PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Skąd powinna kapać woda z klimatyzacji?



ARTi
17-04-2009, 11:15
Mam problem z klimatyzacją, otóż podczas pracy klimy wszystko jest w porządku ale po jej wyłączeniu momentalnie czuję z nawiewów bardzo wilgotne powietrze (tak jakby nagrzewnica była zlana wodą). Ponadto nie skrapla mi się nigdzie woda pod autem. Podejrzewam że mam zatkana jakąś rurkę lub coś co odprowadza wode z klimy. Gdzie te go szukać? I dlaczego czuję że zbiera mi się to wewnątrz kabiny?

Andrzej10
17-04-2009, 12:37
Rurka wyhodzi poniżej wejścia przewodów od układu chłodzenia silnika czyli od nagrzewnicy. Jest to na wysokości rury wedechowej jakieś 10-15 cm nad nią. Pozdrawiam

Netoper
17-04-2009, 12:49
dlaczego czuję że zbiera mi się to wewnątrz kabiny?
Może zarosło szlamem i nie wypływa, albo kapie od razu na wydech i dlatego czujesz wilgoć.

Ja u nas też się naszukałem tego odpływu a ze 3 podejścia były, w końcu na warsztacie chłopaki mi pokazali, ciężkawo dojrzeć, bo wydech zasłania. Jak dobrze pamiętam to był nad łącznikiem siatkowym.

harnas1515
28-04-2009, 19:48
Ponadto nie skrapla mi się nigdzie woda pod autem. Podejrzewam że mam zatkana jakąś rurkę lub coś co odprowadza wode z klimy.

U mnie też nigdy nie było ani jednej plamki pod autem (z odprowadzanej wody z klimy).
Czy tak ma być ?. Czy mam coś zapchane.?
A jak jest u was???
Maże trzeba coś udrożnić.??

Ja u nas też się naszukałem tego odpływu a ze 3 podejścia były
heh...
Ja podobnie, ale chyba znalazłem. Tylko, że z niego nic nie wypływa.

Krzychu32
28-04-2009, 21:18
U mnie też nigdy nie było ani jednej plamki pod autem (z odprowadzanej wody z klimy).
Czy tak ma być ?. Czy mam coś zapchane.?
A jak jest u was???
raz miałem pod autem wodę ,ale to był niemiłosierny upał i auto po trasie 300km cały czas z włączoną klimą ,a tak to nigdy nic nie ma ,bynajmniej u mnie. :)

Tomlewis
29-04-2009, 10:40
,a tak to nigdy nic nie ma ,bynajmniej u mnie.
U mnie jest tak samo w tym roku jeszcze nie kapało