PDA

Zobacz pełną wersję : rozrząd



krzys125
04-09-2005, 22:29
pytanie za 100pkt. Jaki rozrząd kupić?
oryginał, czy coś z tego co jest na allegro??
i tak wymienię go po 60-70 tkm.
tylko się zastanawiam co wziąść.
Cenowo wychodzi sporo różnicy, ale czy warto przepłacać, czy sobie :ass: nie zawracać i wziąść orginał??
Ma ktoś takie jak na allegro polecają i co możecie o nich powiedzieć??
:beer:

waldemarz
04-09-2005, 22:41
Krzysiu ja caly czas trzymam sie jednej zasady ze jesli chodzi o rozrzad to wole dolozyc i kupic oryginal za 500zl. nie bede oszczedzal 100 czy 150 zl. ale to jest moje zdanie i jeszcze kilku klubowiczow. :metal Sa czesci na ktorych juz nie bede oszczedzal, ostatnio nawet oszczedzilem na tulejach do wahaczy i po niecalych 3 tygodniach padly, teraz kupilem tez oryginalne , drozsze od zamiennikow 30zl. ale wiecej wydalem na ponowna wymiane niz zyskalem. To samo jest z rozrzadem wole kupic drozszy oryginal niz jakis zamiennik a potem wiecej stracic niz zyskac. Tylko pamietaj aby kupic tez i wymienic uszczelniacz walu. Bo to jedna robota, a nie jest oferowana w komplecie.

woj9
04-09-2005, 22:49
Witam popieram kolege akurat przy rozrządzie nie ma co liczyć na tanie zamienniki ale kupic sprawdzone w 100% narka pozdrawiam wszystkich klubowiczów :metal

fuel111
04-09-2005, 22:49
Popieram Waldka - bierz oryginał i jeździj do przebiegu przewidzianego przez ASO. Nie musisz wcale wymieniać wcześniej. :)

w377
04-09-2005, 23:11
pytanie za 100pkt. Jaki rozrząd kupić?
oryginał, czy coś z tego co jest na allegro??
i tak wymienię go po 60-70 tkm.
tylko się zastanawiam co wziąść.
Cenowo wychodzi sporo różnicy, ale czy warto przepłacać, czy sobie :ass: nie zawracać i wziąść orginał??
Ma ktoś takie jak na allegro polecają i co możecie o nich powiedzieć??
:beer:
Ja wymieniłem na to co mieli u nas w krisie czyli jakies tam lepsze rolki i pasek gatesa( niby gates robi paski dla forda orginalne) ale pasek nastepnym razem bym wzioł u nich boscha, wojtek tez wymienił unich tylko on zakupił pasek contitecha niemieckiej firmy a co do wymian to co 60tys a gadałem z gosciem to mi powiedział ze mozna zrobic i 10tys nawet na orginale tylko zalezy co jesy robione z samochodem jakie obciazenia ma silnik. Pozdrawiam! :bigok:

krzys125
05-09-2005, 07:01
no to juz wiem wszystko. I tak kupię oryginał w abscarze, ale chciałem sprawdzić Wasze zdanie :) :satan:

Sebi
05-09-2005, 09:03
Jestem po wymianie rozrządu i założyłem paski gates'a, rolka skf, napinacze ina i litens - koszt 334 pln po zniżce :metal
i tu ciekawostka napinacze ina i litensa różnią się z oryginałem jedynie odciśniętym znaczkiem forda, to nie rozumiem dlaczego odciśnięcie znaczku forda tyle kosztuje. Szkoda, że nie miałem aparatu. Jeżeli chodzi o paski to kilka osób mi je polecało.
Oryginalny zestaw fordowski proponowano mi za 651 peelenów :wall: tak więc nie dziwcie się dlaczego zdecydowałem się na zamienniki. Dla jednego i drugiego zestawu polecali mi następną wymianę po 60kkm. Pamiętaj o tym co napisał Waldek wymień uszczelniacze wału, bo bez tego robota ma mały sens. :beer:

qrw003
05-09-2005, 09:08
juz wiele razy pojawiał się ten temat - ja wybrałem orginał - tu wole nie oszczędzać

leslaw
05-09-2005, 09:21
tez mam na uwadze zamiennik ale złozony w zestaw z firm,które dla forda robią"oryginały"
za znaczek forda nie ma co przepłacać.
w zgierzewie to ok 300 pln,czyli jestem 200 do przodu,
wymienię i tak komplet po 60 tys,bo juz niejednemu pękł pasek , i widziałem jak to boli.

fazi
05-09-2005, 10:23
moje autko było serwisowane w cholandii stamtąd je sprowdziłem i o dziwo serwis forda zamontował zamienniki '' ina '' chodzi oczywiście o rolki natomiast pasek był geytsa coś w tym musi być ciekawe jak u nas jest jak klient nie widzi co mu montują w serwisie, pozdrawiam :beer:

STraits
05-09-2005, 10:25
Ja u siebie też mam oryginał i to polecam. Jest to jedna z niewielu rzeczy w samochodzie, na jakich bym nie oszczędzał. Ostatecznie można zrobić na dobrych zamiennikach (rolki) + pasek oryginał i też będzie oK.

WBmondeo
05-09-2005, 10:51
jak sobie uważacie. Moim zdaniem nie warto zakładać orginału (przepłacać ), ja założyłem Contitecha - zakładają te paski do VW na pierwszy montaż, albo kupić gates, napewno odradzam jakieś paski marki np. TOPEX

patria
15-10-2005, 15:00
A jak myslicie te czesci tez sa "beeee" http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=67659517
czy moga posluzyc?

aro_d
15-10-2005, 19:01
Założyłem u siebie pasek Contitech i rolki Rouville. Po 30 tys, wszystko ok. Uważam że nie ma potrzeby przepłacac za oryginał.

m3hoo
15-10-2005, 19:05
Mimo, iż nigdy nie narzekałem na f-mę Continental, sam wymieniłem na oryginał. Jakoś spokojniej mi na duchu, gdy jeżdżę na Motorcrafcie.

leszcz
15-10-2005, 20:16
a ja mam wymianę raz na 10 lat lub 150 tys km
tak piszą w książce i tak mówią w ASO
puki co autko ma 7 latek i 75 tysiaczków :) :) :) :jezyk1:
wymianię za 3 latka na napewno ORYGINAŁ !!!!!!!!!!!!!!!

fuel111
15-10-2005, 21:56
Leszczu ja myślę, że to trochę przesada z tymi 10 laty. Jak wyczytałem na różnych stronach proces starzenia gumy to 5 lat później nie bierze nikt odpowiedzialności. U ciebie rozrząd nie jest taki kosztowny więc radzę wymień go. :satan: