PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] [MKIII] Głośniki do radia 6000cd



Argi-Marcin
20-05-2009, 12:28
Witam
przeglądając forum nie natrafiłem na mój temat. To co mnie interesuje to jakie głośniki mogę podłączyć do fabrycznego radyjka bez żadnych modyfikacji. Sama podmiana głośniczków na lepszej jakości (lepiej grające). Generalnie podłączenia chciałem dokonać sam, dlatego nie chce żadnych wzmacniaczy, tylko lepiej grające głośniki które będą dawać rade na seryjnym radiu.

Pozdrawiam.

Oktan
20-05-2009, 12:32
określ sumę jaką jesteś w stanie wydac na głośniki - domyślam się, że wiesz jaka może być rozpiętość cenowa :hehe:

Argi-Marcin
20-05-2009, 12:51
Max co bym chciał zapłacić za 4 szt. (komplet tył + przód) 450zł
Powiedzmy 300-400zł (może też być sam przód w tej cenie, wtedy tył zostawię jak jest)

Tyberiusz
20-05-2009, 22:01
Dwie propozycje mam do fabrycznego:

Zestaw odseparowany Helix 62.1 165 mm na przód + wytłumienie drzwi


albo


2 kpl. głośników Pyle 5x7 cala.

Argi-Marcin
20-05-2009, 22:59
Czy takie włożę bez żadnych przeróbek?

http://allegro.pl/item636727443_nowe_3_drozne_5x7_pyle_ford_gwarancj a.html

PS.

Czy odczuje dużą różnicę między fabrycznymi a tymi wyżej wymienionymi?

MAG
20-05-2009, 23:52
Czy takie włożę bez żadnych przeróbek?

http://allegro.pl/item636727443_nowe_3_drozne_5x7_pyle_ford_gwarancj a.html

PS.

Czy odczuje dużą różnicę między fabrycznymi a tymi wyżej wymienionymi?
Różnica bedzie zapewne odczuwalnie słyszalna :) , ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby wsadzenie dobrego zestawu odseparowanego do przodu z wytłumieniem tych drzwi.
Na tylne głośniki potem przestaniesz zwracac szczególna uwagę, a w razie czego będziesz miał czas na ewentualne odłozenie paru "groszy" na lepszy tył

Argi-Marcin
21-05-2009, 08:18
Hm, że tak powiem nie bardzo wiem o co chodzi z tym odseparowaniem... Pewnie sam bym nie dał rady tego zrobić? :P
Może ktoś zna jakąś dobrą firmę (niedrogą, a solidną) montującą car audio w Wawce lub okolicy? :bigok:

maniek_
21-05-2009, 10:28
Odseparowany polega na tym że zestaw składa się z głośnika wysokotonowego, niskośredniotonowego oraz zwrotnicy która tnie pasmo na poszczególne głośniki. Głośnik niskośredniotonowy wsadzasz w drzwi w miejsce oryginalnego głośnika, również w drzwiach montujesz zwrotnice z której wyprowadzasz kabelek do głośnika wysokotonowego (tweetera) który najlepiej jest umieścić w przednim słupku - daje to efekt tzw sceny. Polega to na tym że dźwięk "przenosi się" przed Ciebie, masz wrażenie że słyszysz ludzki głos, instrumenty przed sobą a nie tak jak przy oryginalnym sprzęcie z drzwi.

PS w profilu wpisałeś że masz auto z roku 2005 przed FL, - tu masz drobny błąd FL był w 2004 roku więc masz już po :bigok:

Argi-Marcin
21-05-2009, 12:30
A to nie jest tak że FL polegał między innymi na zmianie tylnych lamp na takie "pocięte" ? Bo ja mam takie zwyczajne chyba :P Ale mogę się mylić :) Generalnie
zrozumiałem twój przekaz i wiem jak to ma wyglądać. Teraz muszę pomyśleć na ile moje zdolne rączki potrafią sobie z tym zagadnieniem poradzić :hmm:



PS.
podsumowując dotychczasowe informacje, znalazłem taki zestaw:
http://allegro.pl/item634936421_helix_dark_blue_62_1_wysylka_gratis_ sklep_gwar.html#gallery

Wkładam go do mondka + dodatkowe wyciszenie (pewnie jakieś maty, tego nie szukałem jeszcze) i gra bajka? :metal2:

maniek_
21-05-2009, 14:24
Do wyciszenia takie maty (http://allegro.pl/item641606828_app_mata_twarda_25x50.html) i różnica będzie duża ;)

Argi-Marcin
21-05-2009, 15:41
A fakt że ten głośnik to nie jest elipsa nie będzie problemem podczas montażu?

