PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] filtr fazy lotnej w 2 gen czy założyć



Master_Ginio
12-04-2009, 14:22
Witam!
Mam problem z ciągle sie brudzącym się silniczkiem krokowym od gazu, i raz na 2-3 dni muszę go czyścić, wymyśliłem sobie żeby przed krokowcem zamontować filtr fazy lotnej, może by to odrobinę ograniczyło zasyfianie tego krokowca. Czy są jakieś przeciwności aby montować ten filtr?? Czy raczej to by była zaleta?? :)
Pozdrawiam

loa
12-04-2009, 15:51
Albo tankujesz syf, albo coś nie tak z tym silnikiem krokowym. Załóż BLOS.

Master_Ginio
12-04-2009, 16:17
Na razie na BLOS mnie nie stać, a 2 tankowałem na kilku różnych stacjach ostatnio BP, Statoil, i na Leclerku i wszędzie to samo :wall: :wall: Kuzyn ostatnio też miał problem z instalką, i sie okazało że to wina gazu, bo cały krokowiec obklejony był syfem :wall:

Exodos
12-04-2009, 22:03
Musisz syf tankować, ja przez pół roku tankowania tylko minimalnie zasyfiłem krokowca, filtr w 2 generacji jest tylko fazy ciekłej przy elektrozaworze przy reduktorze, nic poza tym.

ARTi
12-04-2009, 22:29
Słyszałem od znajomego że w południowo-wschodnich rejonach niedawno na stacjach był zasyfiony gaz i podobno całymi dniami czyszczą wtryskiwacze z oleju w warsztacie lpg :))

Master_Ginio
12-04-2009, 22:54
Musisz syf tankować, ja przez pół roku tankowania tylko minimalnie zasyfiłem krokowca, filtr w 2 generacji jest tylko fazy ciekłej przy elektrozaworze przy reduktorze, nic poza tym.

I własnie zastanawiam się czy nie założyc fazy lotnej przed krokowcem, może by go to troche ochroniło, tylko czy można tak, żeby nie wyszło ze instalki nie skalibruje. A co do jakosci gazu to niestety fatalny i to coraz gorszy się staje :( Także ARTi_V6 dobrze słyszałes i potwierdzam tą wiadomość :wall:

Netoper
13-04-2009, 09:06
Wedug mnie lipa będzie, II gen to instalka podciśnieniowa i ten filterek będzie wręcz przeszkadał, bo drastycznie ograniczy przepływ gazu.
Prędzej pokusiłbym się założyć filtr np przy zbiorniku.

Master_Ginio
14-04-2009, 14:11
Dzięki Netoper za odpowiedź, jednak zrezygnuje z zakładania tego filtru :( raz że nie che mieć kłopotów z instalką, a 2 i tak pewnie długo on nie wytrzyma przy tak syfskim gazie. :zly:
Pozdrawiam

Netoper
14-04-2009, 16:45
Weż jeszcze sprawdź filterek przed parownikiem, bo może rozerwał się, albo źle wlazł i przepuszcza.