PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] brak postojówek (lewa strona)



galant
09-04-2009, 08:53
Witam. Pojawił się problem bo przestały świecić postojówki po lewej stronie samochodu. Przez to w nocy z tyłu nie widać lewej strony samochodu a nie chciałbym zarobić mandaciku. Najprawdopodobniej mogło zrobić się zwarcie w tylnej lampie bo po odkręceniu cała płytka z żarówkami latała luzem. Jednak bezpiecznik (Nr 33) pod kolumną kierowcy jest OK i jest na nim napięcie gdy włączam światła postojowe. I w tym miejscu pomysły mi się skończyły :( Co mogło paść włącznik świateł? Ale jak go włączam to na bezpiecznikach pojawia się napięcie więc już nie wiem. Macie jakieś pomysły?

1olek
09-04-2009, 09:51
w 99% wylacznik

galant
09-04-2009, 12:21
Jeszcze jedno pytanko: U mnie nie ma halogenów (rocznik 1993) a w sklepach widzę tylko same właczniki świateł z dopiskiem do samochodów z halogenami mondeo od 08.1994.
Czy będzie pasował czy trzeba szukać po szrotach jakiś stary włącznik?

BS
09-04-2009, 12:32
Będzie pasował. Daj ogłoszenie na markecie bo zapewne koledzy takie włączniki mają w swoich kolekcjach- ktoś ostatnio zakładał halogeny więc wyłącznik będzie miał ;)

galant
09-04-2009, 13:01
Dzięki, już wiem na czym stoję :-)

BS
09-04-2009, 13:18
Ale najpierw go sprawdź zanim kupisz kolejny...

chencek
09-04-2009, 13:47
Ale najpierw go sprawdź zanim kupisz kolejny...

święte słowa

ja dopiero miałem problem pozycja zniknęła mi całkiem okazało się że nie przełącznik tylko kostka która wchodzi w przełącznik w prawym górnym rogu jest czerwony kabelek on odpowiada za pozycję

zobacz może tam nie łączy

jakris
05-07-2009, 20:37
u mnie jest podobnie, tylko oprócz postojówek nie mam też światła i hamulca z tyłu z lewej strony, kierunek i wsteczny działa. Nie wiem co robić bezpieczniki są dobre.

Jak macie jakiś pomysł to napiszcie. MK II 1,6 16V ,98

Netoper
05-07-2009, 20:46
A sprawdzałeś bezpieczniki i w kabinie i w komorze silnika?
Od stopu są w kabinie, mijania wprzy silniku.
Zobacz czy wtyczka w tylnich lampach nie zaśniedziała albo piny się nie odkształciły od temperatury.

jakris
05-07-2009, 22:16
Zobacz czy wtyczka w tylnich lampach nie zaśniedziała albo piny się nie odkształciły od temperatury.

Tylko się nie śmiejcie ale co to są piny??

bezpieczniki sprawdzałem są OK

chencek
05-07-2009, 23:22
Tylko się nie śmiejcie ale co to są piny??

bezpieczniki sprawdzałem są OK

jak odepniesz wtyczkę to te "gniazda" blaszki we wtyczce zobacz czy tam nie jest coś po palone lub po rozginane ja tak miałem i nie łączyła mi pozycja

jakris
17-07-2009, 16:23
i wszystko jasne, bezpiecznik nr 33 wygladający na sprawny wymieniłem i wszystko wróciło do normy.
Co ciekawe tylne światło mijania które się nie palił też zaczęło palić o stopie już nie wspomne.

Reasumując wymieniłem bezpiecznik nr 33, który wyglądał na dobry i wszystki dolegliwości ustąpiły

Pozdrawiam