Oktan
21-05-2009, 21:08
do tego należy dokupić stosowny adapter (przejściówkę) z elipsy 5x7" na okrąg 16/16.5 cm

Tyberiusz
21-05-2009, 21:18
O takie ;) (http://www.allegro.pl/item641257310_dystanse_pierscienie_mdf_ford_focus_ sklep_mlawa.html)

Dodano po 4 min.:

Właściwie można je zrobić samemu :) wyjmujesz stary głośnik, odrysowujesz kształt na płycie MDF, wycinasz, przykładasz nowy głośnik na wycięty fragment, odrysowujesz (ale żeby na wylot nie przeleciał głośnik :) ), wycinasz, wiercisz dziurki i masz ;)

GhostRider
23-05-2009, 20:10
Podepnę się pod temat.

Mógłby ktoś napisać jakie głośniki kupić na przód do MkII 16\16.5 cm ze zwrotnicami i tweeterami tak do około 250 zł?

Chodzi mi o to, żeby głośniki były już sprawdzone. Szukałem na forum, ale tego jest aż tyle - że główka siada :)

I co to są te głośniki Helix, które podane są wyżej. Dobre to to? Ja nie słyszałem o nich nigdy :niewiem:

Znalazłem jeszcze
takie HERTZ (http://allegro.pl/item639352691_hertz_dsk_130_niesamowite_brzmienie_ extra_gratisy.html) tylko, że w opisie ma coś 130mm.

I czy takie głośniki można zasilić samym radiem - jak np Pioneer deh-2100

Z góry dzięki :pad:

Tyberiusz
24-05-2009, 10:31
I co to są te głośniki Helix, które podane są wyżej. Dobre to to? Ja nie słyszałem o nich nigdy Nie wiem

Poszukaj na forum, to dowiesz się, że grają bardzo dobrze pod samym radiem. Do Hertzów lepiej mieć wzmacniacz.

Argi-Marcin
26-05-2009, 10:36
Moje ostatnie pytanie to:
do jakiej mocy mogę wybierać "bezpiecznie" głośniki. Żeby mi nie "charczało" na wyższych obrotach? :P Chodzi mi zarówno jak o 5x7 i jak te które wcześniej zalecane były z dystansami, ale nie ukrywam bardziej nastawiam się na 5x7 z racji prostoty w montażu :P Oczywiście wszystko się rozchodzi o samo radyjko bez wzmacniacza. :pad:

Grzesio
26-05-2009, 11:22
No i hertze dobre jeśli chcesz mieć zaznaczoną wyraźnie góre pasma. Tweetery są dosyć natarczywe.

Argi-Marcin
26-05-2009, 11:36
Tak tylko nigdzie nie mogę znaleźć parametrów technicznych radyjka :wall:
I nie wiem czy mogę sobie pozwolić na 80 watt głośniczki czy już tylko 60 bo radyjko nie da rady :niewiem:

Argi-Marcin
27-05-2009, 11:54
Dzwoniłem dziś do firmy montującej profesjonalnie car audio
Firma jest w warszawie na ul. Radzymińskiej.
Pan powiedział mi że helixów nie maja,ale proponuje mi hertzy + tweetery do tego oczywiście zwrotnica. Głośniczki 300zl + montaż 200zł całość ma trwać około 2 godzin. Niestety nie dopytałem się jakie dokładnie są to głośniki, ale czy cena montażu jest ok? (tzn. czy można znaleźć taniej ale też dobrze :hmm: )


Ps.
Pan powiedział że pod samym radiem też bezie przyzwoicie grało i oczywiście zapytał czego oczekuję :P Powiedziałem że czystego dźwięku (nie koniecznie głośnego), ale bass to bass średnie to średnie itd :fan:

Tyberiusz
27-05-2009, 16:00
Zrobisz jak uważasz, ale to jest moim zdaniem wywalenie pieniędzy.

GhostRider
31-05-2009, 21:54
Zamontowałem, te Helixy :hehe: :hehe:

Najpierw podpiąłem w pudełku coby sprawdzić czy w ogóle grają - no i grały nawet nawet - wziąwszy pod uwagę, że były w kartonowym pudełku..

To się zabrałem za montaż w drzwiach - po 4h i kilkudziesięciu :ass: :ass: zrobiłem jedne drzwi.

I co? I tragedia po prostu. Te głośniki nie grają praktycznie w ogóle.

To co teraz wytłumienie drzwi?? :wall: :wall:

To dlaczego fabryczne brzmią lepiej bez żadnego wytłumienia??

