PDA

Zobacz pełną wersję : Panel głośnika w drzwiach w wykonaniu CASKP



RockFord
07-09-2005, 15:34
Pytanko do CASKP rozumiem, że panel w którym umieściłeś głośnik jest mocowany bezpośrednio do blachy drzwi. Czy jest on częścią poszycia drzwi czy zupełnie osobną częścią ? Osobiście stawiam, że jest osobnym elementem ale jak w takim razie rozwiązałeś mocowanie poszycia drzwi wokół panela ?

Oktan
07-09-2005, 15:59
Nie. W tworzeniu tych słupków nie patrzyłem się na ukierunkowanie. słuchałem tak jak ma byc ok .

Nie pamiętam dokładnie w które miejsce one są skierowane. :jezyk1:

W każdym bądź razie gra to co najmniej ciekawie :satan:

Wooferek zamontowałem sobie tak :


http://www.audiocar.pl/extras/galeria/mondeo/fotka07.JPG


:banan:

Wczorajszy montaż w fordzie - Focusie można zobaczyć tutaj : http://www.audiocar.pl/extras/galeria/focus/focus.htm

bo tak zrobił CASKP

RockFord
07-09-2005, 16:07
Coś nie wtym miejscu mi się post wysłał, miał być w temacie gwizdków no ale niech już będzie nowy temat.

Oktan
07-09-2005, 16:48
wysłał ci się dobrze - ja to zmieniłem bo odbiegałeś od tematu watku

:yel:

CASKP
07-09-2005, 22:35
No więc tak.

Jest to bardzo złożona konstrukcja. :)

To co widzisz jest to panel zewnętrzny który idealnie komponuje się z tapicerką zamiast oryginalnej wstrętnej siatki plastikowej. Oczywiście jest on integralną częścią tapicerki :)

Panel zewnętrzny ( cała tapicerka ) jest mocowany do konstrukcji drzwi - dzięki temu całość jest sztywna i konkretnie wykonana :satan:

Tak więc jest to trochę zakręcone :jezyk1:

RockFord
08-09-2005, 00:00
Masz więcej zdjęć ? Szczególnie intersuje mnie strona wewnętrzna panela.

CASKP
08-09-2005, 08:39
Panel wewnętrzny wygląda jak głośnik - jest tego samego kształtu - aby go przykręcić w oryginalnym miejscu. Oczywiście śruby dodatkowe mile widzane. do tego wewnętrznego jest przykręcany panel zewnętrzny który jest zamocowany do tapicerki :satan:

RWalentynowicz
08-09-2005, 13:35
Panel wewnętrzny wygląda jak głośnik - jest tego samego kształtu - aby go przykręcić w oryginalnym miejscu. Oczywiście śruby dodatkowe mile widzane. do tego wewnętrznego jest przykręcany panel zewnętrzny który jest zamocowany do tapicerki :satan:

Czy wykorzystujesz wnętrze drzwi jako pudło rezonansowe, czy też może konstruujesz je na przykład z MDFu. Czym się wspomagasz obliczając objętość ww. pod głośnik?

CASKP
08-09-2005, 13:44
Głośnik pracuje w całej obietości drzwi..... :jezyk1:

RWalentynowicz
08-09-2005, 13:53
Głośnik pracuje w całej obietości drzwi..... :jezyk1:

Pytanie czysto teoretyczne:
Czy znając parametry głośnika Qts, Qes, Vas nie byłoby wskazanym zamknąć go od tyłu przeliczoną pojemnościowo obudową? Celem uzyskania jakiejś poprawy brzmienia oczywiście. Czy uzyskane w ten sposób brzmienie nie jest tzw. skórką za wyprawkę?

CASKP
08-09-2005, 15:33
Oczywiście można zrobić komorę dla tego głośnika. Byłoby to lepszym rozwiązaniem. W przypadku mondeo nie ma jednak problemu z brzmieniem tego głośnika.

Innym problemem dla którego nie wykonałem skrzyni closed dla Lotusa jest miejsce a dokładnie jego brak. Zaraz obok otworu montażowego mamy silnik podnośnika szyb który uniemożliwia nam zrobienie takiej komory. Przeróbki wymagałby cały siłownik podnoszenia oraz inne rzeczy.

Nie chciałem ingerować w konstrukcję drzwi - ponieważ nie mam zamiaru długo jeździć tym samochodzikiem. Do stanu pierwotnego jestem go w stanie doprowadzic ( w przypadku sprzedaży) w przeciągu 15 minut :satan:

Jesli chciałbyś się przekonać jak gra Lotus u mnie - serdecznie zapraszam na jakiś mały spocik :beer:

rafek
09-09-2005, 11:52
paweł nie spocik tylko na zlot pomykamy !!!!

CASKP
09-09-2005, 13:54
Rafek - staram się ale nie wiem czy mi sie uda . Ogrom pracy :jezyk1: Co chwilkę jakaś furka przyjeżdza :)

gozma
09-09-2005, 15:34
Rafek - staram się ale nie wiem czy mi sie uda . Ogrom pracy :jezyk1: Co chwilkę jakaś furka przyjeżdza :)

Na zlot tez przyjedzie kilka furek. Tak, że staraj się dobrze i na zlot przybywaj. Na pewno przydałby się specjalista od spraw car audio, który na ,,żywo” mógłby udzielić kilku rad i podpowiedzieć co i jak :metal

rc23
09-09-2005, 21:45
Głośnik pracuje w całej obietości drzwi..... :jezyk1:

Pytanie czysto teoretyczne:
Czy znając parametry głośnika Qts, Qes, Vas nie byłoby wskazanym zamknąć go od tyłu przeliczoną pojemnościowo obudową? Celem uzyskania jakiejś poprawy brzmienia oczywiście. Czy uzyskane w ten sposób brzmienie nie jest tzw. skórką za wyprawkę?
śądząc po wielkości głośnika wygląda na 18cm co by to nie był za głośnik to pudło musiało by mieć z 15 litrów lepiej wykorzystać pojemność drzwi uszczelniając jejak się da zawsze można także wyprowadzić z drzwi basreflex :)