PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Subwoofer w bagażniku, kombi



Langi_84
29-03-2009, 22:01
Witam

Niedawno zakupiłem sobie mały subwooferek, który chcę sobie zamontować w bagażniku, kombi, po prawej stronie. W taki sposób, aby zrównać wnękę z "obudową" nadkola.

Ogólnie całość, nie ma walić jak db-dragu, ale mały basik z tyłu jest wskazany.

Oczywiście będzie to pod wzmacniacz.

Pozostałych głośników narazie nie będę ruszał - uważam, że grają dość ładnie.

Ogólnie piszę o tym, może ktoś też ma taki pomysł, a nie bardzo wie co wybrać jak się do tego zabrać.
Jak mi coś nie wyjdzie, to będzie wiadomo na co uważać, a może mój pomysł kogoś zainspiruje do czegoś innego.

Głośnik już mam, za wzmacniaczem się rozglądam - trochę to może potrwać, bo szukam tego konkretnego.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany to zamieszczę fotki, krok po kroku z postępów (łącznie z wykonaniem skrzyni, podłączenia pod radio itp. itd.)

Całość ma wyglądać jak by było fabryczne, żadnych neonów, światełek, super kabelków i innych. To nie będzie pokazówka, tylko skromna skrzynka, ale docelowo ładnie grająca. Nie jestem expertem, ani maniakiem car audio, ale drobnym majsterkowiczem, który lub coś wyrzeźbić.

Od razu mówię, że nie będzie to wykonane w kilka dni, bo nie mam tyle czasu, ale systematycznie będzie składane w całość.

Jeśli będzie zainteresowanie do będę kontynuował, jeśli nie to temat w kibel.

Oczywiście uwagi i sugestie będą mile widziane.

Pozdr

Angelo
29-03-2009, 23:04
No mnie to interesuje wiec zamiszczaj w tym temacie zdjecia i opisy, bede śledził uważnie co ci wyjdzie.

Jeśli chcesz może załapać jakąś wizje z innego auta zabudowanego to proponuje wejsc na strone www.basser.pl i zobaczyc zabudowy.

ja w przyszłości mam zamiar pokusić sie o coś takiego http://www.basser.pl/podstrony/6galeria/zabudowy/zdjecia/07072006075.jpg

tu sobie popatrz http://www.basser.pl/podstrony/6galeria/zabudowy/zabudowy.htm
a tu masz z opisami sprzętu http://www.basser.pl/podstrony/6galeria/galeria.htm

macyy
30-03-2009, 00:37
generalnie bassera polecam :metal2:
jak robilem swoje car-audio to chłopaki mi robili zabudowe tweeterów w słupki i skrzynke na wymiar. Jestem z ich roboty mega zadowolony.

Langi_84
30-03-2009, 08:45
Ok. więc, będę kontynuował swoje zamiary.

Na bieżąco będą informacje i fotki.

Proszę o cierpliwość - tak jak pisałem nie będzie wykonanie w kilka dni:-)

Oktan
30-03-2009, 09:32
generalnie bassera polecam :metal2:
jak robilem swoje car-audio to chłopaki mi robili zabudowe tweeterów w słupki i skrzynke na wymiar. Jestem z ich roboty mega zadowolony.

taką robotę wykonuje każdy, szanujący siebie i klienta, warsztat car-audio,

ja u nich robiłem swojego poprzedniego bolida (MKII kombi)

macyy
30-03-2009, 19:10
generalnie bassera polecam :metal2:
jak robilem swoje car-audio to chłopaki mi robili zabudowe tweeterów w słupki i skrzynke na wymiar. Jestem z ich roboty mega zadowolony.

taką robotę wykonuje każdy, szanujący siebie i klienta, warsztat car-audio,

ja u nich robiłem swojego poprzedniego bolida (MKII kombi)

ale nie każdy taki jest...

a z tym nic już nie robisz?

Oktan
30-03-2009, 22:03
a z tym nic już nie robisz?

MKIII jest już zrobiony :hmm:

maniek_
30-03-2009, 22:14
[quote=macyy]a z tym nic już nie robisz?

