PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] ustawianie geometrii w MkII kombi? 3-Miasto?



MAG
30-04-2009, 08:31
Panowie, czy słyszeliście o tym, że w MkII kombi nalezy przy ustawianiu geometri zawsze najpierw ustawiac tył, a dopiero potem robic przód?

Poniewaz mam wymienione wahacze (plus co się dało :) ) z przodu), to dzwoniłem do ASO, żeby sprawdzic cenę i raz, że zaśpiewali 240 zeta :wall: , to jeszcze stwierdzili o konieczności najpierw ustawiania tyłu.
Ja tak czy siak myślałem o tym, aby tył sprawdzić (mam również wymieniony komplet sprężyn), ale pytanie, czy spotkaliście się z tym, że jest to konieczne?

No i ewentualnie, gdzie w Trójmieście moglibyście kogoś polecic sprawdzonego, z dobrym sprzętem, ale nie zdzierającego :satan:

BartekM
30-04-2009, 09:08
Mi przy okazji akcji wiosna, ustawili wszystkie koła za 90 pln. Dzisiaj ostatni dzień tej akcji. Spróbuj, może się uda.

Virus500
30-04-2009, 09:36
W BIG-u na Elbląskiej - akcja wiosna i wołają 90zeta. Rok temu robiłem w CNF-e na Osowie i też zapłaciłem 90zeta za całość tylko że kierownice mam bardzo delikatnie w lewo skręconą jak jadę prosto. Nie zwróciłem na to uwagi bo mi nieprzeszkadza dopiero po przeczytaniu na forum o takich sytuacjach u wielu innych użytkowników MDO zauważyłem u siebie taką przypadłość.

Tomlewis
30-04-2009, 09:38
Panowie, czy słyszeliście o tym, że w MkII kombi nalezy przy ustawianiu geometri zawsze najpierw ustawiac tył, a dopiero potem robic przód?
Słyszałem któryś tam fachowiec na stacji diagnostycznej tak mówił ze tak się robi w Mondkach

Mi przy okazji akcji wiosna, ustawili wszystkie koła za 90 pln
warto popytać na stacji diagnostycznej fakt w Fordzie jest promocja ale ja zbieżność ustawiłem sobie z 50 zł a cena zależy od auta i jak dużej korekty potrzebuje

MAG
30-04-2009, 10:10
Wiem o tych 90zł, ale akcja wiosna kończy się dzisiaj, a ja dopiero w poniedziałek będę w Polsce :los2:
Niestety mój ojczulek pracuje poza 3-miastem i tylko na weekendy wpada i niestety nie udało się zegrać odebrania Mondka od naszego mechanika z pojechaniem w sobotę na geometrię (nie było juz wolnych miejsc, ani w BIG-u, ani w Euro-car w Gdyni)

Co do CNF-u mam mieszane uczucia. Felgi naprawiają dobrze, wielokrotnie (jeszcze w dawnych czasach) przetestowałem ich robotę :satan: , ale co do reszty usług mechanicznych, szczególnie tych bardziej specjalistycznych :niewiem:

Lukasz-Gdansk
30-04-2009, 10:52
Ja pare tygodni temu ustawiałem zbieżność w CNF, zapłaciłem 120zl ale u mnie mieli troche do kręcenia(wymienione tuleje dwie strony + łożysko z prawej). Po całej operacji dają wydruk i możesz sobie porównać jak było a jak teraz jest.

MAG
30-04-2009, 11:15
Ja pare tygodni temu ustawiałem zbieżność w CNF, zapłaciłem 120zl ale u mnie mieli troche do kręcenia(wymienione tuleje dwie strony + łożysko z prawej). Po całej operacji dają wydruk i możesz sobie porównać jak było a jak teraz jest.
A masz kombi?
Robili Ci tylko przód, czy tył rónież?

Lukasz-Gdansk
30-04-2009, 11:38
Przód i tył, mam sedana ale to dla nich chyba nie ma znaczenia.

MAG
30-04-2009, 12:27
Przód i tył, mam sedana ale to dla nich chyba nie ma znaczenia.
myslałem, ze tylko kombi maja regulację tyłu - stąd moje pytanie :)

MAG
06-05-2009, 20:46
Byłem i ustawiłem.

Po dzisiejszej wizycie w firmie KRALECH stwierdzam, że:
usługa super
obsługa super
cena super

Mogę z całą odpowiedzialnością polecić wszystkim ten zakład - a przynajmniej w sprawie regulacji geometrii :)


Procedura wyglądała następująco

najpierw Pan stwierdził, że najpierw, to oni muszą sprawdzić czy nie ma jakichs luzów, bo inaczej to nie ma sensu nic ustawiać - wielki plus na sam początek.
sprawdzenie zawiechy kosztuje 30zł i jeśli są luzy, to płacimy 3 dychy i likwidujemy luzy (jesli u nich, to 30zeta jest odliczane od rachunku - kolejny plus :)

Jesli luzów nie ma, to nic nie płacimy i zaczyna się pomiar, który kosztuje 50zł - następnie, za każde regulowane koło płacimy 20zł, więc w najgorszym wypadku płacimy 130zł, ale jeśli regulacji wymaga np. tylko 1 koło, to koszt usługi to raptem 70zł - kolejny duuuży plus.

No i wreszcie na koniec - to co przekonało mnie do tego, że nigdy więcej nigdzie indziej tego typu usługi robił nie będę - regulacja odbywa się z kierowcą w aucie :metal2: - czyli tak jak powinno to być robione wg wszelkich arkanów sztuki.

czyli podsumowując - super usługa w naprawdę bardzo dobrej cenie :metal2: