PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie instalacje LPG do Mondiego



szopen_x
07-09-2005, 12:44
Pojawiaja sie ciagle pytanie o to, jaka instalke LPG wybrac, jakie mamy w naszych Mondkach. Moze wyznacznikiem jaka wybrac instalke, moglaby byc jej popularnosc wsrod grona posiadaczy furaczy - Mondeo :metal
Do generacji i nazwy instalki doddajcie tez jakie macie serce w mondim.

U mnie akurat jest oryginalna (bo chyba nikt jej tu nie mam) instalka:
IV gen, Emmegas TSI-03, silnik 1.8 16V 93r.

Jakby ktos chcial zobaczyc, co to takiego, to podaje link http://www.emmegas.pl/polski/lpgsikits_p.html

tokocz
07-09-2005, 14:25
Wyznacznikiem chyba zawsze będzie to, kto ile może na instalację przeznaczyć pieniędzy, a nie jej popularność. :)

Ja mam instalację IV gen. o nazwie Stella polskiej firmy Elpigaz.

szopen_x
07-09-2005, 14:36
Wyznacznikiem chyba zawsze będzie to, kto ile może na instalację przeznaczyć pieniędzy, a nie jej popularność. :)

Nie mowie, ze nie masz racji, ale majac wygospodarowana kase na instalke, mamy dylemat co wybrac. Wiemy mniej wiecej za ile ale nie wiemy jaka i po to ta ankieta. :beer: :metal

tokocz
07-09-2005, 15:16
No więc jak już wygospodarujesz kasę na np. sekwencję to przydałaby Ci się ankieta jakiej firmy sekwencja. :) W końcu zazwyczaj są wahania między II i IV generacją.

Wiem, wiem, trochę się czepiam. Sorry już nie będę.

szopen_x
07-09-2005, 15:58
Ja nie uwazam, ze sie czepiasz :metal Forum jest od tego wlasnie, aby podyskutowac, wymienic poglady, itd.
Ta ankieta + wypowiedzi (jesli kazdy wypowie sie co zalozyl dokladnie do swojego mondka) powinna pomoc, podpowiedziec, ktora gen i jaka firma.

Ankieta i wypowiedzi nie pomoga wypowiadajacym sie, bo my juz mamy LPG :metal , ale nie widze powodu, dlaczego by nie pomoc tym, co chca oszczedzac na :beer: i jeszcze nie maja LPG :))
No to czas na :beer:

PAWLOS
07-09-2005, 17:43
duzo tez zalezy od tego ile kto jezdzi i kiedy się zwruci bo chodzi chyba o oszczednosc :) :metal :beer:

zdzisiu
01-10-2005, 15:53
witam
jestem nowy na forum :P
jestem zainteresowany instalacja gazowa do mondeo '97 liftback, prosze o podanie mi jakis szczegolow, ch :jezyk1: odzi mi co i jak, gdzie i za ile :p

szopen_x
14-10-2005, 15:32
witam
jestem nowy na forum :P
jestem zainteresowany instalacja gazowa do mondeo '97 liftback, prosze o podanie mi jakis szczegolow, ch :jezyk1: odzi mi co i jak, gdzie i za ile :p

Czlowieka juz nie widac na forum. Wpadl, jeden post z pytaniem i uciekl, bo nie uzyskal odpowiedzi. Ja zakladalem ponad rok temu instake i nie bardzo moglem pomoc, poza tym "gdzie i za ile" to trzeba kogos z pobliskiej miejscowosci.

Poza tym minal miesiac i cisza :wall: Niby kilka osob wzielo udzial w ankiecie, ale malo kto chce sie pochwalic szczegolami instalki. Nie byloby wtedy takich pytan. Ale coz, moze cos sie zmieni, tak jak zmienia sie wlasnie KLUB. :metal Moze nie bedzie tajemnica jakich instalek uzywaja mondziarze w swoich bolidach. :beer:

bosman
17-11-2005, 21:48
ja założyłem do swojego mondka 1,8 '96 instalację 4 generacji firmy DTGas na podzespołach różnych firm a skłoniło mnie do tego przeczytanie o instalacjach gazowych w gazecie Auto świat z wkładką o gazie. Pali mi 10 na 100. Jeżeli ktoś chce poczytać więcej o tej instalacji to polecam stronę http://dtgas-system.com.pl/ :brawo:

LaBobas
04-12-2005, 04:04
A ja uwazam,ze wylozenie takiej sporej kasy na sekwencje to wyrzucenie pieniedzy bloto.To jest moje osobiste zdanie.Cena gazu szaleje ,a i czas pokazal,ze II gen dobrze sie sprawuej.Moj tez pali srednio 10l na 100km.Poza tym prostota IIgen. tez ma swoje zalety.A to cale gadanie o strzelaniu itd. tooo......tak samo jak by sie jezdzilo na lysych oponach czy wykonczonych amorkach,albo hamulcach...zwieksza prawdopodobiensrwo uszkodzen.Jak wszystko gra w aucie to II gen bedzie dzialac.Zaznaczam,ze jest to moje prywatne zdanie i nie chce rozpetac wojny na forum. :satan: :beer:

mondipython
06-01-2006, 21:00
Sześć!
Ja mam taką jak tokocz -IV gen. Stella Elpigaz-u. Wcześniej w Renault Thaila miałem frimowaną też przez Elpigaz holendereską(AG SGI) instal IV gen.- chyba jeden z pierwszych systemów sekwencyjnego wtrysku dostępnych w Polsce - i byłem z niej b. zadowolony. Chciałem założzyc ten sam typ do mondka ale te instalacje(głownie komp) są fabrycznie skonfigurowane do konkretnych modeli silników i do zeteca 2.0 nie było :( , więc gaziarz zaproponował Stellę (do 1.8 chyba było AG SGI - warto sprawdzić).
Przez rok zrobiłem na Stelli 15kkm i ogólnie mówiąc jestem zadowolony - żadnych problemów za które mógłbym winić inst. Różnica w mocy i momencie wyrażnie wyczyuwalna ale do zaakceptowania. Tankuję na 1 stacji, jeżdzę prawie wyłącznie po mieście, nie po emerycku :car: ale i nie palę gum a on pali -w lecie z klimą czy w zimie- 12-13.

elmo
07-01-2006, 13:49
ja do swojego mk1 1.8 16v zaciagnalem i splacam:) sekwencje brc i hula jak dziki

mondus
07-01-2006, 20:59
Ja posiadam gaz już 4-miesiąc-Seq.24 BRC-rewelacja,tak jak już pisałem wcześniej ;w trasie pali 8-8,5 l (nawet jak są mrozy),po mieście,na krótkich dystansach(2-3 km)teraz w zimie-11 l.
Do tego chcę powiedziec przyszłym ;gazownikom;jest to instalacja ,,bezobsługowa,,pełna automatyka,do nas należy tylko tankowanie i nic więcej(oczywiście oprócz jazdy),jeżeli chodzi o spadek mocy i dynamikę-----prawie niezauważalny-----tylko przewrażliwieni będą szukac /mocy/.
Fakt,cena tej instalacji 3.500 zł,czyli się zwróci-przy dzisiejszych cenach-i rocznej jeździe ok.12-15 tys.km--po 2-2,5 roku
Pozdrawiam i dużo optymizmu i wiary w MONDKA

Harob
01-02-2006, 12:49
Od ponad 7 miesięcy posiadam instalację II-giej generacji i musze przyznac ze jestem bardzo zadowolony. Spadek mocy moim zdaniem jest niezauważalny, żadnych strzałów, spalanie do 12l na mieście. Nie żebym był przeciwnikiem sekwencji ale uważam że do auta z 1993 roku z przebiegiem ponad 200tys km nie warto inwestować 3500 PLN na gaz bo nie wiadomo jak to długo jeszcze pojeździ. Ja dałem za instalację 1800 PLN. Gdyby auto było młodsze wtedy pomyślałbym nad sekwencją.

adam12
03-02-2006, 19:08
ja do swojego mk1 1.8 16v zaciagnalem i splacam:) sekwencje brc i hula jak dziki


mam to samo :beer:

dejf
22-03-2006, 22:01
No własnie i tu jest odwieczny problem z instalacją gazową posiadam autko (patrz opis) i prosiłbym Szanownych kolegów o pomoc jaka załozyc instałke oczywiscie kasy nie mam za duzo i zalezy mi na mamonce jezdze nie przekraczajac 100 wiec i duzo mi nie je samochodzik ale gazik by sie przydał...pomozcie

sebkra
05-04-2006, 16:53
Mam sekwencję stag 200, cena 2600 zł. Jak sie dobrze rozejrzysz to możesz w tych pieniądzach założyć albo staga albo diego KME albo sirocco (bliźniacza do diego). Oczywiście wyznacznikiem jaką masz założyć instalacje może być wartość samochodu. Nie musisz płacić od razu 3500 jak piszą koledzy, ceny instalek bardzo spadły, a listwy wtryskowe i tak są w polskich instalacjach albo valteka albo matrixa (matrixy są szybciutkie ale nieraz lubia się zapychać), polskie sterowniki mają naprawdę duże możliwości regulacyjne no i sam sobie jeszcze możesz w nich pogrzebać bo oprogramowanie jest udostępnione. Moim zdaniem lepiej dołożyć te 800zł i mieć spokojną głowę, auto na gazie i benzynie jeździ bez różnicy, odpadają regulacje no i oczywiście licz sie z tym że przy II gen. osiągi na benzynie tez Ci spadną. U mnie auto śmiga super i pali średnio 10l. Mondeo MK1 2.0 kombi.

magik_k
20-04-2006, 22:39
witam. jestem calkiem swiezym posiadaczem mondiego z 1997 benzyna 1.8 tu pojawia sie moje pytanie: jaka instalacja nadaje sie do tego auta. kolektor jest (tak mi sie wydaje) z tworzywa.

aro
21-04-2006, 15:56
Witam!

Posiadam Mondka z gazem. Oto dane techniczne: pojemnosć 1.6, plastykowy kolektor, instalka II generacji założona w holandi w dniu zakupu w 1994 (tak wynika z papierów), a składa sie z butli 80 l w bagażniku tj ok 65 l gazu co daje zasięg ok 700 km (zajmuje sporo miejsca w sedanie, ale i tak nie jedno sie zmieści (dwa koła 14")), zaworki, reduktor landirenzo, komputer eurogas.
Wszystko to kula się na 15" kołach i całkiem żwawo. Spalanie ok 10l - max jakie notowałem to 10,7 (raczej go nie oszczędzam kręce 3000-4000, czasem i do końca jak potrzeba)
Jestem 4-tym właścicielem tego autka i na liczniku ma 180kkm, ile jest nakulane naprawde nie wiem.
Jak na przebieg i fakt, ze gaz towarzyszy mu od pierwszych kilometrów to uważam, ze jest dobrze. Jedyny problem z jakim się borykam to brak możliwości podpięcia pod komputer gazu - może jakis sposób kodowy, ale nikt nie ma do niego instrukcji.
Czasem mam problemy po przełączniu na gaz, bo gaśnie, ale to wina tego, ze na benzynie też mu czasem obija. Jak uzyska temperature to juz lux.
Aha mam też pewne modernizacje dolotu tj. zasyzanie ciepłego powietrza u mnei zostało usunięte, a w zamian mam zawór zwrotny przeciw wybuchowy (taki metalowy grzybek). Poprzedni właściciel twierdził, że czasem było słychać, jak to działa, ale ja nic takiego nie zauważyłem.

Jeżeli komuś rozjaśniłem stuacje w związku z instalką, kolektorem do sie ciesze :)
Mam też Clio na gaz i tam jest landirenzo też (instalka II gen. ale nowa) i tam śmiga, aż miło (przełańam na gaz zaraz po odpaleniu i nic nie przygasa)

Jedyny bajer ten instalacji to działajacy zamienie wskaźnik poziomu benzyny gazu (na benzynie pokazuje poziom paliwa, a na gazie gazu)
Tego z tego co wiem nie montują u nas, bo nie chcą sie bawić.

Warto przejść na gaz, ale tylko pod warunkiem, ze będzie mógł sie zwrócić to jest po jakieś 25 000 km - dużo jeździsz warto, jak mało np zameirzasz przejchać nim 30000 km to lepiej oszczędnie na benzynie jeździć. Z moich wyliczeń wynika oszczędnosć ok 4-8 zł na 100 km względem benzyny, ale za to trzeba dbać o przewody (nam przypadek z laguny rozerwania obudowy filtra pow) filtr powietrza i świece, poza tym trzeba czasem zatankować PB, bo rozruch i kilka chwil to odpowiedniej temp w moim przypadku wymaga PB.
Z mojego przykładu widać, ze gaz nie wpływa na silnik, (używam półsyntetyka z orlenu :P), jednak różnie moze sie zdarzyć.
Naj ważniejsze, jak rano sie wstaje to cena nie rośnie (po zimie spada, bo miesznka gazu jest inna) benzyna jak wiadomo tylko drożeje

Pozdrawiam
Arek

magik_k
22-04-2006, 09:32
nio troche pomogles. poczytalem troche jeszcze o tym w innych "mediach", popytalem gazownikooff i wystarczy dobrze zalozona II-ka. zaloze, pokulam sie i dam znac jak to hasa. pozdrawiam

jaspa
23-04-2006, 16:48
Ja mam MkIII z sekwencja SSW Mistral. Kupilem to auto z gazem i teraz wiem ze poprzedni wlasciciel sprzedal to fajne autko z powodu gazu bo ja od 4 miesiecy kombinuje i wydaje pieniadze zeby zaczal dzialac poprawnie na gazie. robie rocznie srednio 40 tys km wiec troche bym zaoszczedzil na gazie ale SSW Mistral nie daje mi tej mozliwosci. Z tego co sie naczytalem przez ostatnie 4 miesiace to jak bym mial zamiar zalozyc gaz do Durateca- HE to wybral bym BRC sequent-24. Z wtryskami gazu wwieronymi w glowice obok wtrysków benzyny. Wiem ze takie cos dziala. Ale z powodu koniecznosci regulacji luzów zaworowych co 30 tys co jest dosc kosztowna sprawa kupil bym diesla i to passata do diesle forda sa raczej marne z tego co mozna wyczytac na forum.

Pozdrawiam

krzychot
04-05-2006, 12:47
Od pół roku jezdze na sekwencyjnej instalacji GAS-TECH
http://dtgas-system.com.pl/produkcjaa.html
i bardzo dobrze spisuje sie w moim mondku - 98r.(biała pokrywa zaworów) silnik - 2,0. Silnik pracuje równo, nie czuje utraty mocy a i ze spalania jestem zaodwolony - 8,7 w trasie -1do 1L w miescie. Reasumując - same plusy (nie biorąc pod uwage ceny instalki- 2900PLN)

magik_k
07-05-2006, 21:32
witam. jak mowilem mialem zalozyc instalke i sie troszke pokulac. dodam ze mam mondiego `98 kombi 1.8. zalozylem Landirenzo II i powiem wam ze calkiem przyzwoicie sie jezdzi. nie odczulem zadnej roznicy miedzy gazem a benzyna. pali ok. 10l gazu (srednio w cyklu mieszanym), jade na pierwsza regulacje bo zrobilem ponad tysiaczek km od zalozenia.

Raftaj
19-07-2006, 16:26
Ja mam skromne 1,6 16V z 93 roku
Gaz 2 generacja BRC komplet
Spalanie 10 l / 100 km
Rewelacja :metal

jjb34
20-08-2006, 10:25
Dzięki wam ludzie za pomoc. Wszyscy w zakładach montujących instalacje polecali a wręcz wpychali na siłę IV-gen. Widzę, że śmiało mogę wsadzić II. Jadę zakładać napisze, co i jak.


