PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Przegub napędowy zewnętrzny



Tomex
08-04-2009, 13:27
Potrzebuję ranking przegubów zewnętrznych czyli taniość vs jakość. Wczoraj mnie mechnik pocieszył że trza zacząć mysleć o wymianie. Piszcie co wiecie na ten temat.

BS
08-04-2009, 13:30
kupić używkę w dobrym stanie za mały pieniądz ;)

Paolo
08-04-2009, 13:43
Bartek nie opłaca się przy cenie przegubu zamiennika 150 zł.

Coster12
08-04-2009, 13:44
ja kupilem cala polos ze szrotu za 70 zl i hula ;d

BS
08-04-2009, 13:52
Bartek nie opłaca się przy cenie przegubu zamiennika 150 zł.

no to cena używki musi byc dobra... ostatnio włąsnie z półosią widziałem po ok 60 zeta i w bdb stanie ... zamiennik za 150 niestety może nie być do końca dobry...

Tomex
08-04-2009, 13:55
Panowie, nazwy jakichś producentów mile widziane :) .

CzarekJ
08-04-2009, 17:19
ProTechnic ???.....taki założyłem.....na razie "działa"....jak dużo pojeżdżę?..nie wiem.

ezi000
08-04-2009, 18:44
"spidan" jest dosc dobry ale niestety cenowo drozszy. Montowalem juz setki i do tej pory reklamacji nie bylo.

Tomex
09-04-2009, 08:49
"spidan" jest dosc dobry ale niestety cenowo drozszy. Montowalem juz setki i do tej pory reklamacji nie bylo.

A co myslicie o Ruville? Za 110 mogę kupić - podobno Ruville ma niezłe graty.

zibi_j1
16-10-2010, 13:50
sorry za kotleta ale to samo pytanie. Musze wymienić przegub bo trzepie mi autem jak przyspieszam. na ten moment dostałem taką propozycję :

GSP: 96 zł
LOBRO: 210zł ...z kasą jak zawsze czyli dramat ;) co brać ewentualnie jakiś inny?

Dodano po 13 min.:

znalazłem jeszcze takie coś: http://moto.allegro.pl/przegub-mondeo-i-mondeo-ii-wertteile-i1235951218.html

iceman150
08-05-2011, 12:26
Odgrzeję kotleta. W końcu pora obiadowa. :D

Co myślicie o przegubach zewnętrznych marki:
-Maxgear
-GLO
-Ruville

Stasio1948
08-05-2011, 12:53
Z tych trzech firm jedynie Ruville coś znaczy.Maxgear to chińczyk a GLO nie znam.Na Allegro przegub Ruville z zębatką ABS to 106 pln+przesyłka.Za tą kasę nie kombinowałbym ani z używkami ani z firmami "no name".

zsberg
08-05-2011, 13:46
Odgrzeję kotleta. W końcu pora obiadowa. :D

Co myślicie o przegubach zewnętrznych marki:
-Maxgear
-GLO
-Ruville

Jako sprzedawca coś mogę powiedzieć na ten temat...
Maxgear - powiem szczerze - nie znam..
GLO - to sprzedaje i o dziwo jeździ :D Klientowi przedstawiam to jako produkt niskobudżetowy, ale w tym roku była tylko jedna reklamacja bo trajkotał od razu po założeniu, a pozostałe nadal jeżdżą, tak więc chyba lepiej GLO niż używkę.
Ruville - nie wiem jak przeguby, ale łożyska i pompy wody to klasa sama w sobie. Producent znany i pewny.

GKN/GKN LOBRO - to producent pierwszomontażowy w wielu markach, ale cena... Sporo się tego sprzedaje, no ale to coś dla ludzi którzy nie chcą oszczędzać.

Mondekmk1
08-05-2011, 21:35
zamiennik za 150 niestety może nie być do końca dobry..

Zgodze sie... ja tez bym wolal kupic uzywke ale oryginal.

iceman150
08-05-2011, 23:24
Gdzieś coś czytałem że GLO też idzie na pierwszy montaż i dlatego się interesowałem tą marką.
Maxgear wiem że chińczyk ale to nie Zawsze świadczy o jakości, bo nie oszukujmy się bo teraz 50% asortzmentu jest skadana w chinach i to nawet tych znanych i uznanych marek, także kraj pochodzenia nie może być miarą jakości.

