PDA

Zobacz pełn± wersję : [TDCi MKIII] Elektroniczny sterownik turbiny



MarioK
30-04-2009, 13:53
Witam wszystkich czytajacych :beer:
Mam mały problemik z moja turbina (2004 rocznik, 115 kM, czyli stała geometria )
mianowicie od czasu do czasu (teraz juz na stałe) wylatuje mi bład ci¶nienia doładowania - miga sprezynka - autko jedzie w trybie awaryjnym.
Nie dochodza żadne podejrzane odgłosy, brak kopcenia a wtryski maja dopiero 2 miesi±ce.
Zdj±lem krociec wylptowy - turbina kreci się łatwo i bez jaki¶ bić na łozyskach czy oporów. Ale jak doda sie gazu - cofa sie dżwignia sterownika i własciwie zamyka dopływ spalin do turbo.
I teraz mam do was pytanie - czy sterownik elektroniczny sie naprawia. A jak tak, to gdzie i za ile to robiliscie
i 2 pytanie - czy istnieje mozliwosc wylaczania turbiny nie z powodu awarii steriwnika tylko np. padniecia jakiegos czujnika - przeciez sterownik na podstawie czegos musi decydowac zeby zamknac zawor ...
Będe wdzieczny za wszelkie sugestie....

MarioK
04-05-2009, 10:41
Witam
nikt, naprawdę nikt nic nie napisze... :(
Załamka kompletna....
Mariusz

eMJot
04-05-2009, 11:30
elektronike jak "prawie" kazda da sie naprawic, ale podejrzewam ze jest czym zalany ten sterownik i nikt nie bedzie sie chcial z tym bawic... a co to czujnika, to na pewno jest jakis odpowiedzialny za dzialanie zaworu...





nawiasem mowiac ja bym szukal czujnika...

cziko80
04-05-2009, 13:12
Witam,

Problem z modułem turbo opisałem TUTAJ (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=62319)

Jak dot±d nic nie wymieniałem i jeżdżę.

Pozdr