PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]Problem ze wzmacniaczem - trzaski po jakimś czasie



maniek_
12-04-2009, 15:20
Niedawno podłączyłem przedni zestaw pod wzmacniacz i gdy odbyłem dłuższą trasę pojawił się problem. Po około 2,5h grania sprzęt zaczął grać dużo ciszej i pojawiły się trzaski. Gdy wyciszyłem przód i dałem radio tylko na tył było ok. Jeśli Fader jest na 0 to trzeszczy i przód i tył. Na jakiś czas wyłączyłem radio i wszystko powróciło do normy. Dzisiaj taki sam efekt wystąpił zaledwie po ok 10 minutach jazdy. Co może być tego przyczyną?

JokerMondeo
12-04-2009, 19:54
Przyczyn może być wiele kolego, a te "trzaski" to dokładniej do czego możesz przyrównać? Jakieś burczenie, przydzwięk, gwizdy czy są to dosłownie trzaski?? Jak masz możliwość to podłącz na próbę jakiś inny wzmacniacz, sprawdz kable RCA. Podłączyłeś wszystko dobrze?? (sorki za to pytanie, ale nie wiem na ile się w tym orientujesz).

maniek_
12-04-2009, 19:58
Są to trzaski połączone z pierdzeniem ewentualnie jeszcze charczenie :) Gwizdy też mam delikatne ale wiem że to kwestia indukcji, będe jeszcze walczył z ułożeniem kabli. Mam drugiego wzmaka to spróbuje go podłączyć jak będe w dłuższą trase ruszał. Podłączeni musi być OK skoro ileś czasu to grało, pierwszy raz stało się tak po jakiś 2 tygodniach od podłączenia i to w dłuższej trasie

JokerMondeo
12-04-2009, 20:12
Jeśli masz drugiego wzmaka to najlepiej go podłącz i sprawdz w ten sposób :) Może masz jakis zimny lut w piecyku gdzieś i dlatego raz łączy a raz słabo. Jakby Ci się to stało to spróbuj może zastosować lekka przemoc wobec niego i puknij lekko w obudowe piecyka, poruszaj kablami przy gniazdach piecyka itd. Jak sprawdzisz na nowym piecyku to napisz czy coś pomogło czy nie.

maniek_
15-04-2009, 14:57
Doszedłem do wniosku że problem jest ze słabo zaciśniętym konektorem na kablu zasilającym. Czy ktoś ma jakiś dobry patent na mocne zaciśnięcie konektorów (na kabel 35^2) ?

JokerMondeo
15-04-2009, 20:23
Szczerze, to ja zawsze lutowałem te końcówki kablowe oprócz zaciskania =)
Miałem pewność, że mam wtedy dobre połączenie. Tylko przed lutowaniem najlepiej odłączyć od akumulatora.

arekxxx
16-04-2009, 13:46
Każda szanująca się firma elektryczna ma praski do zaciskania końcówek miedzianych. Musisz popytać u nich napewno za browara zacisną, czas operacji 30sek.

maniek_
20-04-2009, 17:34
Niestety nie jest to problem zasilania. Niestety jest coraz gorzej. W chwili obecnej żeby usłyszeć w głośnikach cokolwiek musze radyjko podkręcić bardzo głośno i z głośników wydają się wtedy tylko trzaski. Dzisiaj próbowałem zamienić kanały ale nic to nie pomogło, dopiero jak pojadę do domu po drugi wzmacniacz przekonam się czy to jest jego wina. Żadne stuki - ani delikatne ani mocniejsze, ruszanie kablami nie pomaga