PDA

Zobacz pełn± wersję : [TD MkII] ¶wiece żarowe



rekin_poznan
27-05-2009, 10:59
Czy ktos ma lub miał ¶wiece żarowe firmy Lucas?? Mysle czy nie zakupic poniewaz mam jakies tanioszki co prawda mam je poł roku ale jest wielka roznica w zapalaniu jak podgrzeje swiece 2-3 razy szczegolne pierwszy start po nocy. Sztuka takiej swiecy lucas na allegro 24zł.Czekam na opinie i sugestie.

Jesli jest roznica ze 2-3 podgrzeje to chyba słab± ciepłote maj±? te co mam? Dodam ze to włoskie swiece tanie.Nie miałem funduszu na inne jak zmieniałem :metal2:

BS
27-05-2009, 13:11
o Lucasach nie słyszałem. Dobre opinie s± o BERU w podobnej cenie dostępnych. Nie mniej jednak, po założeniu iskry widzę, że po 3 latach już maj± problemy z dogrzewaniem więc tym razem zainwestuje w oryginały...

kamien33
27-05-2009, 13:32
Witam. Trzy lata to i tak chyba nieĽle . A może to nie ¶wiece gorzej działaj± , tylko silnik , wtryski itp.

jarowoo
27-05-2009, 13:40
Ja tez polecam Beru mam i nie narzekam. Jeżeli przy tych temperaturach podgrzewasz 2-3 razy to strach pomy¶leć co będzie zim±.

BS
27-05-2009, 13:46
Witam. Trzy lata to i tak chyba nieĽle . A może to nie ¶wiece gorzej działaj± , tylko silnik , wtryski itp.

Silnik i wtryski s± w stanie idealnym. ¦wiece się zwyczajnie nie rozgrzewaj± prawidłowo-powinny wytrzymać o wiele więcej ;)

kamien33
27-05-2009, 13:57
OK. Zmień ¶wiece i wszystko się wyja¶ni . A co do grzania kilka razy ,( zwłaszcza latem ) to wła¶nie tak uszkadza się ¶wiece (przepala)

rekin_poznan
27-05-2009, 23:34
wła¶nie tak uszkadza się ¶wiece (przepala

Tylko wtedy pali na 1 raz i nie musze heblowac na 3 razy.Zim± miałem na tych swiecach problem ze startem po nocy.Nie mam porownania bo jak kupiłem to była masakra kazda inna z czego jedna spalona.Wiec nie mam pewnosc ze to co mam s± dobre moze słab± ciepłote maj±.Teraz pali mi na 1 raz w lecie.NA jesien załoze jakies lepsze.

Tylko pierwsze zapalenie po nocy.KAzde kolejne zapala na dotyk.Wiec raczej swiece.Nie mam nie szczelnosci i powietrza nie łapie bo to przerobiłem.

Dodano po 51 sek.:

Jedno co mi sie nasuwa to jeszcze regulacja zaworów ,odpowiedni luz zeby był.Jak jest zle to moze kompresja ucieka stad kłopot w zimie...