Mondeo 1,6/16V rok 96 (klimatyzacja, elektryka, 2pp, kombi)

YatZeck_Wawa
06-09-2006, 21:59
Witam.
Dziś się tu dostałem i od razu chciałbym zadać proste chyba pytanie.
Gdzie w Warszawie można dobrze zamontować rozsądną instalację LPG w rozsądnej również cenie. Napisałem do 15 chyba firm i żadna nie ma zamiaru podjąć się instalacji II generacji (tu koszt ok 1600-1900zł). Chcą montować tylko drożyznę sekwencyjną od 2400zł (Landi) poprzez 3000zł (Omegas) do Prinsa za ok. 5000zł.
Najważniejsze: jutro stanę się szczęśliwym posiadaczem ślicznego zielono-granatowego (w zależności od kąta padania światła) Mk1 1,6 kombi z 1996 roku.
Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje, będę wdzięczny.
Pozdrawiam,
YatZeck_Wawa

Rocco
07-09-2006, 11:31
Ja zalozylem Sekwencje STAG 200 w Siedlcach za 1900 zl. polecam wszystkim te rozwiazanie. oto adres Siedlce ul Targowa tel (025) 632 50 72.

BS
07-09-2006, 11:36
kupil bym diesla i to passata do diesle forda sa raczej marne z tego co mozna wyczytac na forum.

Pozdrawiam

bo na tym forum pisze się o problemach ... nowe diesle z grupy VW wcale nie mają mniej problemów, a diesle w reniawkach to już wogóle loteria ... każdy samochód ma swoje wady, a niestety coraz bardziej wyżyłowane silniki i kiepskie paliwko robią swoje ....

ateem
12-09-2006, 22:47
ja mam mondka MkI 96 v6, sekwencje sirocco, przejechane na niej 25000 km i nie narzekam. Co wiecej autko to jest tansze w eksploatacji ni VW T4 2,5 TDI :)

YatZeck_Wawa
27-09-2006, 23:33
Wszyacy sugeruja slusznie IV/V generacje, a ja wlasnie widze MkI z 02/1993 (Zetec), ktoremu w lipcu zalozona taka instalacje mikserowa Tomasetto i co ciekawsze ze srubka... Co wy na to? Dlaczego tak jeszcez montuja? A moze ten ekzemplaz ma metalowy kolektor....? (niestety nie umiem zalaczac zdjec....)

andrzej_men
27-09-2006, 23:56
Wszyacy sugeruja slusznie IV/V generacje, a ja wlasnie widze MkI z 02/1993 (Zetec), ktoremu w lipcu zalozona taka instalacje mikserowa Tomasetto i co ciekawsze ze srubka... Co wy na to? Dlaczego tak jeszcez montuja? A moze ten ekzemplaz ma metalowy kolektor....? (niestety nie umiem zalaczac zdjec....)

Gdybyś poczytał troszke o LPG w mondeo to pewnie nie zadałbyś tego pytania. Duzo ludzi ma II gen i plastikowy kolektor (metalowych praktycznie nie ma, są tylko jakies zle wyprofilowane samoruby, jedynie V6 ma fabrycznie metal) Wystarczy utrzymywać silnik w dobrekj kondycji, regularnie wymieniać świece i kable WN, filtry itp. Ja tez mam II gen i zadnego z nią problemu. Pozdrawiam :metal :beer:

YatZeck_Wawa
01-10-2006, 09:40
Duzo o tym czytam i dochodze do jednego wniosku (patrzac oczywiscie rowniez na samochody "na ulicy"): jakaby instalacja nie byla w identycznych samochodach bedzie sie nawet pod noga tego samego kierowcy zupelnie inaczej zachowywac. Nie wiem, czym jest to spowodowane...
Taki przyklad: wlasnie gosc, o ktorym pisalem powyzej:
instalacaja II generacji - polowa znawcow bedzie krzyczec, ze to nie oplacalne, bo spalanie LPG jest 10-30% wyzsze od benzynowego; niebezpieczne, bo prawdopodobne jest wysadzenie kolektora ssacego. Zaloz sekwencje.
OK. Jest sekwencja Emmegas (ICS-03 + listwa JMU). I co? Spalanie benzynowe (przy silniku 2.0) 10!! litrow, a LPG 12 litrow, wiec w porownaniu z II generacja ZADNEJ ROZNICY. no moze poza cena instalacji 1800zl za II gen i ok. 3000zl za seq.
Co wazniejsze w tym konkretnym egzemplazu (na seq) silnik niesamowicie dlawi sie na gazie a instalka ma dopiero rok. Co mozna z tym zrobic? Ponoc instalatorzy zalozyli wtryskiwacze ze szczelina nie tej szerokosci, co trzeba. Mi to nic nie mowi, a prawdopodobnie jest do dosc istotne. A moze jeszcze posiadacze 2.0 podziela sie doswiadczeniami nt. spalania benzyny i LPG w tych silnikach, bo 10l bezolowiowki, to moim zdaniem jakies 1,5 do 2 l za duzo. W koncu 1,8 potrafi spalic w trasie ok. 6.5-7.
Pozdrawiam,
Y.

qczarq
01-10-2006, 17:45
Ja mam Mondeo Sedan MK1 93r. 16V 115 KM. Mozna do Niego załozyć zwykły gaz, nie sekwencję?? bo nie mam kasy na sekwencję.??

kayman
04-10-2006, 14:57
witam
jak ksztaltuje sie spalanie w mk1 2.0 16v na pb a jak na LPG na II generacji i na IV gen. jakie instalacje polecacie jakie firmy optymalna jakosc do ceny czego sie wystrzegac ??

krzys-68
04-10-2006, 15:04
Ja mam Mondeo Sedan MK1 93r. 16V 115 KM. Mozna do Niego załozyć zwykły gaz, nie sekwencję?? bo nie mam kasy na sekwencję.??Bezproblemowo na II generacji bedziesz jeździł

krzys-68
04-10-2006, 15:05
witam
jak ksztaltuje sie spalanie w mk1 2.0 16v na pb a jak na LPG na II generacji i na IV gen. jakie instalacje polecacie jakie firmy optymalna jakosc do ceny czego sie wystrzegac ??na LPG o 9l w trasie do 11-13 l/100km w miescie

qczarq
04-10-2006, 20:31
dzięki

Andy Ice Man
08-10-2006, 15:09
Siemanko :)
Ja w moim Mondim mam instalke ELPIGAZ II generacji z reduktorem Vega, założoną w Grudziądzu. Koszt 1900 zł.
Wcześniej jeździłem 4 lata Escotrem 1,4 też na instalce ELPIGAZ-u. Przez te wszystkie lata nie odnotowałem żadnych problemów konstrukcyjnych ani użytkowych związanych z instalką. Z czystym sumieniem polecam tego producenta, ważne tylko jest w jakim zakładzie zmontują całą instalację.

Dla zainteresowanych link do producenta: http://wwwn.elpigaz.com/

Pozdrawiam :metal

MARKCD
11-10-2006, 23:27
Ja posiadam gaz już 4-miesiąc-Seq.24 BRC-rewelacja,tak jak już pisałem wcześniej ;w trasie pali 8-8,5 l (nawet jak są mrozy),po mieście,na krótkich dystansach(2-3 km)teraz w zimie-11 l.
Do tego chcę powiedziec przyszłym ;gazownikom;jest to instalacja ,,bezobsługowa,,pełna automatyka,do nas należy tylko tankowanie i nic więcej(oczywiście oprócz jazdy),jeżeli chodzi o spadek mocy i dynamikę-----prawie niezauważalny-----tylko przewrażliwieni będą szukac /mocy/.
Fakt,cena tej instalacji 3.500 zł,czyli się zwróci-przy dzisiejszych cenach-i rocznej jeździe ok.12-15 tys.km--po 2-2,5 roku
Pozdrawiam i dużo optymizmu i wiary w MONDKA

4 miesiace to zakrotko zeby cos o niej powiedziec.Mi do 12 tys nic sie nie dzialo wszysko ok pozniej masakra.Mowia ze ta instalaca ma wady fabryczne wtryskiwacze siadaja i czujniki sisnienia.Jak poczujesz gaz w aucie sprawdz wtryskiwacze.

Pozdrawiam

YatZeck_Wawa
04-11-2006, 19:10
Zacni wątkowicze: kto w stolicy równei zacnej jeszcze założy dobrze i chetnie II generację do Mondika? Ewentualnie w niedużej odległości od Warszawy...

Pozdrówka,
Y.

CzarekJ
27-11-2006, 00:01
Przegladam te juz zamkniete forum(dawno nie używane)i dodam swoje trzy grosze.
Taka czy inna?
Kazdy zakladajac musi sie na cos zdecydować.Mozna tu sie wrobic w koszty zupelnie niepotrzebnie.Kupiłem niedawno mondiego z instalacją na której przeleciał ponad 70tys.jest bardzo prosta i niewymagajaca w zasadzie regulacji (brak nawet do niej fejsu)a diagnosticbox jedynie przydaje sie do zdiagnozowania.W momencie montażu co prawda kosztowała dość sporo,ale teraz?
Przegladając inne forum doszedłem do wniosku,że obojetnie w jaka instalacje są auta wuposazone spalanie zalezy od stanu silnika i regulacji.
Kształtuja sie na poziomie od 8 do 13l .Rozrzut spory ale te autka tak palą.
W/g danych w Autogratce to normalne.
Jedno jest pewne I generacja odpada natomiast II jest w zupelności wystarczająca ,na dodatek niedroga.
Kolega ma BRC seqent 24 i tez mu żre średnio ponad 11 tak jak mój.Więc po co przepłacać?

wojtula
04-12-2006, 10:46
Witam i pozdrawiam .
W swoim Mondku MKII Ghia mam taka wlasnie instalacje (BRC) , przelecialem na niej caly rok i bez najmniejszych problemow sie ona sprawuje. Pali jak to Ford 2.0 w miescie z klima potrafi lyknac 13l natomiast w trasie rowniez z klima , ale przy spokojnej jezdzie spada do 9l. Instalacja sprawuje sie nienagannie , nie strzela nie prycha , a spadek mocy, nie mysle o tym bo auto jest dla rodziny a nie na wyscigi. Z prawie 140KM cos pewnie ucieklo . Pozdrawiam i zycze zprzyjemnych wrazen z LPG.
wojtul@

rufus_k
05-12-2006, 00:05
Witam,

Ja mam założonego Staga-300 z wtryskami 1-omowymi valteka (szybsze czasy wtryskiwaczy :terefere: ) i jestem bardzo zadowolony :)) najlepsze w tej instalacji jest to, że można sobie ustawić identyczną z mapą wtrysku benzyny, mapę wtrysku gazu dzięki czemu nie odczuwa się spadku mocy. W trasie przy ekstremalnej prędkości 90km/h spalanie wyniosło 7.5 l gorzej jest natomiast w mieście, gdzie przy moim bucie z ołowianą podeszwą :satan: spalanie wyniosło 13l. Jeżeli ktoś twierdzi, że na instalacji II-generacji nie odczuwa spadku mocy to sorry Winetou ale to nie możliwe :terefere:

andrzej_men
05-12-2006, 01:49
Witam,

Ja mam założonego Staga-300 z wtryskami 1-omowymi valteka (szybsze czasy wtryskiwaczy :terefere: ) i jestem bardzo zadowolony :)) najlepsze w tej instalacji jest to, że można sobie ustawić identyczną z mapą wtrysku benzyny, mapę wtrysku gazu dzięki czemu nie odczuwa się spadku mocy. W trasie przy ekstremalnej prędkości 90km/h spalanie wyniosło 7.5 l gorzej jest natomiast w mieście, gdzie przy moim bucie z ołowianą podeszwą :satan: spalanie wyniosło 13l. Jeżeli ktoś twierdzi, że na instalacji II-generacji nie odczuwa spadku mocy to sorry Winetou ale to nie możliwe :terefere:

No dobra ale ty maz sekwencję wiec dlaczego wypowiadasz sie ze to jest niemozliwe w II, ja takową mam i nie zauwazylem zadnego spadku
:satan:

rufus_k
05-12-2006, 18:49
Nie wykorzystujesz pełnego zakresu obrotów i stąd według Ciebie brak zauważalnego spadku mocy. "Gaziarze" regulują dawke gazu dla najczęściej używanych obrotów czyli od minimalnych do około 3500, przy wyższych mieszanka jest albo uboga albo bogata :bigok: [/url]

karollo
23-12-2006, 16:47
Instalka II gen, założona w lipcu 2005, do dzisiaj zrobiłem 45 tys km. Mechanika Tomasetto, sterownik Bingo 4 kanałowy. Sprawowała się dobrze, były lekkie wahania na wolnych obrotach, ale dużych problemów nigdy. Zaraz po założeniu wymiana świec i przewodów zapłonowych, od tamtej pory nie ruszałem ich. W lipcu 2006 r. założyłem BLOSa, przejechałem na nim ponad 16 tys km. Znacznie lepsze osiągi, w sumie porównywalne z benzyną.
Spalanie mam na poziomie: w trasie w 4 - 5 osób i bagaż na tydzień, jazda spokojna, ale dość szybka i dynamiczna ok 8 l/100 km. Po mieście ok 11 l/100 km. Częste przestoje. Ale nie rozgrzewam zbytnio silnika na paliwie. Odpalam czekam kilkanaście sekund i delikatnie ruszam, po ok 30-50 metrach przełącza się na LPG.

froncik
31-01-2007, 01:00
Pojawiaja sie ciagle pytanie o to, jaka instalke LPG wybrac, jakie mamy w naszych Mondkach. Moze wyznacznikiem jaka wybrac instalke, moglaby byc jej popularnosc wsrod grona posiadaczy furaczy - Mondeo :metal
Do generacji i nazwy instalki doddajcie tez jakie macie serce w mondim.

U mnie akurat jest oryginalna (bo chyba nikt jej tu nie mam) instalka:
IV gen, Emmegas TSI-03, silnik 1.8 16V 93r.

Jakby ktos chcial zobaczyc, co to takiego, to podaje link http://www.emmegas.pl/polski/lpgsikits_p.html


czy moglbys powiedziec ile kosztuje taka instalka do mk1 1.6 16V 93 r. ?

DanielN
24-02-2007, 21:27
Ja zamierzam założyć II gen. Wiadomo kasa. Za jakieś 1700 mogę mieć Autronic AL 700 lub BRC JUST JUNIOR. I tak na prawdę to nie wiem jeszcze na który się zdecydować. Al 700 ma ojczulek w skodzie i w zasadzie nie ma żadnych problemów, natomiast z BRC nie miałem jeszcze do czynienia. Może jakieś sugestie?

chemik1980
26-02-2007, 16:10
Ja mialem Mondeo MkI 1995r z silnikem 1.8 16V,zaraz po sprowadzeniu do kraju zalozylem instalacje II gen.LEONARDO z butla w kole 53 l.i wskaznikem diodowym poziomu gazu w srodku,kiedy sie interesowalem i podpytywalem wszystkich gazownikow(monterow), o instalacje do tego,odpowiedzi byly rozne,z racji tego ze mieszkam niedaleko Chodziezy zaczalem tam poszukiwania;w jednym warsztacie (PZMot) uslyszalem"oj wie Pan no nie powinno byc problemu z instalacja,ale no wiadomo to jest roznie,tu jest plastik kolektor"ale jak powiedzialem ze ja robie ok 50tys km w roku,po calej europie i nie zawsze tankuje gaz,to gosciu powiedzial uczciwie,ze w tej sytuacji on widzi tylko sekwencje,zeby nie miec problemu, i koszt 3500zl.Chwala za szczerosc!

