PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] info o silniku 2.2 tdci



jasq
03-04-2009, 18:06
Panowie jaka macie wiedze o tym silniku? czy jest na lancuszek czy pasek rozrzadu? co siada? na co zwrocic uwage przy zakupie. prosze o info...dzieki

Domin85
03-04-2009, 18:41
wszystkie silniki w mkIII są na łańcuchu

Bajek
03-04-2009, 19:45
Na to samo co w 2.0
- wtryski
- dwumasa
- turbo
reszta w normie

jasq
03-04-2009, 21:54
tan co go na oku mam na okolo 80k mil czyli 130k km pierwszy wlasciciel, serwisowany, zadbany, co sadzicie?

BS
03-04-2009, 21:58
Sądzimy że za 20 kkm będzie sprzęgło do roboty -dwumasa... pisz do usera "Oktan" -on Ci wszystko o tym aucie powie bo takie ma :metal:

jasq
03-04-2009, 22:03
teraz mam zwykle tdci z 140k mil czyli okolo 220k km i nic ani dwumasa ani wtryski ani sprzeglo tez nie byly robione. turbo bylo wywarzane i tyle. czy tu na wyspach inne auta robia? czemu tak?

gilotyna
03-04-2009, 22:32
teraz mam zwykle tdci z 140k mil czyli okolo 220k km i nic ani dwumasa ani wtryski ani sprzeglo tez nie byly robione. turbo bylo wywarzane i tyle. czy tu na wyspach inne auta robia? czemu tak?


W naszym kraju jak coś pada w samochodzie przy 100kkm tzn że ma co najmniej 200 nakulane :))

jasq
03-04-2009, 23:06
heheheh dobre gilotyna dobre....hahahah

Oktan
04-04-2009, 01:39
Sądzimy że za 20 kkm będzie sprzęgło do roboty -dwumasa... pisz do usera "Oktan" -on Ci wszystko o tym aucie powie bo takie ma :metal:

użytkownik otrzymał informację na PW :hehe:

Ry2y
04-04-2009, 02:03
Sądzimy że za 20 kkm będzie sprzęgło do roboty -dwumasa... pisz do usera "Oktan" -on Ci wszystko o tym aucie powie bo takie ma :metal:

użytkownik otrzymał informację na PW :hehe:

A czemu na PW? To przecież forum, jak ktoś wpisze w szukajce to ma szukać info na PW? :los:

Bajek
04-04-2009, 09:57
Właśnie, należy dzielić się informacją ze wszystkimi.
Samolubom mówimy stanowcze NIE

gilotyna
04-04-2009, 12:33
Sądzimy że za 20 kkm będzie sprzęgło do roboty -dwumasa... pisz do usera "Oktan" -on Ci wszystko o tym aucie powie bo takie ma :metal:

użytkownik otrzymał informację na PW :hehe:

Wstydliwe problemy?? :)) :los2: :terefere:

Oktan
04-04-2009, 17:56
wstydliwe ?? nie dla mnie ...

to co chłopaki pisali o dwumasie, wtryskach itd. - to są realia w Polsce, niestety,

wracając do auta:
- oczywiście przegląd przed zakupem obowiązkowy,
- zwróć uwagę na pracę silnika (staraj się odpalać auto zaraz po nocy - JAKO PIERWSZY): czy wchodzi na obroty zaraz po odpaleniu (przez 1-sze 5-15 sekund dodawaj gazu-powinien normalnie reagować, nie dławić się ...), jak będziesz pod autem obejrzyj połączenie silnika i skrzyni (we wszystkich które oglądałem było drobne zapocenie !!),

