PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]V6-wcy posluchajcie mp3 mojego rozrusznika



adamslodowy
20-05-2009, 14:25
http://tinyurl.com/qd5t3c

jakeis sugestie?


PS
przy okazji czy modyfikujecie swoje tlumiki w V6? bo przyznam ze ten dzwiek silnika jest przyjemny jak diabli ale kurcze slyszalny tylko na postoju przy otwarty oknie!

ARTi
20-05-2009, 14:31
Na moje ucho to rozrusznik nie odbija po zapaleniu auta. W moim Mondeo też taki dzwiek występował i okazało się że rozrusznik był strasznie zasyfiony w środku. Po wyczyszczeniu jak ręką odjął :)

PS. Działo mi sie tak tylko na zimnym silniku ;)

przemekb
20-05-2009, 20:05
mam to samo :satan: ciekawe czy robota z rozrusznikiem to masakra? pewno ciężko się do niego dobrać

harnas1515
20-05-2009, 20:17
Na moje ucho to rozrusznik nie odbija po zapaleniu auta.

Na 100% nie odbija. Wlecze strasznie.
Jak najszybciej wyciągać, wyczyścić lub dać do zakładu gdzie sprawdzą.
Jeśli jeszcze tak trochę pojeździsz to lepiej kup drugi na wymianę.

lethal2
20-05-2009, 20:55
przy okazji czy modyfikujecie swoje tlumiki w V6? bo przyznam ze ten dzwiek silnika jest przyjemny jak diabli ale kurcze slyszalny tylko na postoju przy otwarty oknie!

raz sie przejechalem V-ka MKII i rzeczywiscie w kabinie bylo cichutko. Nie to co w moim...

Mam dwa wydechy z tylu, brak kata (prawdopodobnie wylecial jeszcze za czasow poprzedniego wlasciciela) i dzwiek przy wkrecaniu na obroty jest zabojczy (doslownie jak turbina). Nie wiem czy kazdy MKI tak ma, w kazdym razie moj silnik slychac z daleka (i nawet czasem jest za glosno)

adamslodowy
20-05-2009, 22:09
kurcze nie wiem, moze zrobie dziurke w tlumiku... ?

ryszinho
20-05-2009, 22:11
Kurde no tej fałki w linku to po prostu nie słychać......ale dźwięk rozrusznika ma teraz jak polonez.....fajne takie v6 :( po turbodramacie będzie v6 :hehe:

LOMAST200
21-05-2009, 21:25
odniosę się tylko do sprawy tego co słychac a czego nie , wiem jedno jak dam po "garach" to silnik super słychać nie koniecznie do końca całośc melodi silnika V6 ST200 w kabinie , ale na zewnątrz słowa znajomego >>>>>> "....słyszałem najpier za rogiem jaby sie zbliżał samolot , ten dzwięk to istna melodia dla uszu oczywiście znawcy tematu i dzwieku V6...." , co do tłumnika ja bym nic nie zmieniał w swoim steku mam wszystko oryginał tak jak zjechał z fabryki bo teraz ponoc jest ista moda na 100% oryginały bez zbędnych głupot tuningowych , które jak widzę najpier przed sobą a nastepnie zdychające w wsteczym lusterku to aż mnie brzuch boli ze śmiechu.

ACHA rozrusznik do roboty na cito !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adamslodowy
21-05-2009, 21:52
chodzilo mi o to ze moze jakas pierdulka w tym rozruszniku jest do wymiany, moze przerabialiscie, wole kupic zanim sie do niego dobiore

grubyconan
13-09-2009, 18:03
Witam, da rade ponownie wrzucic ten dzwięk, gdyż mój tez nie najpiekniej odpala.
Pozdrawiam

KLUSEK
13-09-2009, 21:06
Ja też proszę o ponownie wstawienie tego dzwięku.

Mam podobną zagadkę i nie wiem czy to rozrusznik czy napinacze rozrządu hałasują przy zimnym starcie.

Co do dzwięków Vki, to do 2 tysiecy nic nie slychać, poźniej lekko bulgocze, a powyżej 4k to każdy się ogląda :D

kraft
14-09-2009, 02:39
Widze, ze zeszlo na dzwieki, wiec moze podziele sie z Kolegami moim dawnym pomyslem: dorobienie wydechu ST200 do V6/170 KM. Poniewaz nie mieszkam w PL, nie moge sie tym zajac, ale mysle, ze sama idea nie bylaby taka zla, sprawa do przegadania na Forum. Mondeo II nie jest juz nowym autem, wiec robota przy wydechu czeka wielu uzytkownikow. Gdyby na Forum znalazl sie Fachowiec, lub znajomy Fachowca, ktory chcialby robic wydech zblizony konstrukcyjnie( odprezony) do ST200, ale dopasowany do V6/170 KM, to pewnie bylaby to jakas alternatywa dla tych, ktorzy i tak musza kupic nowy wydech. Grzebalem juz przy moim wydechu, i widze, ze ten od ST-ka rozni sie od zwyklej V6 lewym tlumikiem (puszka z wylotem) i pojemnoscia czyli srednica rur. Kwestia dopasowania tych parametrow do motoru V6. Mysle, ze samochody uzytkownikow Forum lekko odroznialyby sie od pospolitych aut tego typu na drogach, a ew. koszty odplacilyby sie lepszymi parametrami i/lub mniejszym zuzyciem paliwa.
Ewentualna krytyke mojego pomyslu moge niestety przyjac dopiero w pazdzierniku, bo jade na urlop do Borska (moze jakis spot, 0695468700 od 17.09 ?)

lukiko1986
15-09-2009, 18:22
A jak najprościej dobrać się do tego czyszczenia tzn. jak wyjąć rozrusznik???Od góry czy od dołu??? Robił to ktoś???

kraft
15-09-2009, 21:23
Pewnie wielu juz to robilo. Odkrecic jest latwo: wyjmujesz akumulator, i tak trzeba go odlaczyc, sciagasz puche filtra powietrza, odkrecasz przewody od rozrusznika. Sam rozrusznik odkrecasz z lewej kluczem oczkowym (chyba 13), z prawej lepiej wziac sztorcowy z przedluzeniem i przegubem. Troche walki jest z wyjeciem tego ustrojstwa, ja obracam go na lewy bok, potem przod w dol miedzy skrzynie a chlodnice i tylem do gory kolo skrzynki akumulatora.
Reszte to juz chyba wiesz.

przemekb
15-09-2009, 21:31
jeśli chodzi o rozrusznik - miałem to samo -okazało się że smar w nim stracił swoje właściwości - i nie wysprzęgało go po odpaleniu... elektrycy orzebrali przeczyścili posmarowali i chodzi jak złoto :beer:

eng
17-09-2009, 11:28
kraft ja mam taki wydech w swojej v-ce. 2.5 v6 170 koni a wydech mam od ST 220 (no od połowy auta ;0)