W nastepnym warsztacie "no nie ma problemu,koszt 1800zl,i Panie mucha nie siada",ale kiedys mialem escorta(1.4 gaznik) i zakladalem gaz w tym warsztacie,i przez caly czas uzytkowania tego wozu,problem za problemem,to stwierdzli ze swiece i kable,pomimo ze sami zakladali nowe w momecie montazu,to ze samochod juz stary i tak musi byc, w koncu sam zaczalem dochodzic co jest grane bo ich "naprawy gwarancyjne"nie przynosily skutku.Okazalo sie ze jakis nieuk przepilowal,jedna scianke gaznika bo cos mu nie pasowalo i w momencie otwierania sie drugiej przepustnicy,powstawaly dzwne zawirowania mieszanki,co przejawialo sie tym ze asamchod jechal na maksa 110km/h,a jak wciskalem gaz w podloge to zwalnial.OSTRZEGAM PRZED TYM WARSZTATEM TO CWANIAKI

W koncu po namowie Kolegow i wysluchanu wielu(POZYTYWNYCH)opinii,trafilem do warsztatu w Trzciance.gdzie zostalem potraktowany zupelnie powaznie i negocjacje zaczely sie od sprawdzenia stanu technicznego silnika(cisnienie na cylindrach,stan elektroniki,czujnikow..)Cena 2300zl,a na pytanie dlaczego az tyle,bo w Chodziezy chcieli 1800z,uslyszalem ze"to nie jest tak ze nasza robota jest drozsza o 500zl,tylko ten samochod jezeli ma chodzic dobrze to musi miec instalacje takiej klasy a nie innej,ale do Pana nalezy decyzja"
Zgodzilem sie,I NIE ZALUJE,mondi palil w miescie ok12l/100,trasa ponizej 10l/100km,a roznica jaka byla to tylko inny dystrybutor na stacji,NAPRAWDE rewelacja,kilka razy skonczyl mi sie gaz gzies na trasie i bez problemu Pb i rura,zadnej roznicy.

Sprzedalem ten woz,ale...kupilem juz nastepnego mondka tez MkI ale 2.0benz,zobaczymy co z tym,bede infortmowal na bierzaco!!!

lelex
24-03-2007, 09:37
Witam.
Zagazowałem dotąd trzy auta. Wszystkie instajacje mieszalnikowe.

I. Skoda Felicja 1.3. Instalacja ma 3 lata i 45 kkm przebiegu. Auto zagazowane przy przebiegu 90 kkm. Jak dotąd bezawaryjna eksploatacja. Jedyny szkopuł jaki się pojawił to brak masy gdzieś tam, ale gaziarz bez czarów to poprawił i pouczył cobym na przyszłość sam sobie z tym poradził. W instalacji pracuje reduktor ZAVOLI. Spalanie gazu tylko nieznacznie większe niż benzyny. Spadek mocy? Oczywiście! Mnie to jednak nie przeszkadza. Nie mam instyktu wymuszającego wyprzedzanie wszystkiego i wszystkich. Chyba, że jadę rowerem :terefere:

II. Ford Escort 1.6 8V 91 r. Instalacja ma 2 lata i prawie 60 kkm przebiegu. Brak danych co do przebiegu w momencie zagazowania, ale na pewno blisko 200 kkm. Przy jakichś 45 kkm - wymiana reduktora (dzurawa membrana). Reduktor wymieniłem sam. Przy okazji nabrałem przekonania, że ten pierwszy od początku był wadliwy. Po wstawieniu nowego auto zmniejszyło apetyt o prawie litr na 100 km i nawet jakby nieco żwawsze się zrobiło. Przestało też strzelać. Reduktor ZAWOLI, tak stary jak i nowy. Teraz apetyt na LPG prawie taki sam jak na benzynę. Spadek mocy? Jak w skodzie.

III. Ford Mondeo 1.8 16V 93 r. Mój najnowszy nabytek :up: Instalka II gen. LECHO MAXI LAMBDA BIS. Koszt - 2000 PLN. Gazownicy wstawili instalację, kazali zatankować i przyjechać na regulację. Przy próbie regulacji okazało się, że lambda kaput. Kupiłem nową NTK za 240 PLN. Podjechałem ponownie do gaziarzy. Przy mnie ustawili co trza. Po pierwszym tankowaniu - 40 l - przejechałem jak dotąd 340 km i auto jeszcze jedzie. Jestem dobrej myśli.

[/b]

agmo
30-03-2007, 19:36
Posłuchajcie panowie mam mondka MK1 z 95 r 1,8 na gazie jeżdżę 3 lata zrobilem 90tys raz wymieniłem świece i przewody, ani razu mi nie strzelił żadnych problemów spalanie 10 w mieście poza 9 Mam zwykłą BRC 2 generacja z mixerem. Też miałem dylemat sześć miesięcy się zastanawiałem co założyć i czy warto teraz nie żałujęWojtek

adasn
19-04-2007, 20:29
Witam w pierwszym moim mundku mkI miałem brc seqent 24 nakręciłem w 1.5roku 100tyś i zero problema.
Teraz zakupiłem mkII i też już założyłem BRC SEQENT 24 i mam nadzieje,że też będzie ok :metal :metal :metal :metal cena:2900zł

Majk82
11-05-2007, 01:19
Ja się dokładam.
Ja mam mondka 1.6 16V z LPG II generacji BRC ale dokładnego modelu nie znam gazownik dołożyl coś z elektroniki ponad, bo podobno ma działać lepiej i przestawil włącznik termiczny na 10 st cel z 40 jak ma brc w domyśle. Ustawil gaz w calym zakresie obrotów od dna po odcięcie.
Sam jeździ fordem tylko Scorpio 2.8 z podobnym gazem i widzę, że naprawdę wie co robi.
Przeleciałem 15 tyś i nic. No prawie, świeczki mi się kończą i przy rozruchu słyszałem kilka strzałów ale nic się nie dzieje grzybki działają.
Spalanie od 8,5 do 11,5 piewsze trasa drugie max miasto ale nogę mam podobno aptekarza.
Jak padła mi Lambda to gas działał tylko PB nie choć spalanie wzrosło!
Wszytstkie auta jakie miałem przyjemność pomykać na LPg miały gen. I i II i nie widzę potrzeby inwestowania w IV gen. W starym samochodzie więcej zależy od jego stanu technicznego niż rodzaju instalacji, choć oczywiście im lepsza instalacja tym stan ten ma mniejszy wpływ na osiągi pod warunkiem dobrej regulacji....

HusArK
27-05-2007, 22:52
Witam
Ja mam DT GAS i jestem zadowolony jak narazie zadnych problemow- az milo sie jezdzi .. powoli zapominam jak to jest obslugiwac dystrybutor hehe
Pozdrawiam
MK I 1.6 16v '95

djhipciu
17-08-2007, 12:26
Witam wszystkich .

dzisiaj odstawiłem w końcu do warsztatu, aby założyli mi gaz w moim mondziaku.Długo sie zastanawiałem nad założeniem,ale żona mnie przekonała na ten krok i mam nadzieje, że nie będę tego żałował.Więcej napiszę nie długo jak sprawuje się samochodzik :)

jacekolo
05-09-2007, 22:18
a ja sobie namaściłem do swojego mondeusza Smile (99 r. 1.8 ) instalke DTGas system za 2600. Było to jakieś trzy miesiące temu. Przez ten czas zrobiłem na gazie jakieś 5,5 tyś. km i jak do tej pory ani razu nie zauważyłem jakichś dziwnych zachowań. Acha może tylko wzrosło spalanie oleju bo przed założeniem gazu nie palił mi prawie wcale (między przeglądami nie robiłem żadnych dolewek) a teraz po przejechaniu 5 tysiaków musiałem dolać jakieś 300 ml oleju. Troszkę dziwi mnie spalanie na gazie ponieważ nie ważne czy na trasie czy w mieście pali mi od 10 do 11 literków choć muszę powiedzieć że mam troszkę za ciężką nogę no i może to dlatego?? :banan:

baronvonjerry
15-09-2007, 20:19
Witam wszystkich,mam pytanko gdzie najlepiej założyć gaz w Radomiu lub jego okolicach może ktoś się orientuje.
Generalnie chodzi o uczciwość w montażu czy tam po prostu wiedze,żeby sprzęcik fajnie hulał.
Śliwkowy potwór kombi Mk II 1.8 16v Zetec 98r.
Bardzo pomożecie....i tak mam problem z wyborem instalacji ale jak będzie polecony zakład to i może instalke łatwiej się dobierze.
Pozdrawiam.

Alpine
24-06-2008, 22:37
CCześć dzisiaj zagazowałem swojeg omondiego kurde i juzsestem nie zadowolony. Założyłem brcsequent 24 oczywiście wrtysk gazu ledwo wyjechałem z garażu a juz pojawiły sie falujące obroty mało tego obili mi auto jakimś kluczem aż do blachy jutro jade mają to zrobić i te obtroty tak nie może być. Ciekawe czy mondi się "przyzwyczaji" do gazu mamnadzieje jak coś poprawią zaraz dam znać, pozdro

Bolo
14-09-2008, 19:36
Witam.
Jestem nowy na tym forum i serdecznie wszystkich witam.
Ja w moim Mondku mam instalację IV gen + lubryfikacja. Spalanie: 9l/100km trasa i ok 11l/100km miasto. Ciągle eksperymentuję z ustawieniami. Wszystko chodzi dobrze tylko jak włączę klimę to przy ok 3000 obrotów mam lekkę "dziurę" w gazie. Ale jejst to kwestia ustawień i będzie dobrze.
Pozdrawiam

cabanos
16-09-2008, 00:17
Zamontowałem KME Diego G3 w nieszczęsnym 1.8 z czarną pokrywą. Mundek jest z 2004r. Jak na razie na trasie potrzebuje ok 8-9l/100km przy 120-130km/h i 9,5l/100km w cyklu mieszanym. Dobrze, że soft można mieć ze strony producenta. Myslę nad czyms nt. silnika, ale to już inny temat.

tychmanek
03-10-2008, 20:15
Ja mam 2 mondziaki:
- MK II z instalacją LPG III generacji Landi, przebieg na LPG - ponad 170 tys km, w sumie ten mond ma 324tys km
- MK III, kupiony 1 października, 6 października będzie montowana instalacja IV generacji, liczę na to że mój nowszy mondeusz będzie działał tak samo świetnie na LPG jak mój starszy mondziak.

suchy0070
23-10-2008, 20:24
ja mam v6 to II gen. wysztarczy bo kazdy ma max 2l :palacz:

kurak69
14-11-2008, 11:48
Kupiłem ostatnio Mondeo z 95 roku z zetec'em 1,8. Przez 2 tygodnie zastanawiałem się jaką instalacje założyć. 9 na 10 gazowników do których dzwoniłem lub podjeżdżałem mówiła, że tylko sekwencja wchodzi w gre... Zmartwiony już prawie zdecydowałem się wydać na instalacje sekwencyjną tyle ile dałem za auto z opłatami... (co prawda dużo taniej bo od rodziny, ale nie zmienia faktu, że ładując sekwencje podwoił bym jego wartość)

Tylko jeden gazownik stwierdził, żę założył już mnóstwo instalek II generacji do takich aut i nie było z nimi problemu... Tylko, że ciężko było wierzyć temu jednemu, skoro 9 innych mówiło: "panie, tylko sekwencja!!!". Zastanawiali mnie jeszcze mechanicy którzy w przeciwieństwie do gazowników twierdzili, żę II generacja w autach z plastikikowym kolektorem sprawuje się bardzo przyzwoicie, o ile jest dobrze założona, wyregulowana, a układ zapłonowy sprawny.

Mając resztki nadziei zacząłem szukać w internecie... tak trafiłem do www.mondeoklubpolska.pl. Po przeczytaniu w ciągu tygodnia wszystkich tematów związanych z LPg, postanowiłem napisać do kilku użytkowników forum maile aby poznać ich aktualne zdanie na ten temat. Tutaj o dziwo, od 9 na 10 osób dostałem szybką i wyczerpującą odpowiedz. Wszyscy posiadacze II gen byli z niej zadowoleni i stwierdzili, że nie ma co zakładać drogiej sekwencji do tak starego auto.

No więc zdecydowałem się założyć II generacje Landirenzo u gazownika który wczesniej jako jedyny polecał zakładać II gen.
Oczywiście do montażu zakupiłem nowe kable WN (NGK), a gazownik założył nowe świece boscha. (zmartwiło mnie to bo czytając wcześniejsze wypowiedzi użytkowników wszyscy pisali, że motocrafty itd. ale założyłem, że gazownik wie co robi.) przy zakładaniu instalacji okazało się że mam padniętą sonde lambde i że musze szybko to zmienić, bo tak nie można za długo jeździć. No więc po tygodniu pojechałem wymienić lambde (również bosch - 215 zł - decyzja gazownika).

Powoli kończąc mój pewnie dość nudnawy wywód chciałem wypisać pare moich uwag odnośnie całej istalacji:

po przejechaniu 800 km instalacja chodzi bardzo przyjemnie i płynnie. żadnych strzałów, moc silnika jest słabsza na gazie, ale na benzynie też jakby był po założeniu instalacji trochę słabszy. To pewnie wina ingerencji w układ dolotowy powierza. Pali przy ekonomicznej jeździe 8,5 litra LPG (jeżdze w miare ekonomicznie przy stosunki 30/70 miasto/trasa). Kiedy pozwoliłem sobie na trochę szaleństwa i pojeździłem ostro spalił 11,5 litra LPG.

ciężko dawać jakieś osądy po przejechaniu 800 km, ale na razie wszystko chodzi bez zarzutu. Wydałem w miarę logiczną kasę i nie podwoiłem wartości auta zakładając LPG. Jak przejade jakąś konkretną ilość km napisze co i jak.

A w tym miejscu chciałem podziękować użytkownikom forum, bo również dzięki ich zdaniu mam w kieszeni 1200 zł więcej.

Pozdrawiam

PoLo
10-01-2009, 23:29
Ja mam sekwencję STAG 300 i nie narzekam :) Chodzi jak narazie idealnie ,moc jest w 90 % taka sama jak na benzynie ,a co do spalania ... - tyle co benzyny + 10 % :) Hehe ,pozdrawiam !

gronczes
25-02-2009, 10:55
Nie ukrywam, że nie czytałem wszystkich postów, bo może ktoś już o tym napomknął, ale w tej ankiecie brakuje blosa, do którego powoli zaczynam dojrzewać :hehe:

Netoper
25-02-2009, 11:05
Ankieta była zakładana jak mało kto o blosie słyszał. :)
Jak nie masz żadnej instalki, to przy obecnych cenach sekwencję się zapodaje, no kwestia jeszcze do jakiego auta, bo np nie zasadziłbym sekwencji do poloneza o wartości 1500zł
A jak masz II gen to zasadzisz blosa i będziesz happy.
Chyba, że sam potrafisz wypruć II gen, w hurcie kupić graty do sekwencji, zamontować sekwencję i ją wystroić. Ja jak trafię do fałki co najmniej staga300 do 800zł to blosa do sierki przełożę a do mondka sekwencję wtedy domontuje.

gronczes
25-02-2009, 20:59
Sypie mi się II gen. Centralka siadła. Nie steruje silnikiem krokowym. Dorwałem drugą z odzysku, ale okazało się, że nie ma emulacji wtrysków. Chwilowo jest śrubka :jezyk1: Mam chęć założyć blosa, bo lepiej na tym wyjdę niż na nowej centralce. Zwłaszcza, że to DT Gas system :red:
Mam jeszcze problem co założyć do Forda Fusiona, bo jeździ dużo, po mieście i na krótkich odcinkach. Sekwencja zanim się przełączy to już jazda się kończy. Gaszenie i zapalanie. Oszczędność będzie mała, jak większość odcinków będzie pokonywana na benzynie. Też się nad blosem zastanawiam. :niewiem:

gronczes
05-03-2009, 10:59
Jakie graty będą potrzebne, że by założyć gas z blosem do tego Fusiona z dwiema sondami. W swoim mam jedną to wiadomo, ale z dwoma? Niech ktoś mi podpowie jakie emulacje i co w ogóle trza by kupić. Kosztorys z grubsza sobie zrobię. Z góry dziękuję :beer:

Netoper
05-03-2009, 11:13
Jak nie masz w ogóle instalki to raczej nie warto się pasować w II gen + blos.
W II gen tak samo ustawiasz temperaturę przełączania jak i w sekwencji, mimo że auto robi małe przebiegi ale dużo to silnik nie zdąży ostygnąć więc te przełączanie będzie szybkie.

Do II gen musisz zakupić pełną instalkę, ale bez miksera i krokowego, a nie chcą rozkompletowywać.
Znowu jak pojedyńczo będziesz kupował graty to drogawo wychodzi, no i dodatkowo musisz kupić emulator na drugą sondę, bo jeden jest wbudowany już w centralkę. No i jeszcze blosa dokupić, więc kosztacyjnie może na to samo wyjść jakbyś sekwencję kupił.
A ten fusion to ile garów ma?

gronczes
05-03-2009, 13:00
W drugiej generacji ustawiasz temperaturę przełączania 8O ? Przeca przełącza się po osiągnieciu ustawionych obrotów np 2000 obr./min. Problem polega W drugiej generacji ustawiasz temperaturę przełączania 8O ? Przeca przełącza się po osiągnieciu ustawionych obrotów nr 2000. Problem polega na tym, że do przełączenia sie sekwencji na gaz musisz przejechać ze 2km, żeby miał te 30 stopni, a jak masz do przejechania 3 km to sensu brak. Po załóżmy 30 czy 40 minutach znowu przejechanie podobnego dystansu, to jak pisałem praktycznie na benzynie się jeździ. Przy pokonywaniu krótkich odcinków na zimnym silniku i na benzynie wiadomo, że chodzi "na ssaniu" i zużycie benzyny wychodzi 9-10 litrów.
Ustawienie z kolei sekwencji na przełączanie przy 10 stopniach, to będzie gasł na wolnych obrotach. Chyba, że jest inaczej? :hmm:

A tak na marginesie: ma ktoś metę na blosa w dobrej cenie? Do Mondka chce założyć?

Netoper
05-03-2009, 14:15
W drugiej generacji ustawiasz temperaturę przełączania ? Przeca przełącza się po osiągnieciu ustawionych obrotów np 2000 obr./min
No pewnie, ustawiasz na przełączanie od obrotów i od temperatury, chyba że nie zainstalowany czujn, to opcja nieaktywna. A jak nie masz załączonego przełączania od temperatury to parownik galopkiem wykończysz,
Jak już masz silnik rozgrzany to nawet jak postoisz te 30-40 minut to temperatura spokojnie te 30 stopni będzie trzymała, chyba że tęgi mróz.
U nas fałka do 40 stopni dochodzi w jakieś 2 minuty, a latem spokojnie na 25 stopni można przełączanie zmniejszyć.

gronczes
05-03-2009, 14:31
Na szczęście już dwa i pół roku i parownik wciąż działa :metal:
Przerabiałem przełączanie na gas przy obrotach już w kilku samochodach i nie zdażyło się aby reduktor się rozwalił :hehe:
No to ma ktoś metę na tego blosa w dobrej cenie?

Netoper
05-03-2009, 14:39
No to ma ktoś metę na tego blosa w dobrej cenie?
Taniej jak z allegro nie trafisz.

gronczes
05-03-2009, 14:45
No cóż. Byłem w hurtowni części do instalacji, powiedzieli, że nie sprowadzają, bo to nie idzie. Ludzią biorą mikser, bo tańszy.
Czyli, że 3 stówki pękną.

Do drugiego Forda wciąż się waham. Korci mnie ten blossssss

Netoper
05-03-2009, 14:51
Nie wiem skąd biorą ci z allegro, ale ja po hurtowniach pytałem to od 400zł do 550 w sklepie BRC było, w czasie kiedy na allegro po 350 sprzedawali.

Do drugiego Forda wciąż się waham. Korci mnie ten blossssss
Zobacz jak cenowo wyjdzie II gen+blos+ emulator, a jak sekwencja,

W sekwencji też można wyłączyć przełączanie w zależności od temperatury, tylko to nie wskazane tak samo jak przy II gen :satan:

gronczes
06-03-2009, 20:26
Z grubsza licząc to wyszło 200-300 PLN taniej na korzyść blosa. Różnica niewielka.
Blos mi się podoba bo jest prostszy, nie ma tych wszystkich elektronicznych gwizdków no i szybciej się przełącza na gassssss :los2: :)

Damiano
16-03-2009, 20:48
koledzy wiem ze bylo milion razy juz o sekwencji ale technika idzie do przodu wiec chcialbym sie Was zapytac, jaka jest teraz najlepsza instalacja do MkIII. i dlaczego wlasnie ta a nie inna? chcialbym poznac wasze opinie jakie sa najlepsze listwy, parowniki itp. oraz jak sie ksztaltuja ceny za dobra instalacje sekwencyjna?
kiedys poruszany byl temat lubryfikacji. jedni uwazaja ze pic na wode inni ze lepiej ja miec. moze ktos z was sie wypowie, czy widac dzialanie tej lubryfikacji? Przymierzam sie wlasnie do LPG wiec zapraszam wszystkich do dyskusji.pozdrawiam

MONDZIOR
17-04-2009, 23:06
witam!
Po długich namysłach i przeliczeniach przeczytaniu postów na temat instalacji zdecydowałem się na jej założenie,
sekwencja (cena 2.300zł) na razie jeżdżę od tygodnia i niema większych problemów, co dalej czas pokaże,
ale różnica będzie widoczna po miesięcznych wydatkach na paliwo, zwłaszcza jak się dużo jeździ.

Ufo
18-04-2009, 12:11
BRC 24 sequent -polecam z ręką na sercu.Mój mondek ma teraz 246.000km nalotu z czego na gazie 52.000km. Co roku na przegląd, wymiana filtrów i nic więcej.Zerowy spadek mocy,nie czuję wogóle że na gazie jeżdżę.Osiągi autko trzyma katalogowe.Zużycie oleju około 0,7-0,8L na 15000km czyli na ten przebieg w porządku.Ech jak słyszę bajki że gaz niszczy silnik to już nawet śmiać się nie chce.Dobry gazownik to podstawa

mar_1981
26-05-2009, 11:22
Witam!
Jestem tu nowy i zastanawiam się nad gazem. W sobotę przyprowadziłem Mondeo 1998r 1,8i i po przeczytaniu wszystkich postów mam mętlik w głowie. Niech ktoś określi czy wszystko w porządku jest i nic się z silnikiem nie dzieje bo wielu mi mówiło że do Zeteca tylko sequent.
W wiekszości będę dojeżdżać do pracy ok. 10km w jedną stronę i nie wiem czy sekwencja tu mi się opłaci. Ale robię ogólnie sporo km bo raz w miesiącu napewno traska Bydgoszcz - Radom - Bydgoszcz i Bydgoszcz - Włoclawek - Bydgoszcz.
Mam poprostu obiekcje czy sekwencja zwróci mi się na tak krótkich odcinkach drogi jak dojazd do pracy.
W poprzednim aucie (Calibra) miałem II gen. i chodziło super.
Z góry dzięki za podpowiedzi

Netoper
26-05-2009, 13:59
Niech ktoś określi czy wszystko w porządku jest i nic się z silnikiem nie dzieje
Kolego, wielokrotnie to było omawiane, wystarczy poczytać bo kolejne opinie nie będą się od tych starszych różniły.

mar_1981
26-05-2009, 16:45
No tak tylko właśnie zastanawiam się nad kosztami eksploatacji czy przy sekwencja zwróci mi się jeżdżąc 10 km w jedną stronę. Żebym nie jechał pół drogi na benzynie a pół na gazie. Sekwencja nie jest droga teraz ale nie jestem rozrzutnym człowiekiem i jeżeli działa coś tańszego i sprawdzonego to czemu nie.
W Calibrze po ok. 1 km temp już drgnęła i myślę że można by było przełączać na sekwencji. Jak szybko Mondeo się rozgrzewa???

Netoper
26-05-2009, 17:39
kosztami eksploatacji
Koszta eksploatacyjne masz zwiększone o wymianę filtrów gazowych co 15 tyś, natomiast różnicę przy tankowaniu obliczysz dzięki temu
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=188&mode=&order=0&thold=0

W Calibrze po ok. 1 km temp już drgnęła i myślę że można by było przełączać na sekwencji
W sekwencji ustawia się przy jakiej temperaturze ma być przełączenie na gaz, i spokojnie można na 24 stopnie ustawić.

Jak szybko Mondeo się rozgrzewa???
Dużo zależy od konkretnego silnika, no i czy termostat prawidłowo trzyma.
Ja po około 2-3 minutach mam 45 stopni, latem przy upałach już po minucie.

mar_1981
26-05-2009, 21:36
Czyli widzę że tylko sekwencja to kolejny mit.
Poprostu co ok. 15 tyś zmieniać filtry (gazu, powietrza itp) i powinien latać. Silnik niestety biedne 1.8 ale dla żonki wystarczy :jezyk2:
Co do termostatu i reszty to nie powiem nic bo w sobotę dopiero przyjechałem nim do kraju (na lawecie) i stoi w garażu i czeka na wszystkie papiery, ale dziś po przeglądzie zerowym diagnosta stwierdził że w całkiem niezłym stanie jest. Ma 180 tyś przejechane więc tragedii nie ma. A więc powędruje prawdopodobnie po instalkę II gen i zmienię świece i przewody WN (tylko muszę poszukać co do Forda powinna iść). Dzięki za podpowiedzi.

Netoper
27-05-2009, 19:19
A więc powędruje prawdopodobnie po instalkę II gen
Oczadział :)) , sekwencje zakładaj
Masz plastikowy kolektor w razie problemów z układem zapłonowym, jak kuchenka kichnie może Ci go rozwalić
Źle wyredulowana II gen zdecydowanie szybciej załatwi zawory czy uszczelkę pod głowicą
W II gen też jest przełączanie w zależności od temperatury, oczywiście można wymusić wcześniejsze przełączanie ale załatwisz parownik.
Na II gen silnik straci na mocy bo zwężka w mikserze ograniczy przepływ.
Przy dzisiejszych cenach kuchenek raczej nie ma co w II gen inwestować tylko w sekwencję.
Sekwencję na przód kupisz od 800zł np http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=636923157 czy http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=641071784 i sam zamontujesz, podjedziesz tylko do gazownika żeby połączył butlę z parownikiem

mar_1981
27-05-2009, 21:00
Dziś dzwoniłem do gazownika który "opiekował" się moimi poprzednimi autami i także stwierdził że sekwencja i że dogadamy się z ceną więc pewnie nie wyjdzie za drogo.
Co do samodzielnego montażu to po pierwsze nie mam kanału po drugie czasu na takie zabiegi. Więc zostaje montaż przez profesjonalistę. Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi. Jak skończe biegać po urzędach i przerejestruje auto na PL to wtedy biorę się za Nitro LPG :jezor:

Co do zwężki uzwierz mi że da się zrobić tak że będzie chidzić jak na benzynie. W Calibrze wstawił mi taki mikser i jeszcze go porozwiercał że nie czuć było czy LPG czy PB.

BuLczU
15-06-2009, 22:46
To i ja sie podepne do tematu :)

Co proponujecie do mk3 2,5 V6 z 2001 r niepełna stówka przebiegu i ile to mniej więcej bedzie kosztowalo ? Dodam , że mam ciężką nóżkę i nie chcialbym by autko stracilo na mocy ...

Netoper
15-06-2009, 23:01
Do fałki to trza się liczyć z kosztami od ~2800zł w górę - np stag300
Za BRC czy Landirenzo od 3.5 tyś w górę.
Niżej w tematach jest trochę o cenach popisane, ale najlepiej zorientuj się ile w Twoim rejonie gazownicy biorą,

berater
16-06-2009, 20:20
Do fałki to trza się liczyć z kosztami od ~2800zł w górę - np stag300
Za BRC czy Landirenzo od 3.5 tyś w górę.
Niżej w tematach jest trochę o cenach popisane, ale najlepiej zorientuj się ile w Twoim rejonie gazownicy biorą,
Nie wiem o którym BRC mówisz, ale BRC Plug&drive do V6 kosztuje ok 4500 PLN :wall:

andix
15-08-2009, 19:33
Przeglądam forum no i nie mogę się ostatecznie zdecydować, co lepiej założyć do mojego MK2 2.0 16V 130KM. BRC czy Stag 300, różnica w cenie 400zł na korzyść Staga, czy warto dokładać te 400PLN do BRC?

LaBobas
15-08-2009, 20:43
Ja bym bral staga.

andix
15-08-2009, 20:58
Hmm, szukając kierowałem się http://www.autogazcentrum.net/oferta.html ta stronką.

LaBobas
15-08-2009, 21:02
Wiesz stag jest popularniejszy.JAk juz tu gdzies pisalem dzieki temu wiekszosc go wyreguluje,ustawi.Jest tanszy jak zauwazyles,a czytajac forum i sluchajac uzytkownikow na zywo wiem,ze fajnie sie to ustawia i fajnie jezdzi.

andix
15-08-2009, 21:09
No właśnie zauważyłem, czytałem trochę na lpg-forum i tam widzę większość za stagiem :P. Nie żebym jakoś specjalnie oszczędzał na instalacji no ale zawsze te 400pln w kieszeni - można trochę pojeździć ;)

Netoper
15-08-2009, 22:59
ze fajnie sie to ustawia i fajnie jezdzi
Pod warunkiem zamontowania odpowiedniego parownika i dobrych wtrysków.
Bo sam sterownik jest OK

Alekolo
24-08-2009, 23:10
A co radzicie do MK III 1.8 z 2003 r.?

andix
26-08-2009, 09:48
Zamontowałem jednak BRC Sequent MY07. Po przejechaniu 220km spalanie wyszło na poziomie 10,8 to chyba dobrze :P. Dopiero początki instalacji ale nie zauważyłem żeby podpierała się benzyną jak co niektórzy o tym gadają. Samo założenie też na wysokim poziomie, nie ma bałaganu, wszystko ładnie poukładane, pochowane :) .
Zobaczymy jak będzie dalej ale póki co jestem bardzo zadowolony.
Chcieli za nią 2800, ale ostatecznie zapłaciłem 2600.

Alekolo
28-08-2009, 20:38
Mój "Silver King" zagazowany: sterownik wtrysku gazu V-TEC (IV gen. - Sequent) + lubryfikator:
reduktor: TOMASETTO ATO9;
zawór gazowy: TOMASETTO;
wielozawór: TOMASETTO;
obudowa wielozaworu: GZWM (Grodkowskie Zakłady Wyrobów Metalowych S.A.);
zawór tankowania: TOMASETTO;
zbiornik: GZWM, poj. 45l., średnica 630 mm;
przełącznik B/G: KING;
ECU (Elek. jednostka ster.): KING;
wtryskiwacz gazu: Reg. by OMVL Dream XXI;
przewody: sztywne miedziane 6 mm, elastyczne - SEMPERIT

V max. - bez zmian, przyspieszenie - bez zmian (w moim odczuciu), zużycie LPG - podam jak zmierzę

mar_1981
28-08-2009, 21:27
14 sierpnia także zagazowałem swoje autko. Mam zaufanie do firmy AG Centrum bo od 10 lat jeżdżę na ich instalacjach. Gazownik był polecony. Założyłem sekwencję Zenit i naprawdę nie jest źle. Dziś wróciłem z urlopu i po 1000 km jestem zadowolony.
Zatankowałem w Bydgoszczy i za Sochaczewem się dotankowałem. Po 220 km weszło 18,9 litra do zbiornika. Jechałem średnio 100 do 120 km/h.
Dalej od Białobrzeg do Radomia mamy w Polsce piękną drogę z 2 pasami w jedną i drugą stronę. Można tam sprawdzić auto :jezor: 180 km/h z bagażnikiem pełnym żony suwenirów na wakacje spokojnie się rozpędziłem.
Pewnie są lepsze instalacje ale z tej jestem zadowolony i zobaczymy co będzie za 50 tyś.

lobuz884
21-10-2009, 20:57
mam takie pytanie:) chce zamontowac staga 300+(bo slyszalem ze 300 juz nie produkuja) do v6. ma ktos taka instalacje i ile mu wychodzi spalanie w miescie?? zastanawiam sie jeszcze jaka butle zamontowac. nie lubie miec zawalonego bagaznika wiec chce miec butle w kole natomiast nie wiem czy montuja butle wieksze niz 35l bo przejade 180km i trzeba bedzie znowu tankowac. ma ktos duza butle w kole zapasowym?? chce miec wlew gazu tam gdzie wlew paliwa i tu moje pytanie czy taka przyjemnosc jest dodatkowo platna czy ja sam sobie wybieram jaka chce butle, gdzie ja zamiescic i gdzie ma byc wlew lpg?? pozdrawiam:D

mad
21-10-2009, 21:37
chce miec wlew gazu tam gdzie wlew paliwa i tu moje pytanie czy taka przyjemnosc jest dodatkowo platna czy ja sam sobie wybieram jaka chce butle, gdzie ja zamiescic i gdzie ma byc wlew lpg??
Wlew nie jest dodatkowo płatny, butlę sobie sam wybierasz.. choć mieszkamy gdzie mieszkamy i mogą sobie dodatkowo liczyć za wlew gazu pod klapką.

Netoper
21-10-2009, 21:39
i ile mu wychodzi spalanie w miescie??
Normalnie to około 20% więcej niż beny, ale ile faktycznie wyjdzie to zależy od nogi kierownika.

ma ktos duza butle w kole zapasowym??
Nie pamiętam dokładnie, ale siedzi u nas 48 albo 52. Butla w kole to standard i się nie dopłaca.

chce miec wlew gazu tam gdzie wlew paliwa
Większość gazowników dolicza za takie rozwiązanie.

lobuz884
21-10-2009, 22:53
a jeszcz takie pytanko mam odnosnie wlewu lpg tam gdzie wlew paliwa to czy ten wywiercony otwor nie rdzewieje?? bo czasem na miescie spotyka sie samochody z wlewem paliwa na karoserji a na okolo tego siedzi ruda:)

Netoper
22-10-2009, 02:04
to czy ten wywiercony otwor nie rdzewieje??
Jak dobrze zabezpieczone blachy po wierceniu to nie powinno rdzewieć.

soczek
04-11-2009, 20:32
Witam wszystkivh forumowiczów. interesuje mnie włożenie gazu do mojego mondeo 1,6 16V MK1 z plastikowym dolotem. Zakładałem już sam (omijamy przeglądy, wbijanie w dowód itp) gaz w megance, 19-stce, clio. Nie ma tu żadnej filozofii (oczywiście mówię o najprostszej generacji, czyli nie sekwencji), ponieważ taka instalacja sprowadza się właściwie do + oraz - no i sygnał z cewki. Kazde z tych aut jeździ do tej pory i nie było z nimi żadnych problemów. Jednak każde z tych aut posiadało aluminiowy dolot i tutaj moje pytanie: czy w mógłbym założyć do takiego dolotu zwykły palnik przed przepustnice? Czy słynne wybuchy i cofanie się gazu to prawda?

mad
04-11-2009, 21:02
www.lpg-forum.pl

systematic
15-12-2009, 22:48
No i zagazowałem dziada w auto-fleszu(Lubicz k.Torunia), oczywiście polecam, miła, fachowa obsługa, nikomu nie przeszkadza, że klient pyta, patrzy i wszędzie wtyka nos, ekipa bez problemu udziela wszelkich wyjaśnień. Póki co czyli po przejechaniu 150km wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne, nie widzę różnicy pomiędzy benzyną, a gazem. Czekam jeszcze na wynik spalania, mam nadzieję, że w 12l/100km się zmieści, ale się zobaczy.
Pozdrawiam
Sylwek
Mondeo 09/1998 2.0 16v
Stag300/4 plus
Magic jet
Skorpion st

Netoper
16-12-2009, 13:23
Czekam jeszcze na wynik spalania, mam nadzieję, że w 12l/100km się zmieści, ale się zobaczy.
Tak do 1000 kilosów to wskazania mogą być niezbyt miarodajne. Po 1000-1500 jedzie się do gazownika na kontrolę i wtedy już konkretnie się ustawia kuchenkę.
Chyba że spalanie jakieś kosmiczne po dwóch tankowaniach wychodzi to od razu do gazownika śmigaj.

systematic
17-12-2009, 12:17
Czekam jeszcze na wynik spalania, mam nadzieję, że w 12l/100km się zmieści, ale się zobaczy.
Tak do 1000 kilosów to wskazania mogą być niezbyt miarodajne. Po 1000-1500 jedzie się do gazownika na kontrolę i wtedy już konkretnie się ustawia kuchenkę.
Chyba że spalanie jakieś kosmiczne po dwóch tankowaniach wychodzi to od razu do gazownika śmigaj.
Zgadza się to samo mówił instalator. Pozdrawiam.

bumar
17-07-2010, 13:22
Do Mondeo 1.8 kombi 99rok założyłem instalacje ESGI spalanie 12/100 ale przeważnie miasto + Klima ciekawe ile łyknie na trasie

lipa_ml
20-08-2010, 00:01
Dzisiaj założyłem instalację Stag 300 plus + wtryski Hana w firmie Pitec ciekawy jestem pierwszych pomiarów zużycia. Dynamika jak na benzynie.

Tomek-Gringo
22-08-2010, 22:55
koledzy moglby mi ktos podoac jakie sa ceny zalozenia gazu do mondka mk2 2.0 zetec ? sekwencje i ta zwykla ? jakie ceny ? oczywiscie +-

Netoper
23-08-2010, 13:01
moglby mi ktos podoac jakie sa ceny zalozenia gazu do mondka mk2 2.0 zetec ? sekwencje i ta zwykla ?

Od 1000zł do 6000

Tomek-Gringo
24-08-2010, 09:59
a jaka polecacie do mondka zeteca 2,0 srebrna pokrywa i za jaka cene ??

Netoper
25-08-2010, 00:03
Tomek w dziale jest multum na ten temat napisane, podane są konkretne konfiguracje (sterownik, reduktor, wtryski)
np
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=88495&postdays=0&postorder=asc&start=0

Ogólnie, sekwencję na stagu za jakieś 1.8-2.5tyś założysz, zależy od regionu
Coś lepszego np Seqent czy Omegas to już od 4tyś
Stag bardzo ładnie chodzi z mondkiem i bardzo dobrze się sprawdza.

Tomek-Gringo
25-08-2010, 11:27
no wlasnie wypisalem sobie na kartce :) ale wogole sie na tym nie znam :P pokarze Ci pozniej co wypisalem :)

Tomek-Gringo
25-08-2010, 21:16
KME, Zenit, STAG 300 Premium, do tego listwa hany lub valteca , reduktor tomasseto takie

czarny255
30-08-2010, 00:47
ja mam BRC Seqent koszt założenia 2800zł spalanie 11-12 litrów gazu przy prędkościach do 150km/h dolicz sobie wymianę świeczek i przewodów ja kupiłem świece motocraft platinum i przewody motocrafta cena 4 świeczki + przewody 250zł z przesyłką auto na gazie zrobiło 20.000 km jak na razie ok

lipa_ml
21-09-2010, 15:30
Zrobilem sobie ostatnio 3 pomiary tankowania i wyszło mi 11,5 litra ,12 litrów i 12,3 litra jeżdżę dziennie ok 70 km z czego z 15 km po miescie jak sądzicie to dobre zużycie ? prędkość do 120 km/h z obrotami tak do 3500 czasami troche więcej.

amorek17
12-10-2010, 15:44
ja jezdziłem 8 lat na benzynie i jakis czas zdecydowalem sie załozyc instalacje ze wzgledu na oszczednosci. wybrałem LPG Planiplastic z wtryskiwaczami planijet, od roku jezdze i jest wszytsko w porzadku, nie mam zadnych usterek, róznica miedzy benzyna a gazem jest mniejsza niz sie spodziewalem. pozdrawiam.

amorek17
26-10-2010, 11:23
witam, ostatnio robilem standardowy przeglad w moim Modziaku i nie bylo zadnych komplikacji, spalnie ok11 l. na mieście. bardzo sobie chwale te instalacje. Dla mieszkanców województwa lubelskiego polecam. Link do stronki; www.planigaz.pl

Jazzik
04-02-2011, 13:19
Witam wszystkich Klubowiczów.Jestem tu nowy(ale szczęśliwym posiadaczem Mondeo jestem już ponad 9lat)i nie mogę się powstrzymać by nie wtrącić swoich 5-ciu groszy.Tzn nie podzielić się swoim doświadczeniem,kto wie może komuś się to przyda. Zaraz po zakupie Mondka (2.0 Pb,DOHC-z hydrauliczną reg,zaworów)gdy tylko policzyłem ile kosztuje mnie jazda na Pb(a ceny były dużo niższe)postanowiłem założyć LPG.Koledzy różnie doradzali ale z perspektywy tych kilku lat nie żałuję tej decyzji.Auto rzekomo pokonało 167000km ale już wtedy wydało mi się to podejrzane(cóż szkoda było zaliczki więc kupiłem) a teraz jestem pewien,że prawdziwy przebieg był dużo wyższy.Na liczniku jest ponad 290000km. 120 tys na LPG chyba daje jakieś pojęcie.Może to co teraz napiszę wywoła grymas lub dezaprobatę na twarzach niektórych,ale czasem w życiu tak się poukłada,że z zapaleńca,który dbał i pieścił swoje ukochane auto z czasem zrobił się niedbaluch,który mimo wszystko z bólem serca czynności obsługowe ograniczał do niezbędnego minimum(siła wyższa).Mimo plastikowego kolektora zapłaciłem 2850zł(rok 2002)za prostą instalację (nie sekwencję)firmy LPiGAZ i jestem z niej naprawdę zadowolony.Owszem zdarzały się małe fajerwerki z winy starych przewodów(skończyło się na zamknięciu klapki zabezpieczającej na dolocie powietrza,krótka przerwa w podróży),które w końcu wymieniłem(mea culpa)ale tylko raz, świece dwa razy.Z innych przykładów mojego"testowania"wytrzymałości silnika oraz instalacji podam,że tylko dwa razy byłem na jakichkolwiek regulacjach a filterek gazu wymieniłem po raz pierwszy po 90 tys km na gazie(pan zrobił wielkie oczy).Autko do dziś śmiga aż miło na gazie a spalanie LPG między 10 a 12 litrów zależnie od jakości gazu i nastroju kierowcy bo mimo,że pewnie z zaprzęgniętych na początku do tego auta 136 koni z pewnością już ładnych kilka sztuk odmówiło współpracy to i tak jazda tym autem potrafi dawać prajdę. Jasne,że stuka i trzeszczy już to i owo a wygląd i wyposażenie pozostawiają wiele do życzenia,dlatego czas wymienić Staruszka na następną dwulitrówkę ze stajni Forda o wdzięcznej nazwie Mondeo MK3,najlepiej po 2003r.i zagazować go oczywiście ale tym razem obiecuję dbać o niego lepiej niż o...no właśnie o co,bo przecież nie o Kogo ;-)?
Może ktoś ma coś takiego na zbyciu w wersji hatchback,nie złoty i nie biały najlepiej czarny ale niekoniecznie, w wersji GHIA X z radyjkiem SONY,welurem,grzanymi siedzeniami(42-u letnie kości potrzebują wygód) i podgrzewaną przednią szybą? Oczywiście z rozsądnym przebiegiem.Mój Boże co ja piszę ,czy takie auta w ogóle istnieją? Bo szukam już dość długo i mam wrażenie,że nie ma już uczciwych sprzedawców aut,którzy chcą zwyczajnie zmienić auto a nie zarobić na nim ile się tylko da.Dziękuję za cierpliwość tym,którzy doczytali do końca i pozdrawiam.

gryzli1977
05-02-2011, 10:28
Ja mam instalacje IV Landi Renzo Omegaz z Lubryfikacja Lubryfikacja byla juz zalozona jak kupowalem Mondka a co do samej instalki jest ok niesprawia problemow ani latem ani zima

mareno
07-02-2011, 00:31
Ja mam w mk1 Staga 4 z wtryskami Valteka i reduktorem Tomasetto. Póki co żadnych problemów.

RUFI
09-02-2011, 22:33
hmmm... ja wiem ze to głupie pytanie ale napiszcie i wytłumaczcie mi o co chodzi z tymi generacjami, albo dajcie namiar na ten temat jeżeli już taki istnieje. Po prostu nie interesowałem się tym a chciałbym chociaż jakieś podstawowe info mieć :latam:

Netoper
10-02-2011, 11:18
Zerknij
http://agaz.dzs.pl/wszystko-o-lpg/generacje-lpg/
http://www.rybacki.pl/query/query_lista.php?kat=21

yogi246
10-02-2011, 11:19
Witam,

Jeżeli chodzi o generacje znalazłem dość czytelne wytłumaczenie (tak sądze)

Instalacje gazowe dzieli się na tzw. generacje. W styczniu 2006 r. istniało 5 typów instalacji zasilanych LPG:

I – instalacja mieszalnikowa (podciśnieniowa lub nadciśnieniowa) bez regulacji składu.
II – instalacja mieszalnikowa (podciśnieniowa lub nadciśnieniowa) z elektroniczną regulacją składu mieszanki.
III – instalacja wielopunktowa, o ciągłym zasilaniu gazem w fazie lotnej.
IV – instalacja wielopunktowa zasilania gazem w fazie lotnej, poprzez elektronicznie sterowane zawory (pot. wtryskiwacze).
V – instalacja wtrysku sekwencyjnego gazu w fazie ciekłej.

Ja osobiście mam centralkę stag 300 w mk1 1,8 16V. Nie powiem jakiej firmy reszta elementów ale od momentu założenia (lipiec 2010) zrobiłem już 25000 bez żadnych problemów.

Polecam tą centralkę a jak wróce do domu sprawdzę resztę osprzętu i uzupełnie.
Gaz był montowany w Radzionkowie w Market- Polu.

RUFI
11-02-2011, 20:05
Podziękował za info, zerkne na te strony i poczytam

haken80
24-03-2011, 12:32
Tluczecie te same tematy raz poraz

jarek1560
16-04-2011, 22:27
Witam. Ja mam KME DIEGO, wtryski Magic jet (każdy osobno) i jestem zadowolony. Przejechane na tej instalce 62 tyś.

---------- Post dodany o 21:27 ---------- Poprzedni post dodany o 21:26 ----------

Do tej pory wymieniłem reduktor i jeden wtrysk.

Crea
20-05-2011, 23:11
Zdecydowałem się na LPG. Założyłem sekwencje. Reduktor Vito, wtryski Magic Jet i hula aż miło, brak odczucia spadku mocy i spalanie 9,15L/100 (50zł/227km) na benzynie robiłem za 50zł 127 km więc różnicę widać. Polecam

Wojtex
29-06-2011, 01:27
Moja konfiguracja to : STAG 4 Plus , listwa wtryskiwaczy VALTEK 30 , reduktor Tomasetto . Jak narazie bez problemów . Bardzo Dobry gaziarz....

PawelKrakus
01-07-2011, 16:01
u mnie instalka BRC SEQUENT 24: przewody italskie, wtryski i listwa BRC/MTM, cala reszta BRC. Przejechane 35 tys km a z tego co wiem wtryski nie do zajechania :D

cygan786
15-07-2011, 21:19
Witam. W swoim mondku 2,0 16V z 93r. mam instalacje sekwencji ESGI 2 ,parownik tomasetto AT09, wtryski ValTek Rail 1 Ohm.Instalacja była zakładana w 2007 roku.Posiadam auto od listopada więc nie wiem jak była instalacja serwisowana wcześniej. Spalanie średnie waha się w granicy 10-13 l/100km w mieście.Nie odczuwalna różnica benzyna-gaz. Nie czuć momentu przełączenia.Prosta w obsłudze,mając program i interfejs można samemu zajrzeć do serca ESGI. Co prawda miałem mały problem z nierównymi obrotami ale po kalibracji wtrysków pracuje jak szwajcarski zegarek,a koniki aż się rwą.Bardzo dobrze się zbiera i nie zamula.W poprzednim mondku miałem zwykłą instalację Landi Renzo z EMU - szkoda słów a poza tym nie wolno wulgaryzmów używać.

mushroom
17-07-2011, 13:20
Mondeo 1,8, 1999 r, kombi - instalacja BRC Sequent24, spalanie LPG: trasa (max 120km/h) 9,5-10l/100; trasa/miasto 11-12l/100, miasto 13-14l/100. Dodam, że jeżdżę z włączonym klimatronikiem cały czas, słucham radia z subem. acha - na banzynie wartości te były zdecydowanie mniejsze, w trasie schodziłem spokojnie do 7,9 l/100, co troszkę mnie zdziwiło bo w poprzednim escorcie 1,6 z taką samą sekwencją BRC spalanie gazu było bardzo bliskie benzynie. Instalka sprawuje się wyśmienicie po 2000 km, chociaż w gorące dni czasami czuć lekką arytmie silnika prawdopodobnie spowodowaną starymi kablami i/lub świecami, których wbrew zaleceniom nie zmieniłem przed założeniem kuchenki.

lampus69
20-08-2011, 13:31
Mondeo 1.8 2005 kombi BRC P&D, kosztuje trochę więcej, ale w tym wypadku nie warto oszczędzać... autko śmiga bez spadku mocy, spalanie jak w książce, ok 10% więcej niż Pb

rustin
20-08-2011, 13:40
A ile km już na tej instalacji zrobiłeś?

lampus69
20-08-2011, 14:41
na P&D ok 10000, w poprzednim autku miałem Sequent24, autko przejechalo ok 90000 i jeżdzi dalej...

Szyman
31-01-2012, 11:08
witam,

otrzymałem ostatnio ofertę zakupu instalacju jak w ofercie

http://www.groupon.pl/oferty/slask-extra/phu-gornik/2968193

posiadam mondeo 99' 1795 pojemnosci w silniku Zetec. Byl jezdzony w Niemczech na benzynie, aktulanie ma przebyte 180 000. Zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej z wiadomych wzgledów. Proszę o pomoc czy warto skorzystać z tej oferty (opcja 3).

Będe wdzieczny za pomoc nowicjuszowi na forum

Netoper
31-01-2012, 11:16
czy warto skorzystać z tej oferty (opcja 3).
A ile konkretnie to ma finalnie kosztować? jaki reduktor oferują? jakie wtryskiwacze?

Szyman
31-01-2012, 11:31
Całość ma kosztować 1500 z bruttoł. Reduktor Alaska albo Zavoli, a wtryskiwacze valtek. Instalacja stag 4. Wczesniej miałem stag 3 i placilem około 2500 i zastanawiam sie czy nie zalozyc z tej oferty bo wydaje sie korzystna cenowo

marek-kacper
08-02-2012, 20:42
Witam. Mam mondka 2L 97r i założona instalacje STAG , wtryski Magic Jet i najważniejsze żeby nikt o tym nie zapomniał
To że zainstalujecie najlepszą instalacje nie znaczy że jest super ważne jest jak jest dostrojona i czy wasza instalacje ma LUBRYFIKATOR ZAWORÓW ważne ustrojstwo ( zbiorniczek dodatkowy z płynem który smaruje zawory )

Pozdrawiam

Netoper
08-02-2012, 20:54
To że zainstalujecie najlepszą instalacje nie znaczy że jest super ważne jest jak jest dostrojona i czy wasza instalacje ma LUBRYFIKATOR ZAWORÓW ważne ustrojstwo ( zbiorniczek dodatkowy z płynem który smaruje zawory )
Tematów o lubryfikacji było sporo, i.... szkoda na to pieniędzy :))
Najważniejsze przy montażu jest człowiek, czyli kumaty gazownik.

asiao
19-02-2012, 12:09
jestem posiadaczka forda mondeo 2,0 mk3 od 2 m-cy i zamierzam założyć mu gaz. jeden gazownik zaproponował mi do niego Stag 300 plus i wtryski valtek, a drugi stag isa 2 i wtryski hana i powiedział, że ten silnik na gorszej instalce będzie miał problemy z benzycną, tj. nie będzie chciał chodzić na benzynie (konieczne będą regulacje itp i to już po paru tysiącach km). Czy tak jest faktycznie? czy tylko gazownik chce mnie naciągnąć na większe koszty i wciska mi kit bo jestem kobitką?

frugo
19-02-2012, 12:18
Obaj się mijają z prawdą. Drugi zestaw jest znacznie lepszy aczkolwiek droższy. Ja polecam STAG-300 Plus który gazownik niech aktualizuje do ISA2 jest to bezpłatne! Program jest ogólnodostępny na stronie producenta. Do tego wtryski RegFast lub Hana.S
Spytaj jeszcze o reduktor jest bardzo ważny, polecam AC-R01 lub Zavoli Zeta N zdecydowanie nie nadaje się Tomasetto. Auto nie będzie chodziło dobrze na PB jeśli LPG będzie źle wyregulowane, Panowie próbują Cię zmanipulować żeby się nie napracować i ewentualnie mieć wytłumaczenie na swoje błędy. Auto ma pracować na LPG identycznie jak na PB i nie może się świecić "Check engine"

rustin
19-02-2012, 12:34
do 2.0 to chyba zavoli S, stag 300plus i stag isa2 to jak kolega mówił jest to to samo. Wtryski jednak bym brał hanki, regi bym odpuścił chociaż lepsze niż valteki, chyba że mowa o v34

frugo
19-02-2012, 12:41
do 2.0 to chyba zavoli S
Sory racja rozpędziłem się :D Zavoli Zeta S do 2.0

No tak jeszcze można wziąć pod uwagę Valteki type 34, choć cena zbliżona do Hana.

Tak w ogóle to sprawdź sobie najpierw różnice w cenach żeby cię nie naciągnęli. ta strona ma bardzo dobre ceny http://www.drypa.pl ewentualnie Allegro.

asiao
20-02-2012, 12:04
Dzięki za odpowiedzi. własnie dzwoniłam do tych gazowników i jeden z nich powiedział,ze nie poleca zavoli s, bo się zapycha i on założyłby KME jakieś do 230 KM czy cos koło tego. Drugi powiedział to samo o zavoli - że się zapychają i on z kolei załozyłby reduktor Tomasetto. Zaproponował jeszcze wtryski Rega. Teraz to już całkiem nie wiem, dwaj rózni gazownicy i obaj krytykują zavoli:(

frugo
20-02-2012, 12:50
Oczywiscie maja racje panowie ale KME tez ma swoje bolaczki a Zavoli sie zapycha ale poza tym jest najlepszym w tej cenie i bardzo stabilnie trzyma cisnienie. Tomastto to niech sobie ten pan zachowa dla siebie, to jest najgorsza opcja. Jesli nie chcesz Zavoli to polecam AC-R01 to chyba obecnie najlepszy reduktor do 150KM.

Wtryskie RegFast beda dobra opcja jak juz pisalem, znacznie tansze od Hana a tez dobre i w Mondeo dadza spokojnie rade.

asiao
24-02-2012, 12:08
a co powiecie na instalację Lovato? znalazłam na ich stronie w moim pobliżu gazownika i zaśpiewał dość atrakcyjną cenę 2200zł, i daje 24 m-ce gwarancji.

frugo
24-02-2012, 17:14
Pamiętaj że każda instalacja sekwencyjna obecnie na rynku spokojnie ogarnie Mondeo. Ważne są dobrze dobrane komponenty instalacji, reduktor i wtryskiwacze, potem kwestia montażu i regulacji. Jeśli to zostanie wykonane poprawnie to auto będzie chodziło na PB tak samo jak na LPG.

Jak partacz założy Ci instalację BRC to auto nie będzie chciało jeździć a jak dobrze założą STAG-a to będzie pięknie chodziło. Musisz znaleźć przede wszytkim dobrego gazownika który dobierze wszystko z głową.

f0cus
25-02-2012, 21:19
Panowie, a miał ktoś z was może styczność z V generacją?? Różne rzeczy czytałem, że podobno nie ma tam "dodatkowych" wtrysków do gazu, tylko gaz jest podawany przez wtryski benzynowe (czy jak to inaczej określić, nie wiem), zaś w innym źródle ponoć są dodatkowe wtryski tak jak w IV gen. Drugie pytanie to, czy ktoś z Was wie, gdzie można znaleźć firmy, które trudnią się montażem takich instalacji? Udało mi się znaleźć informacje, że firma JTG montuje takie instalacje, ale podobno przenieśli się do Niemiec.

frugo
25-02-2012, 21:50
Vialle produkuje instalacje V gen ale czy w Polsce zakładają to nie wiem http://www.vialle.nl/ Tam są wtryskiwacze gazu osobno.

f0cus
26-02-2012, 09:36
a prawdą jest, że taka instalacja nie zużywa wogóle benzyny, czy to tylko "mit" wymyślony na potrzeby marketingu?

frugo
27-02-2012, 19:29
O ile mi wiadomo to taka instalacja ( jeśli nie jest to silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa) nie powinna zużywać w ogóle benzyny.
Ale nie dam sobie za to nic uciąć :D Ogólnie zwykła instalacja też bez problemu mogła by pracować tylko na LPG ale problemem są wtryskiwacze LPG bo żadne by nie wytrzymały długo przy podawaniu gazu w fazie ciekłej, a tam są specjalne wtryskiwacze lub właśnie wtryski PB czyli nie ma problemu żeby auto startowało na LPG, dla silnika to bez różnicy jeśli dawka jest odpowiednia.

ruter30
31-03-2012, 22:03
Witam Wszystkich! Zakupiłem ostatnio Forda Mondeo MK IV z silnikiem 2,0 benzyna, rok pr. 2008r. Dość dużo czytałem na forum wypowiedzi na temat założenia w nim instalacji gazowej. Objeździłem kilku gazowników, każdy polecał instalację z lubryfikatorem - różne opinie. Ale dostałem namiary od znajomego na dobrego fachowca w Częstochowie, udałem się do niego gość bardzo rzeczowo rozmawiał. Na temat instalacji do mojego auta powiedział, że nie ma sensu zakładać lubryfikatora bo to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, wystarczy założyć mocniejsze wtryskiwacze HANA i autko będzie śmigać jak trzeba, jedynie trzeba pamiętać o regulowaniu zaworów co 30 40 tyś. kilometrów gdyby sie coś działo no i oczywiście pamiętać o wymianie filtrów. Pozdrawiam ;)

jarasnet
12-05-2012, 17:59
Witam, ze zamiarem założenia instalacji noszę się od 2 lat. No ale w końcu chyba się za to wezmę. U mnie w mieście mam 2-3 gazowników, jeden z nich proponuje taką instalację:
http://allegro.pl/lpg-sekwencja-stag-nowy-tomysl-raty-i2312997369.html
Mam mondeo mkIII 1.8 125km i chętnie w końcu zmniejszę koszty jego używania. Wiadomo że ta kwota będzie się zwracać pewnie przez dwa lata, ale coś za coś.
Mam do Was pytanie, w jaki sposób obliczać spalanie gazu podczas używania auta? Ja paliwo liczę metodą "pod korek - 100km - pod korek" (nie mam kompa).
Czy są instalacje które pokazują zużycie LPG?

rustin
13-05-2012, 00:06
Graty dobre, cena jeżeli sciągają kolektor itd jest ok, chyba że robią to hurtem w 6h i byle jak.

TomekOls
13-05-2012, 12:37
Mam do Was pytanie, w jaki sposób obliczać spalanie gazu podczas używania auta?
tankujesz do pełna zerujesz licznik jeździsz aż sie skonczy
znając ilość litrów zatankowanych oraz liczbę km przejechanych obliczysz sobie spalanie.

jarasnet
13-05-2012, 20:50
Ok, rozumiem. A z tym ściąganiem kolektora to jak jest? Można bez ściągania ale to wtedy fuszera?

dzg
20-05-2012, 16:34
Ja właśnie założyłem instalacje BRC, kosztowało to 2 900zł. Gazownik robił coś dodatkowo, mówił, że w mondeo potrzebna jest taka drobna modyfikacja ze wzgledu na charakterystykę silnika. Ale dodatkowo nic za to nie płaciłem, więc pewnie było w cenie. Butla w kole zapasowym na 53 litry. Kontrolki i przycisk przy dźwigni zmiany biegów, ogólnie polecam Wam inne miejsce, one świecą na żółto a tam lubi padać słońce więc słabo widać. Wlew przy wlewie paliwa, ładnie zamaskowany, nic po aucie nie widać, że na gaz :) Co do mocy samochodu, nie odczuwam różnicy.

frugo
20-05-2012, 17:06
Gazownik robił coś dodatkowo, mówił, że w mondeo potrzebna jest taka drobna modyfikacja ze wzgledu na charakterystykę silnika.
Że niby jaka modyfikacja?? Niech CI wytłumaczy dokładnie co zrobił bo coś mi tu śmierdzi.
Może kasownik ECU Ci założył. Robią to po to żeby się "check" nie zapalał.

Niech dokładnie powie Ci co zrobił i niech pokaże Ci miejsce gdzie to zostało zrobione/założone.

dzg
20-05-2012, 20:22
Będę u niego w tygodniu to dokładnie zapytam. Wcześniej mi tłumaczył, ale zwyczajnie wyleciało mi z pamięci, o ile pamiętam gdyby nie to mogłoby dojść do wypalania jakiś części.

rustin
20-05-2012, 21:03
pewnie lubryfikację założył

frugo
20-05-2012, 21:10
o ile pamiętam gdyby nie to mogłoby dojść do wypalania jakiś części.
No to chyba właśnie o lubryfikację chodzi, to dopytaj i jeśli to to to poczytaj o tym sobie i zdecyduj czy chcesz tego używać.

dzg
20-05-2012, 22:29
Doczytałem w necie i to lubryfikacja na sto procent. Ogólnie nie wiem co o tym myśleć, jest tyle samo wypowiedzi pozytywnych co negatywnych. Nie wiem czy to coś daje, czy może zaszkodzi.
Ogólnie, jeśli przestanie się dolewać płynu to po prostu tak jakby przestał z tego korzystać, czy trzeba to wymontować całkowicie?




o ile pamiętam gdyby nie to mogłoby dojść do wypalania jakiś części.
No to chyba właśnie o lubryfikację chodzi, to dopytaj i jeśli to to to poczytaj o tym sobie i zdecyduj czy chcesz tego używać.

frugo
20-05-2012, 22:37
Ogólnie, jeśli przestanie się dolewać płynu to po prostu tak jakby przestał z tego korzystać, czy trzeba to wymontować całkowicie?
Szczerze nie mam pojęcia.

A co potrzeby stosowania to jak instalacja jest poprawnie wyregulowana to nie ma potrzeby stosować lubryfikacji, natomiast jeśli będzie na odwal się zrobiona regulacja to teoretycznie może pomóc aczkolwiek źle założona może zaszkodzić układowi dolotowemu i przepustnicy ;) Wiem zamotane to ale niestety nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi ;)

dzg
20-05-2012, 22:50
Miejmy zatem nadzieję, że nie zaszkodzi a gazownik przyłożył się do roboty i dobrze wyregulował instalację :)
Dużo czytałem o silnikach Forda i ich trudnościach z gazem, jedni chwalą, drudzy przeciwnie, mam nadzieję, że spokojnie wyjeżdżę ze 100kkm bez poważnych napraw.




Ogólnie, jeśli przestanie się dolewać płynu to po prostu tak jakby przestał z tego korzystać, czy trzeba to wymontować całkowicie?
Szczerze nie mam pojęcia.

A co potrzeby stosowania to jak instalacja jest poprawnie wyregulowana to nie ma potrzeby stosować lubryfikacji, natomiast jeśli będzie na odwal się zrobiona regulacja to teoretycznie może pomóc aczkolwiek źle założona może zaszkodzić układowi dolotowemu i przepustnicy ;) Wiem zamotane to ale niestety nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi ;)

frugo
21-05-2012, 10:43
No miejmy taka nadzieje :)


że spokojnie wyjeżdżę ze 100kkm bez poważnych napraw
Jesli wszystko porzadnie ustawil i zalozyl, to na BRC mozliwe bardzo ze sie uda ;)

A co do problemow Fordow z gazem to po prostu sa czulsze na zaburzenia mieszanki i nie da sie ich na "odczep sie" zagazowac i tyle ;)

Chomik79
13-08-2012, 21:20
Zagazowałem dzisiaj swoje MK4 - BRC Sequement 24.11. Po przejechaniu 100 km wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne.

jareksm2
24-09-2012, 08:58
Mam mondka 2.0, zaproponowano mi nastepująca instalację gazową: Zestaw to sterownik lpg-tech 214
Wtryski Hana 2000 Reduktor Acr01. Jestem zupełnym laikiem w sprawach LPG, stąd moje pytanko - co to za instalacja i czy warto?

ciastek
01-10-2012, 23:36
Ja mam takie pytanie:
Czy jeśli auto jest przerobione z anglika i ma automatyczną skrzynię biegów, można instalować gaz? Odbywa się to "normalnie"? Czy trzeba jakichś specjalnych instalacji?
To jest Mondeo z 2000 roku, silnik 2,0 16v (gość podaje, że 136KM, ale bardziej mi pasuje 130KM, 136 były robione tylko w 1996 roku, z tego co się dowiedziałem).

Netoper
01-10-2012, 23:44
Bez znaczenia jest jaka skrzynia, czy auto to angol czy po przekładce. Gazuje się silnik a nie kierownicę czy skrzynię biegów :)

ciastek
01-10-2012, 23:53
Dzięki Netoper :)

lukas330
03-02-2013, 17:57
hej. mi gazownik powiedział ze wystarcza wtryski valteka co wy powiecie o tym? i jak dlugo zakaładali wam instalke?

Chomik79
03-02-2013, 18:51
Montaż instalacji to około 8 godzin

---------- Post added at 17:51 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

U mnie po przejechaniu 10 tyś. km na gazolinie BRC odnotowałem:
- najniższe średnie spalanie - 7.7 l/100km,
- średnie spalanie - ok. 10 l/100km,
- najwyższego się nie liczy, ale spalanie rzędu 12 l/100km nie robi problemu (chociażby jazda zimą po mieście).

frugo
03-02-2013, 19:50
hej. mi gazownik powiedział ze wystarcza wtryski valteka co wy powiecie o tym? i jak dlugo zakaładali wam instalke?
Zmień gazownika. To najgorszy syf jaki jest, wtryski specjalnej troski, a tak konkretnie nawet nie wtryski tylko elektrozawory. Jak już chcesz tanio to niech założy Ci RegFasty, a najlepiej to Barracudy lub Hany.

Jeżeli instalacja ma być założona i wyregulowana porządnie to auto trzeba oddać na dwa dni.
Poszukaj na LPG-forum w warsztatach polecanych gazowników ze swojej okolicy, na pewno ktoś się znajdzie ;)

PS. Oszczędzaj na tankowaniu LPG a nie na zakładaniu bo potem zapłacisz dwa razy ;) No chyba, że nie szkoda Ci auta ;)

rustin
03-02-2013, 20:49
Montaż instalacji to około 8 godzin
Napewno nie w pojedynkę i bez regulacji

Chomik79
03-02-2013, 22:36
U mnie montaż trwał ok. 8 godzin w dwie osoby, no i dodatkowo później regulacje - podczas jazdy oczywiście.

maleo
10-08-2013, 22:27
U mnie sprawa wygląda następująco - mój mondek palił w jezdzie mieszanej około 11-12 L, w trasie około 9-10 L, a w mieście nawet do 14. Trzeba podkreślić że lubię dynamiczną i szybką jazdę. Zakładałem gaz w maju, naczytałem się trochę na temat instalacji i praktycznie do samego końca miałem wątpliwości. Jedyny plus całej sytuacji, że jechałem do gazowników polecanych przez 3 różne osoby. Zaproponowali mi Lovato Smart, mimo że z początku miałem chęć zakładać BRC, jednak poinformowano mnie że na Lovato przejadę więcej, po drugie zakładali do mondków mk3 takich instalacji już setki i mogą mi zagwarantować że wszystko będzie ok. Zgodziłem się i poszedłem na żywioł. Instalacja trwała około 5h, chłopaki praktycznie bez słów zakładali cały osprzęt, widać że to "15-letnie" doświadczenie to jednak nie jest mit. Po założeniu nadszedł czas na ustawienie wszystkiego, jakim szokiem było dla mnie że cała czynność trwała 20-30 min... Wręcz byłem zrozpaczony, czując że coś na pewno będzie nie tak. Zasugerowałem oczywiście że nie podoba mi się ten krótki czas. Poinformowano mnie że nie mam się czym martwić i na pewno będę zadowolony. Więc po 5h wyjechałem od nich. Do dnia dzisiejszego z autem nic się nie dzieje. Jedyne objawy irytujące to falowanie obrotów, które występuje tylko przy maksymalnie rozkręconej klimie (przy podjeżdżaniu np. do krzyżówki) oraz (również przy włączonej klimie i mocno rozkręconym radiu), auto szarpnie na 3,4 biegu przy przyspieszaniu (ułamek sekundy, bardzo delikatne szarpnięcie, niewyczuwalne dla szarego Kowalskiego pewnie, raz na 100km).. Zaznaczę że objawy te nie występują gdy klima jest skręcona na maxa bądź wyłączona (brakuje mu mocy ? przewody, świece, przepustnica?). Nie mogę się do chłopaków od 2 miesięcy wybrać, brak czasu i idiotyczne godziny pracy :/. A co do spalania, tankując bak do pełna za 100 zł (cena gazu 2,30), przejadę około 420-440 km. Auto mam od 2 lat, zastanawiam się nad regulacją zaworów, dla świętego spokoju. Przejechane oficjalnie 90k, do 2010 serwisowane w ASO, kupione w 2011 (rok bez oficjalnego aso). Zdarzyło się może z 3 razy że silnik pracował nierównomiernie przez parę sekund. Jestem niesamowicie wyczulony na każdy klekot, piszczenie itd. Niektórzy mówią że przewrażliwiony. Mam lubryfikację, ciekaw jestem czy spier&%*$ mi ona coś w aucie, czas pokaże. Na tą chwilę jestem zadowolony i mogę polecić lovato. Dużo zależy od umiejętności i doświadczenia gazerów, nawet instalację z najwyższej półki można spierniczyć, jeżeli wezmie się za to jakiś "chłopek-roztropek". Osiągi auta identycznie jak na benzynie, nie odczułem żadnego zamulenia.

edit:
Lekką ręką robię miesięcznie 2k-3k+ km.

titanium
11-08-2013, 18:22
Witam.
Jestem tu nowy.
Mam Mondka z 2004 roku V6 3.0. Długo się zastanawiałem nad gazem, ale już chyba do tego dojrzałem.
Nic nie wiem na temat technicznych szczegółów montażu, ale nie chciałbym być naciągnięty na większe koszty niż to konieczne. W związku z tym czy mógłby ktoś z szanownego grona polecić mi sprawdzony i pewny zakład w Krakowie albo w okolicy. Potem się pochwalę z ilości spalania, na razie pali mi 11.5 w mieście ( przy spokojnej jeździe ) i 11,1 na autostradzie, ale potrafi też i 12do13 l. benzyny.
Pozdrawiam.

frugo
12-08-2013, 10:57
prawdzony i pewny zakład w Krakowie
Wal do Struny, jest na naszym forum ale aktywiej dziala na LPG-forum.

---------- Post added at 09:57 ---------- Previous post was at 09:54 ----------


Jedyne objawy irytujące to falowanie obrotów, które występuje tylko przy maksymalnie rozkręconej klimie (przy podjeżdżaniu np. do krzyżówki) oraz (również przy włączonej klimie i mocno rozkręconym radiu), auto szarpnie na 3,4 biegu przy przyspieszaniu (ułamek sekundy, bardzo delikatne szarpnięcie,
Z tego opisu wynika ze instaqlacja jest niedoregulowana.
Lubryfikacje wylacz bo bedziesz zaraz czyscil kolektor z syfu.
Jak chcesz dalszych rad zaloz swoj temat w tym dyiale ;)

howard
22-09-2013, 11:34
Co sadzicie o informacjach zawartych w poniższym artykule:
http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/lpg-2864/news-lpg-tak-ale-nie-w-tych-silnikach,nId,953475 (http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/lpg-2864/news-lpg-tak-ale-nie-w-tych-silnikach,nId,953475)

Twierdzą m.in. że mój silnik Duratec HE 1.8 125 KM będzie miał problemy z luzami zaworowymi - koszt regulacji ok 1 200 zł.
Czy faktycznie tyle to kosztuje ?

mati90
16-10-2014, 15:05
Witam, mam nadzieje, że umieściłem tego posta w dobrym temacie.
Czy do st 220 (2003 rok 6- skrzynia) następująca instalacja gazowa spełnia swoje zadania ? :)
stag 300
butla w kole 33l - od razu po kupnie wymieniam na 53 l
dwa parowniki
dwa zawory zavoli
wtryski valtek
wlew pod klapką
z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Jakub
16-10-2014, 15:25
Wtryski bym wymienił.

palcem po szkle

polciuxxx
16-10-2014, 15:40
wtryski valtek
:red:

mati90
16-10-2014, 16:59
a reszta instalacji ?
a na jakie proponujecie wymianę ?
i jaki koszt takie operacji ?

caqerr
16-10-2014, 17:29
hany, barracudy
ok 100pln wtrysk
wymiana nie jest droga...

rustin
16-10-2014, 17:32
Wtryski załóż hanki lub barracudy. Dwa zavoli ? ciekawe po co , chyba , że włożyli dwie Nki co i tak bez sensu bo wyciąga się sprężyne i jest Ska.
Wtryski ok 70-80zł sztuka plus robocizna, bo raczej sam nie zrobisz no i regulacja oczywiście na drodze.
http://www.phjacus.pl/Y42-Wtryskiwacz-Hana-H2001-zielony-krociec-wtyk-Valtek-p1032.html
http://www.phjacus.pl/Y75-BARRACUDA-Wtryskiwacz-pojedynczy-p2394.html

Sam mam hanki , także z autopsji mogę polecić. Załóż od razu jakiś porządny filtr gazu bo zapewne jest najtańszy z bibułą. Szukaj czegoś z włóknem szklanym , ja mam certoolsa przedłużonego z wymiennym wkładem i potem tylko 20zł i samemu wymieniasz wkład.

bolekrbv
21-10-2014, 20:09
Witam ,gdyby ktoś szukał co zamontować to u mnie w 2.5t zamontowałem Stag 300 isa2 wtryski hana złote bez dysz, reduktor Romano, zasilanie grubym faro i oczywiście elektrozawór oraz wielozawór 8mm. Ise wyłączyłem od razu po pierwszej próbie strojenia, ciśnienie lpg 1.3 bary. Na razie przy 220km o ile tyle zostało spadki są minimalne i ładnie odbudowane do 1.2 bara. A i jeszcze emulator ciśnienia paliwa dedykowany do Volvo FPE-V.

Hooligan28
08-01-2015, 00:21
Mój Mondek lata na KME Nevo,Hana Red, Reduktor Silver.Dotrysk PB od 3800 obrotów i zero problemów z błędami.Dynamika lepsza, V max 215 km/h po gps-ie. Polecam taki zestaw-śmiga aż miło.

Stalowy
14-01-2015, 00:51
Dotrysk PB od 3800 obrotów
Po co Ci ten dotrysk?

rustin
14-01-2015, 02:32
Dotryski się usuwa np w stagu zaznacza się aby wycinal sterownik dotryski do np 1.7ms ale żeby po obrotach to nie słyszałem. Dotryski jak dobrze rozumiem to zbyt krótkie czasy wtrysku pb, które na lpg mogą powodować jakieś szarpania itp.

SE

jedrek2206
15-01-2015, 15:12
Koledze zapewne chodziło o to że powyżej 3800 rpm sterownik 'wspomaga' się benzyną, dając np 70% gazu i 30% (przykładowo). Gazownicy ustawiają tak zazwyczaj jak reduktor jest za słaby i nie daje rady z utrzymaniem ciśnienia przy deptaniu.

krzys k-c
26-01-2015, 13:53
To i tak mniejszy drut -widziałem jak gazownik ustawił minimalne ciśnienie LPG na 0.3 bar z znamionowego 1.3 i co? klient depcze i nie przełącza na Pb a spadki- jak ta lala , tak się robi jak parownik nie wyrabia.

rustin
26-01-2015, 14:08
dając np 70% gazu i 30%
a tak się da ? można ustawić aby całkiem przerzucało na pb ale procentowo ?

Netoper
26-01-2015, 14:32
a tak się da ?
Tak, da się, są sterowniki które to umożliwiają.

SocceR
11-06-2015, 00:11
Zastanawiam się nad tą jakże wspaniałą instalacją do mojego ST220. Dzwoniłem do kilku gazowników i polecają mi instalację BRC pełen komplet za 4200zł. Czy to dobra cena? Jak się sprawuje ta instalacja? Ewentualnie jaką inną byście polecili w tej kasie?

Rebineo
11-06-2015, 11:39
Pojawiaja sie ciagle pytanie o to, jaka instalke LPG wybrac, jakie mamy w naszych Mondkach. Moze wyznacznikiem jaka wybrac instalke, moglaby byc jej popularnosc wsrod grona posiadaczy furaczy - Mondeo :metal
Do generacji i nazwy instalki doddajcie tez jakie macie serce w mondim.

U mnie akurat jest oryginalna (bo chyba nikt jej tu nie mam) instalka:
IV gen, Emmegas TSI-03, silnik 1.8 16V 93r.

Jakby ktos chcial zobaczyc, co to takiego, to podaje link http://www.emmegas.pl/polski/lpgsikits_p.html

Popraw ten link bo nie mogę zobaczyć co tam jest.

Netoper
11-06-2015, 12:32
Popraw ten link bo nie mogę zobaczyć co tam jest.
Po 10 latach strona wygasła, wystarczyło wpisać podstawowy adres i by było jasne.
tutaj jest aktualny adres emmegas-u
http://www.emmegas.net/

Rebineo
19-06-2015, 16:36
Popraw ten link bo nie mogę zobaczyć co tam jest.
Po 10 latach strona wygasła, wystarczyło wpisać podstawowy adres i by było jasne.
tutaj jest aktualny adres emmegas-u
http://www.emmegas.net/

Przepraszam pierwszy raz jestem na forum i jeszcze nie do końca wiem co trzeba i gdzie robić.

Rebineo
07-07-2015, 20:46
Długo się zastanawiałem. Ale końcu postanowiłem czegoś poszukać, zobaczcie jak wygląda produkt końcowy energu gaz.
http://www.fotoszok.pl/upload/84a52e29.jpeg http://www.fotoszok.pl/upload/69a21e0c.jpeg
http://www.fotoszok.pl/upload/ea84ff72.jpeg http://www.fotoszok.pl/upload/bf2409e9.jpeg
http://www.fotoszok.pl/upload/bd0f6e00.jpeg http://www.fotoszok.pl/upload/7f357066.jpeg
Co o tym sądzicie ?

qlimax
23-09-2015, 09:48
Witam wszystkich,

Pytanie za 100 PKT kolega ma MKIII 1,8 duratec 125KM i proponuja mu instalacje LPG:
STAG 200 GOFAST / ZAVOLI ZETA N lub KME SILVER, TUR lub AC R01 / HANA lub BARRACUDA --- 2800 złotych

nie znam tego "STAG 200 Gofast " i prosze o porade czy warto zainwestowac w ten zestaw,

donowan
24-09-2015, 17:29
Przydał by się tutaj sterownik z badziej rozbudowana funkcjonalnością, GoFast dobry ale do niewymagających samochodów a Mondeo III lubi być kapryśne i często wywala check jak mu coś troszkę nie pasuje. Z bardziej zaawansowanych sterowników polecam Zenit PRO, ma wiele funkcji tu przydatnych szybki komputer obliczeniowy itp. Poza tym 5 lat gwarancji. Reduktor niech bedzie TUR, wtryski Barracuda lub Hercules.

maly232
06-02-2016, 17:14
Witam,

Panowie zastanawiam się nad instalacja gazowa do swojego auta. Jestem z Bydgoszczy i wysłalem zapytanie do kilku firm oto co mi zaproponowano:

1. Koszt montażu instalacji gazowej do Pana samochodu wyniesie 2100zł plus 200zł za system smarowania gniazd zaworowych tzw. lubryfikacja. Instalacja jest Włoska Landi Renzo zestaw Lovato Smart.

2. Koszt inst. w zależności od producenta BRC 2450 lub 2800zł , STAG lub ZENIT PRO OBD 2550ZŁ do każdej opcji 200 zł koszt lubrifikacji.

3. STAG QBox wtryskiewacze AC W02, reduktor AC R01 w cenie 2400zl
co do drozszej ten sam zestaw ale na wtryskiwaczach Hana badz Baraccuda w cenie 2600zl. Instalacja ta posiada gwaracje 2 lata bez limitu kilometrow i 5 lat na elektronike.

Proszę o opinie nt w/w instalacji. Ewentualnie jeśli posiadacie kontakt do sprawdzonego gazowanika z Bydgoszczy lub okolic prosze o kontakt. Z gory dzieki :)

pawelt89
06-02-2016, 17:53
Witam,

Panowie zastanawiam się nad instalacja gazowa do swojego auta. Jestem z Bydgoszczy i wysłalem zapytanie do kilku firm oto co mi zaproponowano:

1. Koszt montażu instalacji gazowej do Pana samochodu wyniesie 2100zł plus 200zł za system smarowania gniazd zaworowych tzw. lubryfikacja. Instalacja jest Włoska Landi Renzo zestaw Lovato Smart.

2. Koszt inst. w zależności od producenta BRC 2450 lub 2800zł , STAG lub ZENIT PRO OBD 2550ZŁ do każdej opcji 200 zł koszt lubrifikacji.

3. STAG QBox wtryskiewacze AC W02, reduktor AC R01 w cenie 2400zl
co do drozszej ten sam zestaw ale na wtryskiwaczach Hana badz Baraccuda w cenie 2600zl. Instalacja ta posiada gwaracje 2 lata bez limitu kilometrow i 5 lat na elektronike.

Proszę o opinie nt w/w instalacji. Ewentualnie jeśli posiadacie kontakt do sprawdzonego gazowanika z Bydgoszczy lub okolic prosze o kontakt. Z gory dzieki :)

Lovato Smart to dobra instalacja. Miałem ją w Focusie i byłem bardzo zadowolony ale nie bierz lubryfikacji bo to pic na wodę.
Dobre zestrojenie wystarczy do prawidłowego funkcjonowania auta na gazie.
W swoim Mk3 1.8 mam aktualnie wersję budżetową STAG 4ECO, Zavoli Zeta N, OMVL i sprawuje się dobrze :)
Strojenie wykonałem samodzielnie jak i cały serwis instalacji.

maly232
06-02-2016, 18:09
Dzięki za odp. :) No właśnie co do tej instalacji mam największe wątpliwości (moze ze wzgledu na cene?). Nie chciałbym oszczedzac na montazu. I druga sprawa to warsztat w Bydgoszczy, nie mam pojecia do kogo sie wybrac...

pawelt89
06-02-2016, 18:27
Dzięki za odp. :) No właśnie co do tej instalacji mam największe wątpliwości (moze ze wzgledu na cene?). Nie chciałbym oszczedzac na montazu. I druga sprawa to warsztat w Bydgoszczy, nie mam pojecia do kogo sie wybrac...

Jedynie nie polecam osprzętu STAGA tzn wtrysków konkretnie. Tata miał złe doświadczenia z tymi listwami ( już nawet tanie Valteki chodziły mu lepiej)
Co do warsztatu to nie pomogę :)

lucasDG
07-09-2016, 22:27
Witam.
Ja do swojego mk4 2.0 założyłem instalację ZENIT PRO OBD, wtryskiwacze Herkules, reszta mało istotna. Generalnie zrobiłem na gazie dopiero 3000km, jestem po pierwszym przeglądzie po 1000km i mogę powiedzieć, że nie rzuca obrotami, auto jest żwawe i na tą chwilę jestem bardzo zadowolony z naciskiem na bardzo :-). Check się nie zapalił.
http://www.agcentrum.pl/zenit-pro-obd

Baku92
26-10-2016, 09:26
Posiadam Mondeo mk3 1.8 Duratec i zaproponowano mi taki zestaw:
- sterownik Zenit PRO / Blue Box dedykowany do silników z pośrednim wtryskiem benzyny
- reduktor Artic
- wtryskiwacze Hercules.

Czy to zda egzamin czy szukać coś innego?

gumisR
25-04-2017, 21:58
A spotkał się ktoś z Was z instalacją BRC i silnikiem 2.0 benzyną?? Mój tata właśnie sobie kupił mondeo 2010 i zastanawia się nad zamontowaniem w nim gazu. Już wstępnie się pytał u gazownika i właśnie takie coś chciał mu zamontować.

Netoper
26-04-2017, 08:57
A spotkał się ktoś z Was z instalacją BRC i silnikiem 2.0 benzyną??
Nie raz i jest to też opisywane. kwestia samych komponentów bo BRC to nazwa firmy i nic nie mówi o modelu sterownika, reduktora, wtryskiwaczy.

Karlus
31-05-2017, 00:59
A jak z Vialle (lub podobnymi) do 1.6 Ti-VCT (wtrysk LPG w fazie ciekłej, system bez "wpinania się" w układ chłodzenia auta)? Ma ktoś?

Jakub
31-05-2017, 01:56
Ten silnik spokojnie śmiga na zwykłej sekwencji.

Wytaptane z telefonu

Karlus
31-05-2017, 02:55
Ten silnik spokojnie śmiga na zwykłej sekwencji.

Rozumiem :-).
Interesuje mnie jednak praktyczne zastosowanie instalacji V generacji w tym typie silnika (Sigma).
pozdrawiam

szaman
31-05-2017, 08:37
A co polecicie do mondeo MK1 4x4 '95 2.0 132KM? Bo jak znajomi mówią, że 400km robią za stówę w swoich wozidłach to ja teżtak chcę. Miesięcznie wydaję 400-600 pln na zupę...

Jakub
31-05-2017, 09:01
Ten silnik spokojnie śmiga na zwykłej sekwencji.

Wiem :-).
Interesuje mnie jednak praktyczne zastosowanie instalacji V generacji w tym typie silnika (Sigma).
pozdrawiam
Sądzę że nikt normalny nie założy takiej instalacji do tego silnika.

Wytaptane z telefonu

Karlus
31-05-2017, 21:25
Nie chciałbym robić offtopicu, więc napiszę tylko, że:

na podstawie wieloletnich obserwacji, uważam, że inaczej podchodzi się do auta używanego (z 'nalatanynymi' 200-300 kkm, które po 2-3 latach sprzedaje się dalej) a inaczej do aut nowych (lub prawie nowych), które bezawaryjnie mają pojeździć na LPG co najmniej 100-150 kkm (a potem często odkupuje je rodzina czy też np. pracownik, który nim jeździł, jako służbówką).

Wpinanie się w układ chłodzenia nowoczesnych silników, projektowanych nie z takim marginesem "materiałowym" jak 20 lat temu (choć oczywiście wykonalne i powszechnie stosowane), uważam za dyskusyjny manewr.

Pozostaje także kwestia sprawdzania/regulacji luzów zaworowych. Wg. Vialle, dla fordowskich silników 1.6 TI-VCT (Sigma), ich częstotliwość (a więc i koszty) są drastycznie niższe dla instalacji wtrysku LPG w fazie ciekłej.

pozdrawiam

Netoper
01-06-2017, 13:58
A co polecicie do mondeo MK1 4x4 '95 2.0 132KM?
To samo co do MKII MKIII, :)
W dziale jest sporo aktualnych tematów z podanymi konkretnymi danymi : jakie wtryski, jaki sterownik, jaki reduktor.
np
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/159124-Prosze-o-opinie-takiej-instalacji
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/151838-Nowa-instalacja-gazowa-jakie-podzespo%C5%82y
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/119615-Ford-Mondeo-Mk3-1-8-125KM-2002r-co-wybra%C4%87-Kt%C3%B3ry-zak%C5%82ad
Reduktor żeby miał ze 170KM , wtryski aby nie valteki, a sterownik to spokojnie stag4 czy stag300 -zależy który tańszy.

Fusion
21-09-2017, 21:44
U mnie siedzie 1.8 110 KM z instalacją BRC sq32. Ciężko będzie ustalić popularność bo co drugi użytkownik będzie miał coś innego i chwalił swoje.

otol
09-10-2017, 21:33
Jaka instalke założyć do mondeo mk2 2.5 v6 i jaki koszt mniej więcej? Chciałbym gaz założyć tu u kolegi z forum tylko nie pamiętam nicku ;)

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

polciuxxx
13-10-2017, 12:04
Jaka instalke założyć do mondeo mk2 2.5 v6 i jaki koszt mniej więcej? Chciałbym gaz założyć tu u kolegi z forum tylko nie pamiętam nicku ;)

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Grzesio

---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

U mnie w st200 zakładana przy 180 000. Zestaw lpg tech, baracuda i acr01. Zrobione prawie 100 000 i wszytko ok.

Karlus
29-05-2018, 23:48
A jak często (podczas tych 100 kkm) były sprawdzane, i ewentualnie korygowane, luzy zaworowe?

pozdrawiam

belfer
31-10-2018, 14:47
Witam
Dzwoniłem dziś do tego zakładu
http://instal-gaz.com.pl/

z pytaniem o instalacje do 1.8 Duratec HE, MkIII 2007r

BRC za 3100zł, a na pytanie dotyczące lubry - nie stosują, zalecają natomiast dotrysk benzyny.

Stosujecie to (dotrysk)w swoich autach???? Myślałem, że to tylko w silnikach z wtr. bezpośrednim :foch:

Szczerze, dopiero wkraczam w te nowsze instalacje, jeżdzę obecnie Astrą G ze starym 1.6 8v, która ma jeszcze starą instalację (śruba regul). Kolega ma na sprzedaż właśnie takiego Mondka i zastanawiam się....

Netoper
31-10-2018, 15:13
Stosujecie to (dotrysk)w swoich autach???? Myślałem, że to tylko w silnikach z wtr. bezpośrednim
Zerknij tutaj
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/98891-Dotrysk-PB-w-intalacji-LPG-ST220-BRC-P-amp-D-czy-to-mo%C5%BCliwe-Czy-kto%C5%9B-to-ma?p=1829123&viewfull=1#post1829123

belfer
31-10-2018, 15:22
Czyli ściema....

kk
31-10-2018, 21:17
Sterownik STAG Q-Box
Reduktor KME TUR do 200 PS
Wtryskiwacze Barracuda montowane pojedynczo
Filtr gazu Ultra 360
zbiornik 56 l w miejsce koła zapasowego
wlew pod klapką obok wlewu benzyny
przewody fazy ciekłej – Faro

cena 3200
ok czy troche ze drogo? czy ten sterownik to nie jest już trochę stary dziad?

splitu
31-10-2018, 21:24
ok czy troche ze drogo?
troche drogo ale jeśli zrobione porządnie to na pewno warte swojej ceny

belfer
01-11-2018, 12:48
a ma ktoś zamontowaną instalkę lpgTech'a ?
Rozmawiałem z jednym z gazowników i polecał , bo można bardzo dokładnie i prosto skalibrować mieszankę. Przestrzegał przed wszystkimi lubro i dotryskami PB

Marcello1981
27-11-2018, 10:53
Witam, stalem sie szczęśliwym posiadaczem Mondka 2.5T 220 km, chcialem zagazowac go chociaz jazda na pb to czysta przyjemnosc!!!
W zwiazku z powyzszym mam pytanie czy w okolicach Kielc polecacie jakiegos gazmana, ktory dobrze zalatwi sprawe. Po rozmowie telefonicznej Bencar Gaz w Radlinie podal mi koszt 3000zl, ale przez telefon nie uzyskalem dokladych specyfikacji. Gazowalem tam wczesniej Skode Superb I 1.8t 150 km na Zenithcie, ogolnie bylem zadowolony. Moze jednak znacie jakis inny zaklad, ktory mozecie polecic???
Pozdrawiam
P.s. zalezy mi na czasie, bo czeka mnie wyjazd służbowy i Mondek zostanie na łasce żony!!!

Po wizycie u gazownika (j.w.) otrzymałem takie zestawienie: sterownik Zenith Pro Obd, wtryski Hercules niebieskie, montowane pojedynczo nie na listwie 3+2, reduktor Magic lub Antarctic Super (jest podobno do 220km, ale wg gazmana spokojnie obsluzy ten silnik, zasilanie Faro 8, do tego niezbedny jest emulator cisnienia paliwa, butla w kole zapasowym ok 49l, gwarancja na sterownik 5 lat, na wtryski i reduktor po 100tys km, cena ok 3500zl.

Co o tym sądzicie??? Jutro sprawdzam jeszcze jeden zakład.

KomBrat
29-11-2018, 16:05
Zagazowywał ktoś MK5?
Jakieś problemy w trakcie eksploatacji?

PS.
Zastanawiam się nad przesiadką z MK4 na MK5 i nie wiem jakimi kryteriami silnikowymi się kierować.

sedek
04-12-2018, 22:29
a ma ktoś zamontowaną instalkę lpgTech'a ?
Rozmawiałem z jednym z gazowników i polecał , bo można bardzo dokładnie i prosto skalibrować mieszankę. Przestrzegał przed wszystkimi lubro i dotryskami PB

Ja mam lpgTech'a i jestem zadowolony. Gaziarz zrobił wkrętki w głowicy (obok każdego wtrysku benzyny). Kalibrację jak i ustawienie (jesli czujesz się na siłach) możesz sam sobie przeprowadzić, program można z ich strony ściągnąć za darmo, wystarczy dokupić kabel (kilkadziesiąt złotych). Instalka podobna do STAG-a. Też polska produkcja.

andsaw111
21-02-2019, 11:01
U mnie jest Stag Q max reduktor AC R01 do 250 KM z dużym zapasem i wtryski pojedyncze AC W03 zbiornik 52 oczywiście faro cena założenia 3200.Za taki zestaw chcą w Pile od 3600 nawet do 4200.Uważam więc że cena -jakość 5+.Oczywiście zero problemów.
Jeśli ktoś jest zainteresowany montażem to podam kontakt.