jak będziesz miał otwartą maskę (pracujący silnik) to posłuchaj czy nic "nie rzęzi" w okolicach prawego przedniego amortyzatora (jeśli tak to możliwe że jest uszkodzone koło pasowe - typowa usterka TDCi, wada produktu - rozwulkanizowanie się koła),
na naszej stronie jest hasło - TEST ZEGARÓW - naucz się (jeśli już nie potrafisz Smile ) nie jest to miarodajne ale co nie co można odczytać,
obejrzyj też rury od turbo - WSZYSTKIE - zapocenia świadczą o nieszczelności, czyli mniejsza moc (podczas jazdy mocne kopcenie)


to na razie tyle co pamiętam - jakby co pytaj



teraz zadowoleni ??
PS.: jak ktoś mnie pyta o coś na PW to raczej odpisuję tą samą droga a nie walę na forum ogólnym

kreeecik
04-04-2009, 21:11
jak będziesz pod autem obejrzyj połączenie silnika i skrzyni (we wszystkich które oglądałem było drobne zapocenie !!),


tu akurat nic nadzwyczajnego nie ma, co najwyżej informuje to o niewymienianym jeszcze kole dwumasowym, ten simering to kelejny bubel na pierwszy montaż

Gnat
05-04-2009, 20:14
Czy różni się silnik 2.0 TDCI od 2.2 TDCI ? Trubiną czy ogólnie to inna jednostka ? Poproszę o wypowiedź fachowca

BangoSkank
05-04-2009, 21:02
Czy różni się silnik 2.0 TDCI od 2.2 TDCI ? Trubiną czy ogólnie to inna jednostka ?
Tu wcale nie trzeba być fachowcem żeby zauważyć, że np. pojemnością się różnią :)

Gnat
05-04-2009, 21:33
To że pojemnością to każdy wie, ale czym jeszcze ? Co innego jest w 2,2 czego nie ma w 2.0 ?

kreeecik
05-04-2009, 22:28
inny wał korbowy, zwiększa skok tłoka i jednocześnie zwiększyło pojemność, tyle jeśli chodzi o sam silnik.

Gnat
05-04-2009, 22:35
Tzn. jeśli to jest ten sam silnik to rozumię, że choruje na te same problemy co 2.0 TDCI ?

kreeecik
05-04-2009, 22:51
tak

Oktan
05-04-2009, 23:49
Czy różni się silnik 2.0 TDCI od 2.2 TDCI ? Trubiną czy ogólnie to inna jednostka ? Poproszę o wypowiedź fachowca

podobno różni się też paroma czujnikami,
i na pewno softem

Gnat
09-04-2009, 19:49
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8232126

Warto oglądać ? Przebieg jak na rocznik nieco duży

Tnalag
12-04-2009, 00:42
Witaj,
Mam 2,2 kupilem nowke sztuke, teraz mam prawie 90kkm. Wlasnie konczy mi sie gwarancja i w tym czasie naprawiane było:
- wymiana zaworu EGR (elektronicznie sterowany EGR ma zloczke w niefortunnym miejscu, jak sie duze jezdzi w warukach zimowych, sol, woda to zlaczke szlag trafia, a poza tym EGR moze popuszczac),
- uszczelniacz walu od strony skrzyni biegow,
- kolo pasowe i napinacz paska osprzetu (i przy okazji uszczelniacz bo sie pocił).
- uszczelka pokrywy zaworów (mocno zapocona)

I oby na tym sie skonczo. Co do turbo i wtrysków sa ok i podobno uporali sie z jakoscia pod koniec produkcji tego modelu...ale zobaczymy.

Radziłbym sprawdzić w/w elementy, ale przede wszystkim dokladnie obejrzec czy nie ma wycieków (naprawa niektóych wycieków jest b.czasochlonna i droga -> np. uszczelniacz walu, w ASO robia w dwa dni, bo demontaz/montaż skrzyni no i podloczenie kompa, programowanie itp). Uszczelniacz kosztuje z kilkadziesiat zlotych, ale robicizna z jakies 2 tysiaki.

Poza tym motor ok, ma lancuch i fajnie zasuwa. W miescie troche jego zalety sa slabo odczuwalne, ale na trasie....bommba!!!!

