PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]demontaż całego kokpitu



adamzzz
14-04-2009, 21:14
Witam. W najbliższych tygodniach będe montował audio i przy okazji chcialbym wygłuszyć troszkę autko a konkretnie odgłosy silnika.
Chciałbym rozebrać cały kokpit i mieć wszystko na wierzchu aby to zrobić bardzo dokładnie i staranie. Nigdzie nie moge znaleść żadnego manuala który mi pomoże w pracach. Robił to ktoś?? jest sens??

Poncio
14-04-2009, 21:40
sens jest zawsze ... tylko pytanie czym chcesz to zrobic - bo jesli bedziesz kladl mate dekarska to sobie daruj ;)

procz samej maty bitumicznej koniecznie daj gabke akustyczna

Dodano po 1 min.:

pamietaj rowniez o tym ze jak wygluszysz przestrzen grodziowa to nie da to takiego efektu jak bys rowniez wygluszyl dach (to przez dach wlasnie przechodzi najwiecej roznych dzwiekow silnika i oporu powietrza) oraz chociaz czesc podlogi z przodu

adamzzz
14-04-2009, 21:51
sens jest zawsze ... tylko pytanie czym chcesz to zrobic - bo jesli bedziesz kladl mate dekarska to sobie daruj ;)

procz samej maty bitumicznej koniecznie daj gabke akustyczna

Dodano po 1 min.:

pamietaj rowniez o tym ze jak wygluszysz przestrzen grodziowa to nie da to takiego efektu jak bys rowniez wygluszyl dach (to przez dach wlasnie przechodzi najwiecej roznych dzwiekow silnika i oporu powietrza) oraz chociaz czesc podlogi z przodu

Narazie mam 4m^2 STP. Z drzwi zostanie mi 1,5 m a resztę myślałem dokupić jakiejś zwykłej z lokalnego rynku szwedzkiego za jakies 60zł/0,8m2 +do tego albo typowy filc albo jakaś gąbka do wygłuszania. Dachu narazie nie przewiduje ale kto wie... Poważnie też myślałem nad wygłuszeniem podłogi a napewno będe wygłuszał bagażnik bo pod wykładziną jest goła blacha.

LaBobas
15-04-2009, 00:48
o wlasnie czym,ze tak powiem najtaniej wygluszyc,guma?filcem?Nie chce kasy wkladac za duzo,a chodzi mi o wygluszenie slyszalnosci silnika,zwlaszcza wlasnie pod kokpitem,apotem podloge.

Exodos
15-04-2009, 02:17
Żeby dokładnie grodź wygłuszyć trza zrzucić deske, wzmocnienie rurowe, nagrzewnicę z parownikiem i kolumne kierownicy, trza se było angolka kupic i by się wsio za jednym zamachem zrobiło :):) takie OT.
Ja wygłuszałem matami BOLLa, zostały jeszcze drzwi i podłoga od foteli z przodu do tyłu.

kula159
15-04-2009, 08:38
Jeżeli ktoś chce wygłuszyć tanim kosztem to polecam.... zwykłą gąbkę do tapicerowania... ;) U mnie dała na prawdę bardzo dużo i teraz diesel chodzi ciszej niż moja stara benzynka(we wnętrzu.. :helm: )

przemoprzem
20-04-2009, 22:48
Powitać :)

Co do wyciszania to z tego co wyczytał w necie bardzo dobre efekty można uzyskać za pomocą POROSO http://www.surtex.gdynia.pl/produkty.php?command=show_product_detail&current_group_id=140&form_product_id=356&t=1240254555 Coś podobne do filcu, ale chyba bardziej zbite i generalnie stosowane w motoryzacji właśnie do wygłuszania. Niestety ciężko dostać, mnie się udało dodzwonić firmy Surtex Gdynia i mają to po ok 6 zł za metr kwadratowy. Jutro zadzwonię raz jeszcze i zapytam o możliwość wysłania kurierem czy pocztą.