PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Czarny dym przy dodaniu gazu



Rom
12-04-2009, 09:09
Heja,
Opis: czarny dym z wydechu przy mocnym dodaniu gazu.
Przy lekkiej jeździe również jest bąk i to spory około 1800-1900 rpm.

Sprawdzone czynniki problem mam odkąd kupiłem auto tj 2 lata.
Pierwsze podejscia to ASO : sprawdzenie kompa, wtrysków, wymiana EGR bez efektu. Po około 1 roku strasznie zdenerowowany bezradnością okolicznych speców poswięciłem 1 dzień i wykryłem nieszczelność w wężu przy kolektorze ssącym troszkę sie poprawiło.
Ostatnio wymiana wszystkich fitrów + STP do baku nic.

Egr po wymianie został zaślepiony. Auko myślę zę przez nastepne 6 miesięcy wystarczająco wydmuchałem (około 10 tyś po niemieckich autostadach 150 - 180 km/h)

Teraz pytanie i wnioski.

Pytanie: czy odpalić autko i popukać katalizator sprawdzić czy czarny dym się zwiększy czy to ryzykowne.

Wnioski:
1.TTTM
2.Pompa
3.Zapchany kat


Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje jestem otwarty.

Pozdro i smacznego jaja :)

KOKOT
12-04-2009, 13:09
Przy takich objawach najczęściej okazuje się że jedna z rur w układzie turbo jest pęknięta i wtedy w tym miejscu rura jest brudna i tłusta.
No ale jeśli autko było w ASO i tyle razy przez Ciebie przeglądane i nie piszesz o rurach turbo, to chyba nie to.
Co do katalizatora to jeśli by był zapchany (wiem z autopsji) to by ciężko chodził, miał inny odgłos, ale by nie dymił.

Rom
12-04-2009, 14:06
Nie wykluczam uszkodzonego intercoolera i rur doprowadzących powietrze to coolera (tych jeszcze nie zbadałem), ale zastanawiam się czy poprastu jeżdząc długi okres z rozwalonym wężem nie zapchałem kata sadzą i teraz on tego nie oddaje

Swistak
12-04-2009, 17:24
zastanawia mnie czemu u Ciebie jest czarny "bąk" przy obrotach na jakich ma już tłoczyć turbina.... :-/

Rom
12-04-2009, 22:14
W momencie jak tłoczy turbinka jest duży bączek (domiemam, że automatycznie wieksza dawka paliwa) później przy delikatnym traktowaniu nie ma problemu

GrekuPL
12-04-2009, 23:01
1.TTTM
chłopie to jest diesel i nie wyszukuj sobie problemu :bigok: jeżeli oleju nie łyka, nie pali dużo, komp nie wywala błędów to nie szukaj specjalnie usterek...

Rom
12-04-2009, 23:20
Hhehe
Własnie tak mnie przekonują znajomi.Natomiast mam kumpla z takim silnikiem i u niego prawie zero dymku. Więc może trzyba to zaakceptować lać i jeździć :)

KOKOT
13-04-2009, 10:35
Sprawdź dokładnie wszystkie rury w układzie turbo.
Najczęściej pęka ta w kształcie "S" jak stoisz przy otwartej masce to po prawej stronie silnika poniżej koła pasowego tego z krótkim paskiem, chyba od pompy wspomagania.
Jak znajdę to wrzucę zdjęcia.

Rom
13-04-2009, 18:43
Tą która tłoczy do intercoolera sprawdzałem w tamtym tygodniu została mi powrotna

KOKOT
13-04-2009, 22:07
Ja też jak sprawdzałem to za pierwszym razem nie zauważyłem.Szukaj gdzie rura jest brudna i tłusta, tam musi być nieszczelność.
Chyba że opaski słabo dokręcone i przepuszczają.

Rom
13-04-2009, 23:48
Sprawdzę jeszcze raz wszystko :)
A na razie leję i jeżdzę

Rom
08-09-2010, 10:55
Temat dalej nie rozwiązany i irytacja moje corac większa.
Zauważyłem, zmniejeszenie tego objawu po wymianie oleju, i wszystkicj filtrów natomiast wraca po przejechaniu jakiś 100-200 km.
Mam jeszcz jedno pytanie.
Czy rura od intercoolera przy kolektorze ssącym powinna dać się ścisnąć przy około 3-3,5 tyś obrotów ?
Oraz czy po wybebeszeniu katalizatora (około 6 miiesięcy jeździełm z dziurawym wązem od intercoolera) jest szansa na zmniejszenie dymienia.
To nie jest bączek tylko mega chmura i po 3-4 razach jak dam mu w palnik zostaje bączek.
Dzięki za sugestie