Gnat
12-04-2009, 22:19
Ogólnie auto wg. Ciebie jest drogie w utrzymaniu ?

kreeecik
12-04-2009, 23:00
Zależy co ci wyskoczy np tp o czym pisał Tnalag to akurat niedoróbki forda mi wyskoczyły dwie osprzęt i simering, te dwiaprzypadki odpowiednio kosztują:
wymiana osprzętu 1300zł ASO
simering 700zł robocizna cześć 60zł, znając życie odradzą Ci to robić jeśli ciurkiem nie leci.

tompiorko
12-04-2009, 23:31
kolo pasowe i napinacz paska osprzetu

to poleciało już po 90 tysiach ?


wymiana osprzętu 1300zł ASO

Tyle to za same graty (komplet) mus zapłacić nie licząc roboty...a roboczogodzina droga oj droga w ASO

kreeecik
13-04-2009, 12:26
Tyle to za same graty (komplet) mus zapłacić nie licząc roboty...a roboczogodzina droga oj droga w ASO

juz z robocizną koło 400zł, napinacz 550zł, pasek ok 90zł, reszto to robocizna i 15, godziny czasu zmarnowanego na czekanie.

Gnat
13-04-2009, 16:54
A który silnik uważacie za lepszy TDCi czy JTD Fiata = CDTI Opla ? Pytam bo poza Mondeo przyglądam się także Vectrze, ewentualnie Astrze w kombi. Nie pytam o same auta lecz o silniki, który będzie się lepiej spisywał ?

TomekWino
14-04-2009, 09:10
jedne i drugi sa ok.... francuskie ( HDi TDCI ) są bardziej oszczędne i mają lepszą kulturę pracy.... :bigok:

Tnalag
14-04-2009, 13:35
jedne i drugi sa ok.... francuskie ( HDi TDCI ) są bardziej oszczędne i mają lepszą kulturę pracy.... :bigok:

Panowie, no nie oszukujmy się Ford wzial silnik od francuzów, dodal osprzet, zasilanie, wydech, wsadził to do swojego nadwozia i po sprawie. Sam silnik jest w miare OK, natomaist z tym osprzetem nie za bardzo Fordowi wyszlo. Na szczescie w miare upływu czasu popracowali nad tym!!! Po prostu Francuzi dali dobre silniczki, ale nie przekazali namiarów na swoich dostawców osprzętu :))

Jak ktos kupuje uzywke TDCI 2.0 lub 2,2 to musi się liczyś ze to lub tamto czasem trzeba bedzie wymienic. Za to te silniki są m miare oszczedne i dynamiczne. W zamian za mniejsze zuzycie wymagaja naprawy róznych drobnych usterek (np. koło, uszczelniacz, EGR itp). Zresztą Forda Mondeo kocha się za co innego, za obszerne nadwozie, komfort, wygląd itp. Poza tym te auta nie są aż tak przeładowane elektroniką jak auta francuskie, które dopiero się psują!!!! (wiem, co mowie bo miałem nowego francuza).

To co polecam to dobrze (czesciej) serwisować; np. olej, filtry co 10 lub 15k (choć ford kaze co 20k). PO przejechaniu 100k to jakas 2-3 wymiany oleju wiecej (kilkaset PLN).

Fiata odradzam bo to żadna marka, Opel owsze sam sie zastanwiałem nad Vectrą, ale zawieszenie (tylna belka) to porażka, choć diesle chyba są mnie usterkowe.

Pzdr
Tnalag

tompiorko
15-04-2009, 01:11
Tyle to za same graty (komplet) mus zapłacić nie licząc roboty...a roboczogodzina droga oj droga w ASO

juz z robocizną koło 400zł, napinacz 550zł, pasek ok 90zł, reszto to robocizna i 15, godziny czasu zmarnowanego na czekanie.

