PDA

Zobacz pełną wersję : problem z basem



WBmondeo
04-09-2005, 19:53
mam problem z basem w tylnych drzwiach, jak da się głośniej to jakby słychać łupanie a nie czysty bas. Mam tam JBL CS265 167mm 40 RMS, i zrobiłem przejściówkę ze sklejki drewnianej ok 5mm a nie mdf, czy może to być przyczyna czy żeby dobrze grało trzeba stosować maty wygłuszające, ale z przodu mam alpine 5/7 35 RMS i gra jakoś lepiej, radyjko Alpine 9843R MP3.

rafek
04-09-2005, 20:37
z rególy to daje sie mdf gdyz fajnie sie go obrabia a ze sklejką juz tak ciekawie nie jest a basu nie osiągniesz bo wygłuszenie byc musi ale nie tylko na zewnętrznej częsci blachy ale tez powinieneś zakleić wszelakie otwory od strony kabiny ale zobacz sobie na te stronke to fiirma naszego kolegi CASKP i tam zobaczysz wszytko co cie bedzie interesować www.audiocar.pl

Oktan
05-09-2005, 09:19
od dawna masz to radio ?????

ono posiada - jeśli dobrze się orientuję - zwrotnicę oraz korektor i trzeba najpierw dobrze wyregulować sprzęt i powinno zagrać

owszem wygłuszenie pomaga - znika rezonans,

jeśli twoje radio jest wyposażone w funkcję i-personalize wejdź sobie na stronę alpine'y (tylko nie polską !!) zarejestruj swój sprzęt i wtedy masz dostęp do konfiguratora radia - zgrywasz wszystkie ustawienia na CD (jako mp3 :metal ) i później wgrywasz do radia

WBmondeo
05-09-2005, 11:43
czy chodzi o taki mały przycisk pod panelem, który powinno sie wcisnąc przy pierwszym popdłączeniu radia bo tego nie robiłem, a radyjko mam dwa miesiące musze popatrzyć w instrukci obsługi.

Oktan
05-09-2005, 11:58
nie miałem okazji dokładnego zapoznania się z takim radiem jak ty masz, ale tak jak mówisz lektura instrukcji obsługi będzie wskazana

Lonia
06-09-2005, 15:14
generalnie głośniki w tylnych drzwiach w mondim mają kiepskie umiejscowienie, są zaraz za fotelami i zawsze będą gorzej grały niż na przykład te same głośniki w półce tylnej

Oktan
07-09-2005, 09:39
generalnie głośniki w tylnych drzwiach w mondim mają kiepskie umiejscowienie, są zaraz za fotelami i zawsze będą gorzej grały niż na przykład te same głośniki w półce tylnej

jest tylko jedno ale: chodzi o rozchodzenie się fal dźwiękowych o odpowiednich częstotliwościach, im niższa tym mniej kierunkowa.
druga sprawa to komora rezonansowa: bagażnik zapewnia dużą, natomiast drzwi dużo mniejszą.






PS.: kurde to mój 1200 post :)