Nie wiem czy w ogóle montować w drugich drzwiach - bo wytłumienie to już za dużo :ass: :ass: :ass: :ass: dla mnie :)


Ale zauważyłem (już wcześniej), że po wywaleniu radia 6000cd i włożeniu czegoś normalnego głośniki fabryczne "odżyły"

DIGITAL
31-05-2009, 23:13
Zauważ, że fabryczne są obudowane ... wsadził byś głośnik w plastikową doniczke i podłączył to też by lepiej grał bez wytłumienia :zaklopotanie:

GhostRider
31-05-2009, 23:23
wsadził byś głośnik w plastikową doniczke i podłączył to też by lepiej grał bez wytłumienia Zakłopotanie
hehehe - dobre :banan:

To jakoś zabuduję głośnik "od tyłu" bo wytłumianie drzwi to już nie dla mnie ;)

A jak nie + to może ktoś chce kupić głośniki z redukcją 5x7"-->> 16cm :satan:

Tyberiusz
01-06-2009, 01:29
Glosnik w drzwiach inny niż papirusa ford bez wytłumienia nie zagra raczej dobrze :)


Dlatego na samym pocztaku tego tematu napisałem:



Zestaw odseparowany Helix 62.1 165 mm na przód
+ wytłumienie drzwi

GhostRider
01-06-2009, 09:16
Dlatego na samym pocztaku tego tematu napisałem:
A żebym ja jeszcze czytał wszystko.... :hehe:

No nic - to albo zrobię wytłumienie albo sprzedam, tragedii nie ma...

GhostRider
02-06-2009, 01:23
To jeszcze raz ja ;)

Czy można kupić jakieś głośniki w ogóle (tak do 300 zł), żeby zagrały znacząco lepiej od fabrycznych bez wygłuszania drzwi ??

lukauc
02-06-2009, 16:04
fabryczne nie są aż tak tragiczne, a porównując to co siedzi seryjnie w innych markach samochodów wypadają bardzo dobrze, robi je dla Forda Panasonic. Jak ma być najmniejszym kosztem trzeba było po prostu wrzucić suba do bagażnika i tyle, a jak się zaczniesz bawić w zmiany to końca nie będzie :P bo dopóki nie wymienisz radia, wygłuszysz drzwi wsadzisz odseparowanego zestawiku na przód i podepniesz wszystkiego pod końcówkę to nigdy nie będziesz zadowolony :/

GhostRider
02-06-2009, 19:02
No właśnie - ja nie narzekam na fabryczne - nic z nich ciekawego się nie wyciśnie, ale jak na fabryczne to nie jest źle.

A co do suba - to już mam - i chyba na tym zostanie.

Jedynie co się mo spodobało to tweetery - słychać było wysokie tony rewelacyjnie. Można kupić jakieś same tweetery i podpiąć opd fabryczne, czy trzeba ze zwrotnicą??

A co do radia to już pisałem - zmieniłem 6000cd na pioneera i jakość na seryjnych się polepszyła zdecydowanie.

lukauc
02-06-2009, 20:53
na upartego da się bez zwrotnicy z rezystorem czy tam kondensatorem kiedyś taki patent był w unitrach byle dobrać odpowiednich parametrów do głośników i będzie śmigać

vMZe
04-06-2009, 08:09
Dzwoniłem dziś do firmy montującej profesjonalnie car audio
Firma jest w warszawie na ul. Radzymińskiej.
Pan powiedział mi że helixów nie maja,ale proponuje mi hertzy + tweetery do tego oczywiście zwrotnica. Głośniczki 300zl + montaż 200zł całość ma trwać około 2 godzin. Niestety nie dopytałem się jakie dokładnie są to głośniki, ale czy cena montażu jest ok? (tzn. czy można znaleźć taniej ale też dobrze :hmm: )


Ps.
Pan powiedział że pod samym radiem też bezie przyzwoicie grało i oczywiście zapytał czego oczekuję :P Powiedziałem że czystego dźwięku (nie koniecznie głośnego), ale bass to bass średnie to średnie itd :fan:,

Kup lepsze głośniki + adaptery i umów się z Paolem na montaż. Na pewno lepiej na tym wyjdziesz :metal2:

changeable
21-07-2011, 04:25
a co myslicie o takich głosnikach podłączonych do seryjnego radia 6000cd ? zmienil bym i przód i tył .

http://allegro.pl/glosniki-sony-ford-mondeo-focus-fiesta-transit-i1715745743.html

Fred.X
21-07-2011, 09:13
to lepiej te na przód i na tył
http://allegro.pl/alpine-sxe-1750s-dealer-ekspresowa-wysylka-kurier-i1712971656.html

---------- Post dodany o 09:13 ---------- Poprzedni post dodany o 09:12 ----------

lub te na tył
http://allegro.pl/nowe-alpine-sxe-1725s-1725-max-220w-165mm-gw24m-i1711324181.html

changeable
22-07-2011, 17:57
i zagrają te glosniki pod firmowym radiem 6000cd ? myslalem o tych sony dlatego ze sa juz z dystansami . w sumie tylko dlatego mi wpadły w oko . dzieki za podpowiedz Fred.X

Fred.X
22-07-2011, 18:00
zagrają , zagrają , dużo lepiej od tych sony, na allegro są też dystanse z MDF , i całość wujdzie Cie taniej i będzie znacznie lepiej

nemi
11-09-2011, 15:30
Cześć,
ja również chciałbym wymienić fabryczne głośniki z tyłu, ale niestety kompletnie się nie znam na sprzęcie car audio :(.