Ja miałem na myśli całą "sekcję napinacza"....koła pośrednie, napinacz, małą dwumasę, pasek itd.

kreeecik
15-04-2009, 12:39
dokładnie tyle wycenili mi w serwisie i za tyle mi to robią, posrednich nie wymieniam bo mają rok czasu. Zresztą koszty kółek posrednich to 80zł sztuka.

wrx
15-04-2009, 15:26
siostra jezdzila vectra 1,9 CDTI 150KM - bardzo fajne autko - ale dynamiczne dopiero przy wyzszych obrotach (jak nie diesel). Natomiast przy ok 90k km zaczelo brac olej (nie wiem czy turbo czy motor) ok 1L na 15k km. W Fordach mi sie to nie zdazalo

Gnat
15-04-2009, 18:03
A powiedzcie ile wchodzi oleju do silnika 2,2. Standardowa butla 5l wchodzi ciała czy trzeba dolać ?

Ile mniej więcej spala taki silnik w mieście i na trasie ?

Czy silnik TDCI można serwisować poza ASO np. u zwykłego mechanika ? Chodzi mi o obsługę, czy raczej wymaga zaawansowanej techniki obsługi i komputera. Pytam bo mam obecnie mam TDI a tego wszędzie i niemal każdy potrafi zrobić.

Laser
16-04-2009, 00:18
A powiedzcie ile wchodzi oleju do silnika 2,2. Standardowa butla 5l wchodzi ciała czy trzeba dolać ?


Ile mniej więcej spala taki silnik w mieście i na trasie ?

Czy silnik TDCI można serwisować poza ASO np. u zwykłego mechanika ? Chodzi mi o obsługę, czy raczej wymaga zaawansowanej techniki obsługi i komputera. Pytam bo mam obecnie mam TDI a tego wszędzie i niemal każdy potrafi zrobić.

1. Prawie 6 l (dokladnie 5.7-5.8l)
2. Zalezy od welu czynnikow, ale srednio 8.5-9 w miescie i 6l na trasie (predkosc okolo 150 km\h), minimalnie mialem 4.5l przy 100-105 km\h
3. Wszystkie silniki common-rail raczej nie da sie obslugiwac u kazdego, ale odczytac kody mozna.[/quote]

Piccolo_Jr
17-04-2009, 15:21
Olej tak jak mowi kolega 6 litrow
spalanie w miescie 8,5 do 9 to się zgodzę ale jak się depta to auto albo w mocnych korkach (ewentualnie jedno i drugie :los2: ).
Przy naprawdę spokojnej jeździe można próbować zejść do 7
w trasie na autostradzie miedzy 180 - 220 jakies 8,5 - 9 ale jak kolega mowił dużo zależy od wielu czynników - najwięcej od uszczelki między kierownicą a fotelem czyli kierownika ;)
Co do obsługi - konieczne jest tylko żeby mechanik był kumaty (jak zresztą w każdym TDCI).

Gnat
17-04-2009, 16:20
Do użytkowników Mondeo 2,2 TDCI:

Co wymieniliście od początku używania swojego pojazdu ?

///luk
18-04-2009, 02:13
przebieg 83000 - napinacz paska i tarcze+klocki

jasq
18-04-2009, 10:57
jeszcz nic, dopiero kupilem

slaw2008
18-04-2009, 13:41
Mój ma przebieg 85kkm, 4lata, do chwili obecnej był serwisowany w ASO PL (ostatni przegląd na 80kkm)- brak napraw, tylko przeglądy. Od zakupu zrobiłem 5kkm i z tego się widzę to :
- do wymiany tarcze przód,
- rzężenie na jałowym w okolicy osprzętu (czyli to co kolega powyżej do zrobienia : koło pasowe+napinacz+rolki+pasek)
- kilka wycieków : w okolicy alternatora, pompy (kolektora dolotowego), na łączeniu silnik skrzynia biegów -> zostawiam plamy na drodze :zly:

Poza tym nie dymi, ma moc, mało pali, zapewnia wysoki komfort w czasie podróży (jak jedzie).