PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Dziwny Problem ...



Paker
21-05-2009, 00:31
Witam mam pytanko od czego może to byc ze jak autko śmiga na LPG i przy chamowaniu obroty lekko falują spadają itp wracają do normy po 1 minucie gdzieś.Dzieje sie tak dość czeto,zaś gdy jest włączana klima w autku wszystko chodzi elegancko bez problemu obroty nie falują stabilnie

święcę i kable wymienione,Zakupiony został nowy reduktor do gazy bo stary miał 5 lat,korkowiec wyczyszczony

Moje pytanie jest takie czy może być tak ze np gdzie wężyk od ciśnienia jest zagięty albo nieszczelny ze na gazie faluje?Czy może jest to jakaś wada silnika,wypalone tłoki,uszczelka czy cos innego.

Usunięty
21-05-2009, 08:36
u mnie jest podobnie a gazownik podejrzewa że to brudny parownik, nie wiem jeszcze nie sprawdzałem nie mam kiedy podjechać.

Paker
25-05-2009, 13:14
ktoś ma jeszcze jakaś inna rade?

Nygma5
09-06-2009, 15:27
Miałem kiedyś podobną sytuację w Escorcie, że spadały i falowały obroty przy chamowaniu. U mnie przyczyną było złe ustawienie parownika i jak obróciłem go o 90 stopni to problem znikł, chodziło o to że siła jaka działała na parownik podczas chamowania nie pozwolała na normalną pracę membrany i szalała dawka gazu. Ale nie miałem w nim klimy więc nie wiem czy z nią pracował by normalnie

Netoper
09-06-2009, 17:51
Felix, a to II gen czy sekwencja?
A z tym mocowaniem parownika to święta racja.

LaBobas
09-06-2009, 19:52
tez potwierdzam fakt zlego zamontowania parownika jako moziwy.Np. podobno zavoli produkuje takie parowniki,gdzie nie ma znaczenia nachylenie oraz sposob mocowania i u mnie nic nie przygasa.

Paker
09-06-2009, 20:12
Netoper to jest sekwencja i instalacja ma juz 5 lat byłem u gazownika i ok jest sadze ze może żywotność parownika albo silniczek krokowy pada bo zaczyna na benzynie falować tez;/

Netoper
09-06-2009, 23:06
WYczyść bocznikowego i przepływkę zrób reset i adaptację.
Parownik po 5 latach ma prawo być na wykończeniu, nawet jak mało kilometrów ma przelatane, bo membrany się starzeją.
Parowniki dobrze traktowane do 100tyś wytrzymują.

bialy
10-06-2009, 01:44
Jak sekwencja to raczej nie ma znaczenia zamocowanie parownika, może być pionowo bądź poziomo, nie wiem jak na skos :).