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc w wybraniu głośników spośród dostępnych obecnie aukcji allegro?
Które z tych głośników wziąć?
http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=67171&order=dd&change_view=1

Jeśli ktoś by mógł, to może mi przedstawi dwie propozycje - jedna z wyższej półki i jedna ze średniej (z niskiej półki sobie odpuszczam na starcie ;)) i żeby była oczywiście dobra relacja ceny do jakości :).

Chciałbym je zamontować samodzielnie w miejsce głośnika fabrycznego - jakiekolwiek bym nie wybrał, to będą pasować w fabrycznym miejscu? Jedyne narzędzia jakimi dysponuję to śrubokręt, więc nie chciałbym musieć czegokolwiek przerabiać...


Czy takie mogą być?
http://allegro.pl/pyle-plg57-2-5x7-cala-240w-ford-mazda-audiopower-i1810917240.html


Głośniki będą odtwarzać głównie metal symfoniczny, power metal oraz pop - zwyczajną papkę radiową.

Pozdrawiam,
Michał

PS. Jest na forum jakaś fotorelacja ze ściągania boczków drzwi tylnych? Niestety wyszukiwarką nie udało mi się znaleźć. Jeśli nie, to mogę taką relację z wymiany głośnika wykonać.

Fred.X
11-09-2011, 18:05
http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5725-max-200w-5x7-cali-gwar24m-i1813782368.html
buszmeny i pyle omijaj

nemi
11-09-2011, 18:12
http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5725-max-200w-5x7-cali-gwar24m-i1813782368.html
buszmeny i pyle omijaj

Na pewno będą dobre? Nie chciałbym na siłę oszczędzać, a potem być rozczarowany jakością dźwięku. Czy będą co najmniej takiej jakości jak fabryczne? Nie były najwyższych lotów, ale ostatecznie dało się słuchać...

Kiedyś wydałem znacznie więcej na głośniki JBL i były do d**** :(.

Jendrekmak
11-09-2011, 19:58
Na pewno będą dobre? Nie chciałbym na siłę oszczędzać, a potem być rozczarowany jakością dźwięku.

na początek zmień radio a nawet te standardowe głośniki dużo lepiej zagrają

Fred.X
11-09-2011, 20:23
Na pewno będą dobre?

nie podałes ile masz do wydania

nemi
11-09-2011, 21:50
nie podałes ile masz do wydania

Nie zrobiłem tego z premedytacją. Mam świetny sprzęt audio w domu i wiem, że na porządna jakość potrzeby jest spory worek kasy...
Zmiana radia nie wchodzi w grę - samochodem podróżuję bardzo mało w dodatku z 1,5 rocznym dzieckiem i to właśnie koło tego dziecka będą te głośniki.

Gdybym więcej czasu spędzał w samochodzie, to może bym coś mógł myślec. Mi zależy przde wszystkim na dobrej relacji ceny do jakości, ale z uwzględnieniem tego sprzętu, który jest w aucie - co z tego, że założę głośniki za kupę siana, jeśli radio zmarnuje efekt? Wydam tyle, ile jest konieczne, żeby przez przypadek nie zmarnować kasy i wymieniać drugi raz :). Najlepiej jak najmniej, ale absolutnie nie chcę szukać oszczędności tam, gdzie ich nie ma. Wystarczy poziom głośników fabrycznych lub troszkę lepiej, a o moje uszy zadbają domowe Paradigmy, których słucham 100 razy więcej niż samochodowych.

Fred.X
12-09-2011, 09:27
http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5725-max-200w-5x7-cali-gwar24m-i1813782368.html

---------- Post dodany o 09:27 ---------- Poprzedni post dodany o 09:27 ----------

czyli tak jak wczesniej podałem

nemi
12-09-2011, 09:29
Hehe, dobra, zaufam Ci :). Klikam.


EDIT 14.09.2011
Jeden głośnik udało mi się zamontować wczoraj przed zmrokiem. Troszkę się bałem, że tak tanie głośniki będą tandetne, ale pierwszy odsłuch wypadł pozytywnie - w porównaniu z fabrycznymi Alpine mają znacznie bogatsze wysokie tony, ale trochę mniej wyraziste basy. Fabryczne "schodzą" niżej, ale nie grają tak czysto (moje niestety już charczały).
Ogólnie na plus, szczególnie biorąc pod uwagę cenę :).