PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo 2,0 TDCI 2001 gaśnie w jeździe i nie chce odpalić



karolcool
08-09-2005, 11:50
Od kilku dni mój mondek gaśnie w czasie jazdy po czym nie chce odpalić. Udaje się to po kilku razach. Jest to wkurzające szczególnie gdy spotka mnie to na drodze w ruchu ulicznym. W serwisie po podłączeniu do komputera (na podstawie odczytanych błędów) wgrano nowe oprogramowanie sterujące pracą wtryskiwaczy. Niestety to nie pomogło. Twierdzą, że należy wymienić wiązkę sterującą położeniem wałka. Nic mi to nie mówi i mam wrażenie, że oni też błądzą. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to napiszcie. A może znacie dobry serwis znający się na elektronice w TDCI. :wall:

Diablo
08-09-2005, 12:01
A sprawdzałes filtr paliwa, może nagrimadziła się w nim woda i trzeba by go wymienić lub wyczyścić.

karolcool
08-09-2005, 12:12
Po pierwszych objawach z gaśnięciem pojechałem na przegląd (akurat wynikało to z przebiegu) na którym mam nadzieję sprawdzono filtr paliwa, choć go nie wymieniono bo był wymieniany na poprzednim przeglądzie. Jężdżę na diesel ultimate BP lub diesel v-power shella.

waldemarz
08-09-2005, 14:40
Ja mysle ze masz cos nie tak z elektryka swego autka. Na twoim miejscu jednak pojechalbym do jakiegos lepszego fachmana.

mburz
08-09-2005, 16:31
Nie chce straszyć ale w tym roczniku zacierały się pompy DELPHI świadczą o tym opiłki metalu w filtrze paliwa. Jeśli takowe się znajdują ..... tfu na psi urok :zly:
W TDCI często brudzi się od opiłków czujnik obrotów położenia wału w komorze sprzęgła. Efekt tego jest taki że czujnik nie moze odczytać zębów sygnałowych na wale.
Nie napisałeś czy podczas jazdzy palają ci się kontrolki
1. świec zarowych
2. układu sterowania wtryskami
myślę że serwis bez testera FORDowskiego FSD ci nie pomoże
Jedz do ASO gdzie ich praca nie jest skupiona tylko i wyłącznie na przeglądach !!!!!

karolcool
09-09-2005, 09:35
W czasie jazdy nie palą się żadne kontrolki. W momencie gdy zgaśnie zapala się i miga kontrolka świec żarowych. Byłem w ASO i chcą wymienić wiązkę sterującą położeniem wałka. Czy to pomoże? Daj Boże.

Allah
09-09-2005, 11:43
Musze sie zgodzić z ASO. Mialem kiedys ten problem z Dodge Voyager "97. Normalnie palil, jechal i nagle koniec. Po kilku nieudanych probach odpalal ujechalem pare km. i znowu koniec. Tak bylo co kilka minut. Wymienili mi czujnik polozenia walu i sie skonczylo. Pamietam tez ze costam bylo z czujnikiem temperatury ale za cholere nie moge sobie przypomniec. Jak cos to dam jeszcze znac.

korn241
10-09-2005, 16:08
W ASO mają rację z wymianą wiązki. Koszt wiązki z przekaźnikiem ok 50 złotych ale robocizna ok 400 złotych. Miałem ten sam problem ale w tej chwili jest cacy.