MKIII jest już zrobiony :hmm:[/quote
To robimy spota i zaprezentujesz swoje audio :)

macyy
31-03-2009, 00:30
spoko :metal2:
tylko jeszcze muszę je skończyć, tj. osłone na całość dorobić i zamocować, ale to po 10 bo brak funduszy :(
a kolega z jakiej części miasta?

maniek_
07-04-2009, 12:10
Jak będziesz wrzucał jakieś materiały z pracy nad zabudową to byłoby fajnie gdybyś podawał również rozmiary poszczególnych elementów bo również planuje zabudować suba z boku. Oczywiście jak zakończysz prace nad tym mam nadzieje że zawitasz na jakiegoś spota i zaprezentujesz swoje dzieło ;)

Langi_84
07-04-2009, 21:23
Witam

Wstępnie już mam wymiary, teraz jeszcze muszę obliczenie wykonać coby za mała nie była;-) Ale oczywiście jak przystąpię do cięcia płyty to fotki będą łącznie z wymiarami itp.

maniek_
07-04-2009, 22:40
A jaki na razie masz planowany litraż takiej obudowy? Z niecierpliwością czekam na efekty :)

Langi_84
08-04-2009, 09:00
Wg. wymiarów, które wstępnie uznaję za docelowe, pojemność wynosić będzie ok. 12-13 litrów, ogólnie to bardzo mało, ale to dzięki temu, że kupiłem głośnik, który nie wymaga dużej pojemności.
Obudowa oczywiście będzie bass-reflex.

Oktan
08-04-2009, 11:31
ten głośnik może chodzić w takiej obudowie (bass-reflex) ??
mały litraż obudowy bardziej wskazywałby na wersję [/b]closed[/b], ponadto przy bass-reflex'ie musisz upchnąć kanał wylotowy - może być problem, ale ... to twoja decyzja i twój wózek :)

Langi_84
08-04-2009, 12:36
mały litraż obudowy bardziej wskazywałby na wersję [/b]closed[/b]

Zgadza się, by wskazywał, gdyby to był typowy głośnik.


ponadto przy bass-reflex'ie musisz upchnąć kanał wylotowy

Nie ma co upychać, głęboka będzie na ok. 13cm, wylot nie będzie dłuższy jak 10cm, średnica ok. 5cm, przy większym głośnik będzie za miał "za lekko".

Moim zdaniem każda skrzynka, czy tuba lepiej zagra jak będzie reflexowa.

Kilka razy już robiłem skrzynki i tuby - najlepiej zagrały, (na mój słuch - nie tylko wyliczenia), mowa o skrzynkach oczywiście, obudowy "kombinowane" bass-reflex z labiryntem. Labirynty bardziej nadają się do kolumn domowych, ale nikt nie zakazał stosować w samochodach.

rafek
08-04-2009, 16:41
narazie nie będe zmieniał swojego grania bo nosze się z zamiarem zmiany auta i to co bym teraz wpakował do tego co juz mam to wartośc auta już była by duuuzo mniejsza niż grania , ale może się rozmyśle kto wie

Langi_84
02-06-2009, 21:23
Witam

Odświeżam temat i zarazem chyba kończę.

Skrzynka złożona, oklejona, dopasowana, głośnik zamontowany, ale raczej rezygnuję z pomysłu.
Wnęka, którą wykorzystałem, jednak okazuje się niezbędna (nie mówiąc, gdzie dać wzmacniacz). Na przerabianie podłogi jestem za leniwy, więc całość idzie na sprzedaż.

Na początek dam na forum, później na allegro.

Skrzynka jest na głośniku Pioneer:
http://www.pioneer.pl/pl/products/25/131/201/TS-SW841D/index.html

To nie to samo co Infinity czy Rockford, ale daje radę.

Cena za całość 300zł, czyli można powiedzieć, że skrzynka gratis (głośnik kosztował 290zł + przesyłka, może się przyda, może będzie dobry opał;-)

Fotki na maila, albo zapodam jutro do posta.
Info na priv lub GG: 1644790 lub mail: langer.marcin@gmail.com

Langi_84
03-06-2009, 21:17
Załączam fotkę:

http://img200.imageshack.us/img200/1420/dscn1213.th.jpg (http://img200.imageshack.us/my.php?image=dscn1213.jpg)

WiELGi
04-06-2009, 14:22
Hehe to bardziej skrzyneczka niż skrzynka, ale fajny pomysł ogólnie, ciekawie umieściłeś bass reflex, pytanie tylko jak to gra.

Langi_84
04-06-2009, 20:34
Skrzyneczka, a to dzięki głośnikowi. Wg. producenta zaleca się 9l, w moim wykonaniu ma niecałe 10 litrów.

Jak gra? Dobre pytanie. Była tylko podłączona pod wzmacniacz domowy, grało całkiem przyjemnie. W aucie jeszcze nie była podłączana.