Jendrekmak
08-09-2010, 11:28
prawdopodobnie masz końcówki wtryskiwaczy do wymiany albo do porządnego czyszczenia bo jeśli źle rozpylają paliwo to może być taki objaw. mi teraz puszcza delikatne bączki tylko przy lekkim przegazowaniu na postoju i przy ruszaniu a wcześniej było czarno. wcześniej też była chmura. sprawdź też poprawność zaślepienia egr (czy nie ma przedmuchów) oraz do czyszczenia pewnie jest czujnik MAP (ten za intercoolerem) oraz kolektor dolotowy bo może być zawalony brudem i nie ma odpowiedniego przepływu powietrza. rozumiem że rury są sprawdzone, zresztą po roku by któraś przecież pękła bardziej.

Rom
08-09-2010, 13:44
Rury ( dostępne z góry)sprawdziłem w ostatni weekend został dół dostępny z kanału.
Przy okazji zajrzę do tego czujniczka o którym piszesz.
Kolektor w tamtym roku czyszczony warto jeszcze raz ?
Co do EGR to jak pisałem wcześniej wymieniony na nowy (kasa w błoto) i po paru dniach na wszelki wypadek zaślepiony.

Co do końcówek wtryskiwaczy w TDDI orientujesz się może jaki jest to koszt i czy do wykoania we własnym zakresie czy bajko-pisarz specjalista od siedmiu boleści ze specjalistycznym sprzetem jest potrzebny ?
Piszę bajko-pisarz specjalista od siedmiu boleści, bo mam takie doświadczenia z pseudo- mechanikami ech.

Pozdro

agassii
08-09-2010, 14:53
być może rzeczywiście wtryski ci leją, jak rury ok. U mnie jest mały bączek przy bucie na 2 i 3...potem nic...

Rom
08-09-2010, 16:42
Więc sprawdzę wtryski.
Pytanko istnieje jakaś domowa metoda ?

Jendrekmak
08-09-2010, 16:51
Kolektor w tamtym roku czyszczony warto jeszcze raz ?
Co do EGR to jak pisałem wcześniej wymieniony na nowy (kasa w błoto) i po paru dniach na wszelki wypadek zaślepiony.
więc kolektor powinien być w miarę czysty bo ta maź to połączenie sadzy z EGR i oleju z dolotu (turbiny i odmy) a skoro nie ma sadzy to pozostaje sam olej.

myślałem o TDCI i trochę przeoczyłem to TDDI ale i tak warto sprawdzić wtryskiwacze

rzk27z
08-09-2010, 19:52
Kolego, miałem takie same objawy jak Ty. Na szczęście mam znajomego mechanika, który bez problemu zlokalizował usterkę: pęknięta rura między interkolerem a zaworem egr. Po wymianie kopcenie się skończyło.

Rom
08-09-2010, 21:54
To był gumowy przewód czy metalowy ?

daniellomasa
08-09-2010, 22:16
To był gumowy przewód czy metalowy
gumowy

arturex4
08-09-2010, 22:40
Pytanie czy dobrze pali w mrozy? Czy nie stracił na mocy?Nie polecam zaślepienia egr ,jest po to by nie obciążać turbiny i nie przegrzewać jej , ale zależy jak kto jeździ.

eMJot
08-09-2010, 22:52
i znowu się będziemy dochodzić :)
EGR nie jest po to " by nie obciążać turbiny i nie przegrzewać jej"
egr działa tylko na wolnych obrotach, a jak wiadomo turbina nie działa na wolnych obrotach
egr ma za zadanie obniżyć temperaturę spalania, przez co jest mniej wydzielanych tlenków azotów NOx - nic prócz ekologi i nie trucia ludzi w korkach...

Jendrekmak
08-09-2010, 22:52
jest po to by nie obciążać turbiny i nie przegrzewać jej
kolego poleciałeś po bandzie. a co jak jest egr a nie ma turbiny? stosowanie egr wymusiły coraz bardzie rygorystyczne przepisy o normach spalin a nie chłodzenie turbiny.

eMJot
08-09-2010, 22:54
hehe dokładnie fokus 1.8 pb też ma egr :)

arturex4
08-09-2010, 23:28
Jako tako negatywnego skutku zaślepienia nikt się nie doszukał.Ale przy turbinie reguluje recykling.Czyli chroni przed przegrzaniem.