieci...
Wtyczka jest taka same, ale piny są właśnie pozamieniane (w tym zasilanie).
Szkoda, że nie zapytałeś wcześniej, a teraz :ass:

altoot
12-04-2005, 11:56
Altoot,
Czy w swoim Mondku masz szeroką wtyczkę do zegarka?
Czy ktoś z klubowiczów posiada MK1 z takim szerokim zegarkiem?

podłączony, ale wtyka jest waska....



BTW - chce zmienic sobie obudowe wskaznikow na taką od MkII...Te wyswietlacze z MkII sa łatwiej dostepne...

jarekch
12-04-2005, 19:07
Wg. mnie komputerek po tym zabiegu nadaje się do śmieci...
Wtyczka jest taka same, ale piny są właśnie pozamieniane (w tym zasilanie).

Czy mógłbyś zapodać rozpiskę pinów we wtyczce MK1 i MK2?
Zegarka nie zakupiłem ale możliwe, że będę miał jeszcze możliwość się nim pobawić.
Nie zawsze zamiana pinów zasilających prowadzi do uszkodzenia urządzenia - rozumiem, że masz na myśli uszkodzenie samego modułu zegarka.
Po podłączeniu żaden dymek nie poszedł, więc jest troszkę większa szansa, że nie będzie on nadal działać.
Na elektronice się znam, więc najpierw będę musiał zajrzeć do środka z mierniczkiem.
Możliwe, że Ford zabezpieczył go przed taką ewentualnością zmieniając piny ale to może być niestety złudne. :( :wall:

BJSusel
12-04-2005, 21:59
Proszę bardzo.
Szczegóły są tutaj http://www.mirez.co.uk/Trips.htm
Rzeczywiście jest szansa że nie poszedł z dymem.

jarekch
12-04-2005, 23:25
Wielkie dzięki! :) :beer:
Po analizie różnicy we wtyczkach myślę, że jest cały.
Zasilanie we wtyczce od MK1 przychodzi na nieużywany pin w zegarku MK2. Pozostałe różnice nie powinny mieć dużego znaczenia.

Teraz trzeba będzie zakupić i troszkę się pobawić. :) :banan:

BJSusel
13-04-2005, 09:01
Dziękuję za piwko, ale może by kolega wcisnął jeszcze ten magiczny przycisk przy poście bo Navigator się będzie śmiał ze mnie w Darłówku, że jemu już bije licznik, a mi nie... :)

jarekch
13-04-2005, 20:16
Zrobione!

jarekch
23-04-2005, 00:27
W poprzednią sobotę miałem trochę czasu i udało się!!! :banan: Zainstalowałem w moim Mondku szeroki zegarek od MK2.
Wymagało to tylko przełożenia kabelków we wtyczce tak aby pasowało do MK2. Opis na stronce jest w porządku. Nie zgadzał mi się tylko kolor jednego kabelka we wtyczce od MK2 ale nie stanowiło to problemu.

Co prawda zegarek nie mieści się idealnie w konsoli ale nie wygląda też najgorzej. Najważniejsze, że wszystko pokazuje!!! :) - spalanie, odległość do przejechania, temperaturę itd.
Jeżeli chodzi o temperaturę, to moje wstępne wrażenie jest takie, że pokazuje o wiele za dużo (na dworze było około 5 a pokazywał 18) ale to może jest przejściowe.

Po jego zamontowaniu przestała mi też świecić czerwona śnieżynka na konsoli. :) :banan:

Jak ktoś będzie miał taki zegarek od MK1 to też będę reflektował i mogę się wymienić na zegarek od MK2. :bigok:

jarekch
23-04-2005, 00:46
Mam jeszcze pytanko odnośnie wskazań na zegarku w przypadku zainstalowanej instalacji gazowej.
Czy komputerek nie zwariuje?
Jakie wskazania nie będą poprawne?

BJSusel
24-04-2005, 20:13
Jak masz zamontowany emulator wtrysków to niepowinno być problemu. Pokazuje wtedy ile w danym momencie by palił benzyny.
Do pełni szczęścia czyli prawidłowych wskazań należy w trybie serwisowym dodać parę procent do zużycia (ja mam dodane +10%).

bullet31
25-04-2005, 12:04
Jesli ktos ma do sprzedania taki szeroki wyswietlacz do MKI to ja bardzo chetnie kupię. Pytanie tylko czy wpina sie w niego ten sam kabel co do zwyklego zegarka.

jarekch
25-04-2005, 13:28
Myślę, że lista chętnych jest baaardzooo dluga. :)

Co do wtyczki - to niestety nie jest taka sama i jeżeli masz tylko zegarek, to będziesz musial pociągnąc trochę kabelków i wymienić pompę paliwa.

W poprzednich postach jest link do stronki z opisem po angielsku co trzeba zrobić.

bullet31
25-04-2005, 15:07
Chyba gra nie jest warta swieczki. Pozostaje mi liczenie przy kazdym tankowaniu. Dzieki za odpowiedz

fijasek
27-04-2005, 23:35
potrzebuje kupić czujnik temp, który jest niezbędbny do działania temperatury na wyświetlaczu, lub o jakieś parametry do w/w czujnika