Paker
09-05-2011, 10:19
No to pytanie z innej beczki teraz:)

.. apropo ten padł mi przegub bo jak skręcam to strzela jak traktor:D Chętnie posłucham opinii co do zamienników a jeżeli chodzi o firmę Ruville- to mam tej firmy pompę wody w mondziołku i jakoś po hmm 2 latach śmiga cichutko ;)

Dobra do setna teraz... czy rozwalony przegub będzie buczał przy 60km/h jak wywalone łożysko ?Bo gdzieś czytałem ze jak się wymienia przegub to razem z łożyskiem ?Czy to prawda?

Dzwoniłem do hurtowni i z zamienników mam do wybory 2 firmy :

- protechnic za 120zł komplet
- metelli za 135zł komplet

i co o tym sadzicie?

adamuus
09-05-2011, 12:58
Ruville .... Producent znany i pewny.

oni nie produkują. to jest firma, która przepakowuje innych zazwyczaj porządnych producentów w swoje pudełka

---------- Post dodany o 12:58 ---------- Poprzedni post dodany o 12:55 ----------



czy rozwalony przegub będzie buczał przy 60km/h jak wywalone łożysko ?
pierwsze słyszę.


Bo gdzieś czytałem ze jak się wymienia przegub to razem z łożyskiem ?Czy to prawda?


nie prawda. chyba, że też przy okazji łożysko jest padnięte.

Paker
09-05-2011, 13:35
adamuus podziękował za sprostowanie :)

Ricken
09-05-2011, 17:21
Bo gdzieś czytałem ze jak się wymienia przegub to razem z łożyskiem ?Czy to prawda?

jak masz za dużo pieniędzy to możesz łożysko wymienić a mechanior to chyba chce zarobic dodatkowe kilka zlociszy . Paker jak nic sie z lozyskiem nie dzieje to je zostaw w spokoju tylko sam przegub wymieniaj

Juzek
10-05-2011, 09:20
łożysko a przegub to zupełnie inna bajka :)

to tak jakby przy wymianie uszczelki pod głowicą wymieniać też świece zapłonowe.... bzdura.... po prostu będzie miał już wsio na wierzchu i ułatwi sobie pracę, a i tak Cię skasuje normalnie

Paker
10-05-2011, 15:58
łożysko a przegub to zupełnie inna bajka :)

to tak jakby przy wymianie uszczelki pod głowicą wymieniać też świece zapłonowe.... bzdura.... po prostu będzie miał już wsio na wierzchu i ułatwi sobie pracę, a i tak Cię skasuje normalnie

.. heh nie nie :D w tym sęk ze będę sam wymieniał z pomocą Rickena i Vena :D

Juzek
10-05-2011, 18:33
no to jak łożysko ma już dużo nalatane to dla świętego spokoju, i jeśli nie masz co zrobić z pieniędzmi, wymień :)

iceman150
10-05-2011, 20:39
A może któryś z kolegów używa przegub zewnętrzny marki Ruville dłużej niż rok?

Paker
11-05-2011, 23:50
A może któryś z kolegów używa przegub zewnętrzny marki Ruville dłużej niż rok?

tego producenta mam pompę wody i śmiga ok :) obecnie zakładam przegub firmy Metelli

adlerek
21-05-2011, 20:55
jak ci poszedł przegób, to niexle dojechane zawieszenie albo ostro przypierdzielone...
, lepiej kup używkę, jak dobra to będzie na nast. 5 lat, zamienniki to tanie gie, większość zamienniki od oryginałów, jeżeli coś w ogólnych sklepach forda (internetowych) nie widnieje jako zamiennik, to nawet nie brać tego pod uwagę, szkoda kasy, 2 lata gwarancji, idę o zakład,że ci je nie uznają, opinie będzie niewłaściwe eksploatowanie, lub nieprofesjonalny montaż( jak masz dowód z warsztatu) a kiedys sprzęt robili konkretny...jak pada to powód podałem powyżej!
kup używkę od kogoś z forum, lipy Ci nie wciśnie... z wiadomych względów!