PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] falujace obroty na gazie ;/



krzysiekbyd
04-05-2009, 22:40
kupilem mondeo 1.8 16v gaz benzyna okazalo sie ze pozno spadaja odbroty tzn trzymaja kilka semund na 1500 pozniej spadaja na niskie podjechalem do gazownika i okazalo sie ze bylo sciagniete podcisnienie po zalozeniu auto wariuje wysokie obroty za chwile niskie i tak caly czas wyczyscielem wlasnie KROKOWCA i na bezynie chodzi dobrze ale na gazie jest tak samo co jest grane ??? GAZ MAM ZWYKLY POMOCY

Netoper
04-05-2009, 23:17
Przejrzałeś dokładnie czy gdzieś jeszcze nie ma nieszczelności na wężykach?
Reset i adaptację może zrób.
Gaz masz z krokowym czy na śrubę?

krzysiekbyd
05-05-2009, 08:15
hmmm no wlasnie nie wyglada zeby bylo gdzies nieszczelne ;/ a reset to odlaczyc ako ??;) i gaz mam z krokiem
WLASNIE sprawdzilem ta wtyczke -krok czy jak to sie zwie ;) http://www.allegro.pl/item626288957_silnik_krokowy_do_gazu_lpg.html i po odlaczeniu jej nie ma zadnej reakcji co to oznacza ?? wymiana ile to kosztuje ??

Netoper
05-05-2009, 16:53
Zwie to się silniczek krokowy i niewykluczone że padł.
W razie co, to wymienisz bez problemu sam a cenę to widzisz :)
A gazownik podpinał się z kompem i regulował?

krzysiekbyd
05-05-2009, 21:21
no wlasnie silniczek wyczyscilem i na benzynie chodzi oki czasem tylko zejdzie po nizej 600 obrotow a tak trzyma kolo 1000 a z gazem jest tak ze jak przelacze to strasznie faluje niskie obroty pozniej 2500 czasem 3000 i tak na przemian ;/ gazownik powiedzial ze to reduktor ja wiem ze najlepiej jest dla nich wymienic wszystko ;/ obecnie mam z tylu odlaczone 1 PODCISNIENIE i jest tak ze obroty trzymaja 1500 pozniej spadaja po podlaczeniu podcisnienia dzieja sie te cyrki :( POMOCY chlopaki

Netoper
05-05-2009, 22:23
no wlasnie silniczek wyczyscilem
Chyba bocznikowy, (często nazywany krokowym a to się myli z krokowym LPG)
ten z linku to silniczek krokowy od lpg

Dorwij drugiego mondka, albo zobacz czy spota jakiegoś nie ma na dniach w Twojej okolicy, i porównaj jak są podciśnienia pozapinane.

krzysiekbyd
05-05-2009, 22:28
Netoper sluchaj bylem u gazownika i ... wcisnol mi na weza regulacje ze sruba na sprezynie i nic to nie pomoglo ;/ powiedzial ze niby parownik wyczyscilem tego kroka od gazu i chodzi ale nic sie nie zmienilo dalej strasznie faluja ;( gdzie mam jeszcze szukac ?? ;(

kamilos_sid
05-05-2009, 23:42
Dowiedz się jaki masz parownik (i ile ma przelatane) bo byćmoże trzeba wymienić te membrany, albo zainwestuj w kabel do centralki podłącz pod laptopa i może coś poradzimy. Śruba to taki półśrodek bo nie przejdzie na przeglądzie.

krzysiekbyd
05-05-2009, 23:52
no wiesz parownik hmmm nie jest pewnie najnowszy ;/ ale poza tymi obrotami to smiga super niechce nazazc sie na koszty

kamilos_sid
05-05-2009, 23:59
Membrany do parownika albo kabel to 50zł, ja u siebie też trochę walczyłem z obrotami ale odkąd sobie sam gazolinkę ustawiam nie narzekam.

krzysiekbyd
06-05-2009, 08:32
ale jakie kable ??

Netoper
06-05-2009, 09:37
Dobra, a mikser masz w rurze między filtrem powietrza a rezonatorem? czy do rezonatora na przepustnicę wrzucony?
Gazownik oprócz wymiany na śrubę robił coś jeszcze? np wymienił filtr gazu, spuścił syf z odstojnika, regulował sam parownik?

krzysiekbyd
06-05-2009, 10:04
na przepustnice i wymienil tylko ta srube filterek jest czysty a regulacja parownika tylko z kanalu ;/ czego nie zrobil wogole

Netoper
06-05-2009, 10:22
a regulacja parownika tylko z kanalu ;/ czego nie zrobil wogole
Może tu jest pies pogrzebany, możliwe że wystarczy odkręcić śrubkę odpowiadającą za skład mieszanki na wolnych i będzie OK.
Powiem Ci że na papraka trafiłeś, wymienił na śrubę i spoczął na laurach.
Jak po wymianie na śrubę nie pomogło to potwierdziło tylko to, że nie jest to wina krokowego od lpg.

krzysiekbyd
06-05-2009, 11:54
no chlopaki :) dzisiaj pojechalem na polane z lewarkiem podnioslem i polozylem sie na glebe :) odkrecilem cala srube regulacyjna i troszke pogrzebalem i wiecie coooo :) no szok CHODZI podcisnienia wszystkie podlaczone :) a u gazownika to najlepiej by wymienili caly parownik ;/ brrrrr pozniej jeszcze sie przejade i do konca mazne czy na 1000 procent gra wszystko tak jak powinno byc :)

Netoper
06-05-2009, 12:19
odkrecilem cala srube regulacyjna
Całej to nie wykręcaj bo spalanie może skoczyć do góry, wkręć ją do takiego momentu aż zaczną się problemy, i od tego miejsca wykręć ją pół obrotu.
Zapakuj z powrotem krokowca zamiast śruby i podjedź do gazownika (tylko innego) żeby kompem ustawi parametry pracy.

krzysiekbyd
07-05-2009, 22:20
nie no odkrecilem tak zeby chodzil metoda proby kawalek przejechalem dusil sie to odkrecilem :P na moje jest juz dobrze tylko z tym odpalaniem z rana i wogole ciezko pali ale to juz w innym temacie ....