PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Problem z bloosterem? Auto niechce odpalic. POMOCY !



tedi88
13-05-2009, 17:02
Witam parę dni temu miałem mały problem tzn pojechałem do znajomego do Mysłowic u niego pod blokiem auto samo nagle wskoczyło na wysokie obroty ( z jakieś 6000) z tłumika poleciały ogromne kopty ale szybko zgasiłem silnik, popatrzyłem trochę pod maskę odczekałem z 10 min i odpaliłem samochód, silnik chodził normalnie dodałem mu trochę gazu i obroty wróciły na 800 wiec stwierdziłem ze jadę dalej wbiłem jedynkę... dwójkę... i obroty znowu zaczęły rosnąć ale doszły tylko do 3000 bo zdążyłem zgasić. Zadzwoniłem po kolegę żeby mnie zcholowal przyjechał i powiedział odpal go, wiec odpaliłem i on pod maska dal pełny gaz puścił i obroty zamiast spadać wzrastały, zanim go zgasiłem auto obrotomierz przeszedł po za 6000 aż wskazówka stanęła w dół zablokowała się o obudowę, wiec stwierdziliśmy ze nic nie zrobimy i ze zcholujemy go do kumpla do warsztatu jak go przywieźliśmy drugi kolega co ma warsztat chciał go odpalić ale nie odpalił samochodu, powiedział mi żebym zawiózł do jakiegoś dobrego mechanika co się zajmuje dieslami lecz on i ja nie znamy takich wiec to jest moje pytanie do was którzy czytają ten post, mieszkam w Jaworznie i czy znacie jakis dobry warsztat co znają się dobrze na dieslach i nie daleko od Jaworzna, albo czy nie wiecie co się mogło stać? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Moj samochód to: Ford Mondeo 1.8 TDi Mk1 94r.

Kamil_ck
13-05-2009, 20:53
Masz dziurawe membramy w boosterze i ropka cofa sie do pompy dlatego takie duzę obroty. Teraz jak nie chce odpalić to nie wiem. Nie chcę Cię straszyć ale przy tak dużych obrotach to mogł silnik :ass: Nigdy nie gaś silnika bo to nic nie pomoże, najlepiej zadusić go 5. I jeszcze jedno pytanie.
Jak wchodził na te obroty słychać było bardzo panewki?

Na forum nie używamy wulgaryzmów :nono: następnym razem będzie ost.

tedi88
13-05-2009, 22:20
Własnie nie było słychac. Ani huku ani zadnych stuków poprostu obroty weszły a potem powoli spadły do zera

Kamil_ck
13-05-2009, 22:52
ja swojego czasu miałem taki sam problem i mechanicy ostrzegali żeby nie jeździć na tym bo silnik się rozsypie w końcu bo za duże są to obroty.
A jak chcesz zapalić to jak kręci? próbuje coś złapać ?? może zapowietrzył Ci się układ ?? Jak on mieli jak kręcisz? Chodzi mi o to czy pompa daje paliwo bo może jest bardzo zapowietrzona. Czasem w td tak sie dzieje, przeważnie w fordach:), jednak to nie zmienia faktu że booster do roboty :palacz:

tedi88
24-05-2009, 12:33
A w tym boosterze musze wymieniać tez ten korpus metalowy czy wystarczy membrane i oringi?

martinez98
24-05-2009, 14:41
jakbys sie wysilil zeby przeczytac archiwum to bys wszystko sam odszukal. I zmien to TDi w profilu

tedi88
24-05-2009, 17:50
jakbys sie wysilil zeby przeczytac archiwum to bys wszystko sam odszukal. I zmien to TDi w profilu


martinez98 juz wszystko wiem. A dlaczego mam zmienic to TDi w profilu?

GrekuPL
24-05-2009, 18:06
A dlaczego mam zmienic to TDi w profilu?
bo to zwykły TD jest :hehe:

tedi88
24-05-2009, 23:01
A dlaczego mam zmienic to TDi w profilu?
bo to zwykły TD jest :hehe:

I własnie drogi kolego tu sie mylisz :) moze Ty masz TD ja mam TDi :banan:




:)

rustin
25-05-2009, 01:09
Tylko VAG-i maja TDI troche podszkol sie kolego

BS
25-05-2009, 08:19
A dlaczego mam zmienic to TDi w profilu?
bo to zwykły TD jest :hehe:

I własnie drogi kolego tu sie mylisz :) moze Ty masz TD ja mam TDi :banan:




:)

i właśnie tu się mylisz Kolego-ząbki na takich jak Ty zjedliśmy co twierdzili, że TDI mają ... mondeo mk2 nie mają bezpośredniego wtrysku a to "i" wcale nie oznacza intercoolera-w mondeo nie jest on promocją jak w starych golfach :rotfl: ... ja też mam w dowodzie wpisane TDi bo handlarz tak zgłosił przywożąc auto do kraju ale tdi to nie jest :)) :beer: :jezyk1:

tedi88
25-05-2009, 08:55
No ale ja dalej sie upieram ze mam TDi, w dowodzie pisze na tylnej klapie pisze a nawet pod maska pisze i nie mam 88 KM jak TD moj mondek ma 115KM. Panowie niechce sie klucic ale moze poprostu tu jest silnik z innego auta

BS
25-05-2009, 09:45
W dowodzie i na tylnej klapie mozna napisać co się chce... kod silnika to endura -de czy masz napisane na pokrywie zaworów "diesel"? Zrób zdjęcie... 115 konnych diesli nie montowali w mondeo mk1 i mk2.... jedyny silnik podobnie wyglądający, z podpbną pompą ale o większej mocy to było 1,9 TD z volvo ale ono też nie miało bezpośredniego wtrysku i TDI nie było... a w szczepana z focusa tddi wątpię ... zrób zdjęcie silnika to się wszystkiego dowiemy ;). Czy 115 wykazała hamownia czy wpis w dowodzie? Jeżeli tylko wpis w dowodzie to ściema... Gdyby to z kolei był szczepan z foki to nie miałby boostera :palacz:

wojpet
25-05-2009, 09:47
Pstryknij fotke tego cuda ,cobysmy mogli pasc na kolana ...

Kamil_ck
25-05-2009, 14:00
też mnie to ciekawi :D

galgan29
25-05-2009, 16:12
A może on jest po tuningu?... wpisowym ;)

BS
25-05-2009, 17:55
tia ... polscy handlarze wymyślili nowy rodzaj tuningu - "ściema tuning"



Pstryknij fotke tego cuda ,cobysmy mogli pasc na kolana ...

drugą opcją jest posikanie się ze śmiechu ;)

kamien33
27-05-2009, 12:45
będą te zdjęcia tedi88 ?? bo jestem ciekaw co tam masz pod maską .

wojpet
27-05-2009, 13:45
Jak znam zywot to albo ma to samo co my lub jesli nie, to nie bedzie zdjec :D:D:D

kamien33
27-05-2009, 22:44
spora część posiadaczy mondeo da sobie ogolić ........ że mają tdi :glupi:

GrekuPL
28-05-2009, 17:05
no i user znikł :los2: