PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Podszybie



kflakus
19-05-2009, 16:26
Jak wymienić filtr pyłkowy, zdjąć osłonę podszybia i odkazić klimę

Krzychu32
19-05-2009, 16:32
Jak wymienić filtr pyłkowy
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=201

odkazić klimę
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=179

kflakus
19-05-2009, 16:48
wszystko ok, tylko po okręceniu tych 3 śrub, osłona podszybia nie bardzo schodzi???

Tomlewis
19-05-2009, 17:21
osłona podszybia nie bardzo schodzi???
trochu trzeba się pomęczyć nie schodzi łatwo przynajmniej w MKII

Krzychu32
19-05-2009, 17:35
Tak jak pisze Tomlewis w MKII też nie jest aż tak łatwo chociaż trudni też nie jest ,kflakus postudiuj to co Ci linkowałem żeby być przygotowanym do pracy teoretycznie ,a później do dzieła. :)

GTomek
19-05-2009, 21:42
podszybie zacznij ściągać najlepiej od środka do zewnątrz ja tak wypraktykowałem i jest ok i niewiele siły trzeba

artax
20-05-2009, 10:38
Muszę sie pochwalic ,ze ja wymianiam filtry kabinowe bez ściągania podszybia Jedna osoba przytrzymuje od gory przy szybie druga montuje filtr od przodu.Trochę z tym gimnastyki dloni ale nie jestem zwolennikiem sciągania podszybia(woda).Tak samo robilem w Focusie.
pzdr
p.s.lepiej to robić w cieply dzionek ze wzglądu na lepszą podatność plastiku.

maniek_
20-05-2009, 10:45
Ale w ten sposób można połamać obudowę, lepiej posiłować sie trochę i zdjąć ją

szczerba
20-05-2009, 11:18
Muszę sie pochwalic ,ze ja wymianiam filtry kabinowe bez ściągania podszybia Jedna osoba przytrzymuje od gory przy szybie druga montuje filtr od przodu.Trochę z tym gimnastyki dloni ale nie jestem zwolennikiem sciągania podszybia(woda).


Czekamy na post pt."Pękła mi przednia szyba - jaka może być tego przyczyna"


Każde "podginanie" podszybia powoduje mikrouszkodzenia szyby (piasek, plus miejscowe naprężenie) i po pewnym czasie szyba może od tego miejsca pękać.
Wyjęcie podszybia jest tak proste jak otwarcie maski silnika, wystarczy płaskim wkrętakiem rozchylić początek prowadnicy, w którą wciskany (na "klik") jest klin podszybia. Jak początek się wysunie (do góry) to potem całość wychodzi bez problemu (podobnie jak zamknięcie "strunowe" woreczków foliowych).

A co do wody to plastikowe podszybie w MKIII po zdjęciu nie ma żadnego wpływu na to czy woda się będzie pojawiać wewnątrz auta czy nie. Woda najczęściej przecieka przez zgniłą uszczelkę ramki filtra!!

eMJot
20-05-2009, 11:26
Tak samo robilem w Focusie.
pzdr
p.s.lepiej to robić w cieply dzionek ze wzglądu na lepszą podatność plastiku.
no właśnie tak mi robił kilo od klimy i cały czas ciekło mi do środka przez ten filtr w FFI, niestety filtr ma kołnierz i nie ma bata że go dobrze się wsadzi nie zciągając podszybia...


takie moje zdanie:)

artax
21-05-2009, 09:48
Panowie bez jaj "szyba pęknie" co ja skacze na niej :) Wymian robilem juz kilka w Focusie i Mondku i jest ok (praktyka :terefere: )Napewno nie jest to zajęcie dla fizoli.
pzdr
p.s.rynienka w Focusie jest na brzegu szyby ,wlasnie do zbierania wody.Często przy zalkadaniu się podgina .I potem larum bo cieknie.

KOKOT
24-05-2009, 11:33
artax jak czytam w jaki sposób wymieniasz filtr przeciwpyłkowy to wydaje mi się że zachowujesz się właśnie jak fizol.
Odginanie plastików i robota na cztery ręce :wall: a wystarczy trochę techniki -delikatne zdęcie podszybia, żadnych utrudnień z wymianą filtra i na dodatek poczyścić można kilka rzeczy i klimatyzację odgrzybić.

artax
25-05-2009, 11:05
bądz spokojny o mnie, sprawne ręce i zero fizyki bigok
pzdr

Dodano po 2 min. temu:

bądz spokojny o mnie, sprawne ręce i zero fizyki :bigok:
pzdr
p.s. pamiętaj ;glową muru nie przebijesz.

MondeoST
27-06-2009, 00:26
artax jak czytam w jaki sposób wymieniasz filtr przeciwpyłkowy to wydaje mi się że zachowujesz się właśnie jak fizol.
Odginanie plastików i robota na cztery ręce :wall: a wystarczy trochę techniki -delikatne zdęcie podszybia, żadnych utrudnień z wymianą filtra i na dodatek poczyścić można kilka rzeczy i klimatyzację odgrzybić.
Ja wymieniłem filtr bez najmniejszego problemu bez ściągania podszybia,
bez problemu jedną ręką odgiołem podszybie (delikatnie bo nie udało mi się go zdjąć) i wymieniłem filtr drugą ręką.
:satan: Ok mimo tego i tak będę musiał zdemontować podszybie i zakole bo mi woda wpływa do środka samochodu, ale bez zdejmowania podszybia jest to banalne zadanie.
W zależności od pogody podczas operacji postaram się zrobić zdjęcia i dokumentację dla potomnych (oczywiście umieszczę zdjęcia i intrukcje jak należy i czego się wystrzegać podczas takiej naprawy).

artax
28-06-2009, 14:33
no wlasnie ale to są niedowiarki :)) 3 Ford jak tak robię i nic nie cieknie.A u zmieniających tradycyjnie częsty problem cieknącej wody :hmm:
pzdr

daniellomasa
28-06-2009, 18:10
najważniejsze aby po tej operacji
dobrze założyć element podszybia (na rant )
u mnie nie do końca dobrze wskoczył
i w myjni pociekło :))

MondeoST
30-06-2009, 23:17
no wlasnie ale to są niedowiarki :)) 3 Ford jak tak robię i nic nie cieknie.A u zmieniających tradycyjnie częsty problem cieknącej wody :hmm:
pzdr
Miałem czas więc sprawdziłem i podciek wynikał z urwanej rynienki
tzw odcieku. Wisiała sobie radośnie a woda wlewała się bezpośrednio na filtr.
Teraz już zaklejone ładnie i nie cieknie.
Rada dla tych co im cieknie a nie mają czasu walczyć z podszybiem:
zaklej te 3 dziurki izolacją i gitara :))
Ja uszczelniłem również podszybie specjalnym smarem i powinno być ok.
Narazie sucho.
Pozdrawiam.
Ps mogę wysłać zdjęcia jak ktoś będzie chciał.

artax
01-07-2009, 12:59
Dla potomnych info,ze do uszczelnien podszybia najlepiej uzywać tasmy butylowej.Mozna kupic w servisie na metry.W konsystencji przypomina to gęstą smołę :satan: W przekroju okrągła o srednicy ok.4 mm.
p.s.W Focusach takze są problemy z podszybiem i ta taśma okazuje się niezbędna.
pzdr

BangoSkank
01-07-2009, 19:41
Napewno nie jest to zajęcie dla fizoli.
Czuję się urażony...
Jestem fizolem, a z wymianą i uszczelnianiem obudowy filtra nie miałem problemów.
A poza tym podszybie (nawiązuję tu do nazwy tematu) to jest zupełnie co innego.

Pozdrawiam.

artax
02-07-2009, 23:20
no co Ty nie mialem na mysli uczciwie pracujacych fizycznie :bigok: W tym wypadku to ktoś kto najpierw robi ,potem mysli.
pzdr