PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] SKRAPLACZ



sd123
02-05-2009, 13:45
Ciepło się zrobiło a tu ... klima nie działa :pop:
Pojechałem do mądrych nabić ale pogrzebali i mówią że CHŁODNICA KLIMATYZACJI (SKRAPLACZ) do wymiany.
Oczywiście od ręki w mojej wsi nie ma (tzn jest ale na 2 dzień), dobrze że nie zamówiłem bo chcieli 500 zł za samą część.
Kto z was przerabiał ten temat ostatnio i ile to powinno kosztować?
Czy do wszystkich MKIII jest ten sam typ?
Czy coś takiego się nada:
http://www.allegro.pl/item625236617_skraplacz_klimatyzacji_ford_mondeo_o d_2001_okazja.html

http://www.allegro.pl/item606133779_chlodnica_klimatyzacji_skraplacz_for d_mondeo_iii.html

Jak uważacie czy wymieniać przy okazji OSUSZACZ, jeszcze tydzień temu klima działała mi bez zarzutu to czy pozostawienie starego nie będzie miało jakiegoś bardzo negatywnego wpływu na sprawność działania całego układu i czy OSUSZACZ stary nie może będzie powodować przykrego zapachu.

Netoper
02-05-2009, 16:36
Pojechałem do mądrych nabić ale pogrzebali i mówią że CHŁODNICA KLIMATYZACJI (SKRAPLACZ) do wymiany.
A na jakiej podstawie tak stwierdzili, robili test z kontrastem?

Jak uważacie czy wymieniać przy okazji OSUSZACZ
Jeśli układ jest nieszczelny od dłuższego czasu to osuszacz szlag mógł trafić.

Klamor74
02-05-2009, 19:19
żeby żył dłuże proponuję pomalować od przedniej strony lakierem np. bezbarwnym ochroni przed korozją od soli zimowej.

sd123
02-05-2009, 22:06
Coś robili - powiedzieli ze jest dziurawa i chcieli mi pokazać gdzie ale miałem czasu włazić do kanału.
A że spodziewałem się jakiejś powazniejszej nieszczelności bo klima przestała działać z dnia na dzień a nie stopniowo to przyjmuję to za pewnik.
Wymianę skraplacza przerabiałem w poprzednim aucie ale do końca nie mogłem pozbyć sie na dłużej zapachu skarpet ( nie wymieniłem wtedy osuszacza) to podejżewam że może to on jest przyczyną smrodu.

Co do pomalowania - genialny pomysł :beer: u nas tu jak na kamczatce jak na śląsku kwitną drzewa to w łomży przebiśniegi się pojawiają ... spod soli..

GTomek
19-05-2009, 20:53
Wymianę skraplacza przerabiałem w poprzednim aucie ale do końca nie mogłem pozbyć sie na dłużej zapachu skarpet ( nie wymieniłem wtedy osuszacza) to podejżewam że może to on jest przyczyną smrodu.

przyczyną smrodu nie jest skraplacz lecz parownik który masz w aucie obok nagrzewnicy po dłuuuugim okresie jak nie był odgrzybiany powód jest taki że jest niemiły zapach w kabinie