PDA

Zobacz pełną wersję : Spalanie mondeo 1,6 16V



Walduli
08-09-2005, 16:11
Wiem że o tym było już dużo ale proszę o pomoc bo chyba z moim mondeo coś nie tak, a może to normalne??? Mój mondek strasznie dużo pali (tak mi się wydaje) ostatnio zatankowałem 16 litrów, oczywiście benzynki i co się okazało, zrobiłem na nich około 140km, na dodatek ok 105 km zrobiłem na trasie jeżdżąc do 100km/h i często wrzucając na luzik, po mieście natomiast nie przekraczam 4000 obr, raczej preferuję jazdę 2500 i wyższy bieg, to chyba coś za dużo? Wiem że muszę wymienić świece, i kable WN, co jeszcze mogę zrobić???
Jak tak dłużej będzie to będę musiał sprzedać mondka żeby mieć na paliwo, ale po co mi potem paliwo jak nie będzie mondka???
:pad: :pad: :pad:

Pozdrawiam.

m3hoo
08-09-2005, 16:16
Sprawdź ciśnienie w oponach, opory toczenia (być może któryś z hamulców trzyma delikatnie w czasie jazdy).
Ponadto, jednorazowa próba na tak krótkim odcinku nie jest miarodajna. Aby sprawdzić średnie spalanie należałoby poświęcić na to troszkę czasu (a w zasadzie kilometrów). Zacznij zapisywać tankowania, zatankuj kilka baków na więcej niż jednej stacji (bo być może stacja, na której tankowałeś delikatnie oszukuje) i wtedy zobacz jak wygląda spalanie.

leslaw
08-09-2005, 17:34
ponów próby na większych odległosciach i normalnych stacjach
a potem dopiero szukaj usterek :metal
jak nalałes rozcienczalnik to tak mógł spalic
norma na trasie to 6-8
miasto 8,5-11

yogi42
08-09-2005, 17:38
no mój pali w granicach 11 litrów tak średnio miasto + trasa ale oczywiście gazu :)

digital123
08-09-2005, 17:45
U mnie spalanie kształtuje się w cyklu mieszanym na poziomie 8,5-9l bęzynki, z przewagą miasta. A w trasie udało mi się zejść do 6,2l

Tauros
08-09-2005, 17:47
Jak pisali koledzy wyzej...Sprawdz spalanie kilka razy i przy wiekszej ilosci paliwa, najlepiej pelen bak (ale teraz trudno o to)...Tez taki przypadek mialem raz ze spalaniem...Ale to raz...Normalnie pali mi trasa: 6,5-8, miasto 10-12...Oprocz rzeczy ktore wymieniles sprawdz jeszcze sonde lambde...

Walduli
08-09-2005, 18:46
Dzięki za rady, co do tych ponownych prób to jest taka sprawa że już od około trzech tygodni tak dużo pali, a wcześniej też nie było mało, wiem że jeśli jeździłbym cały czas po mieście to mogłoby to być możliwe, ale trasa i to w bardzo ekonomiczny sposób??? Co do paliwa to tankuję prawie zawsze na Orlenie, myślę że do dość zaufana marka?

Tauros
08-09-2005, 19:16
Dzięki za rady, co do tych ponownych prób to jest taka sprawa że już od około trzech tygodni tak dużo pali, a wcześniej też nie było mało, wiem że jeśli jeździłbym cały czas po mieście to mogłoby to być możliwe, ale trasa i to w bardzo ekonomiczny sposób??? Co do paliwa to tankuję prawie zawsze na Orlenie, myślę że do dość zaufana marka?
Niechce wywolywac dyskusji na temat czy Orlen to dobra marka czy nie, ale jezeli przedtem tankowales i palill Ci w "normie" to musi wina lezec gdzies indziej...Wymien tak jak mowisz swiece + kable WN i zobacz, sprawdz filtr powietrza przy okazji, moze juz masz brudny...
A na koncu tak jak pisalem sprawdz sonde lamba moze pada lub padla...Zapchany katalizator? Nie wiem, ale duze prawdopodobienstwo ze lambda nie dziala tak jak trzeba...Niech koledzy mnie poprawia albo dodadza cos jeszcze od siebie jezeli cos zle powiedzialem albo cos opuscilem :bigok:

Fredee
08-09-2005, 20:04
do tego zrób reset kompa sterującego silnikiem - było o tym duuużo na forum więc sposób znajdziesz ( odłączanie akumulatora a potem zaprogramowanie kompa..:) )
Pozdrawiam :bigok:

PAWLOS
08-09-2005, 20:16
te wszystkie wymiany to bzdura ja powymieniałem wszystko (swiece kable sonde czujniki temperatury czysciłem przepływomiez) i jak duzo palił tak pali miasto 13l-14l trasa 8l-9l jedyne to jak jezdziłem bardzo wolno do 2000 to miasto 12l :ass: :beer:

STraits
08-09-2005, 21:10
Generalnie 1.6 powinno palić mniej wiecej tyle ile pali 2.0. I z tego co czytam powyżej to by się zgadzało. Moje MDO pali mniej niż 11 a więcej niż 9 w mieście. Chociaż ostatnio zaczął palić 8,5 ;) Na trasie to samo. Od 6,5 do 7,5 litra przy jeździe do 140 km/h.

Sebi
09-09-2005, 01:16
A może poleciał czujnik położenia przepustnicy. Zrób teścik może wykaże jakiś błąd. A może wozisz w bagażniku 3 worki cementu o których zapomniałeś :))

motorynka
09-09-2005, 09:17
Generalnie 1.6 powinno palić mniej wiecej tyle ile pali 2.0. I z tego co czytam powyżej to by się zgadzało. Moje MDO pali mniej niż 11 a więcej niż 9 w mieście. Chociaż ostatnio zaczął palić 8,5 ;) Na trasie to samo. Od 6,5 do 7,5 litra przy jeździe do 140 km/h.

Panowie wyjaśnijcie mi proszę z tym spalaniem i pojemnością silnika - jeżeli taki 2,0 pali tyle co 1,6 to po jaką cholerę produkują te słabsze 1,6 silniki, skoro spalanie takie samo, a moc wieksza w 2,0?

STraits
09-09-2005, 09:19
Mondeo, szczególnie kombi to ciężki samochod. 1.6 pali teoretycznie mniej, bo ma mniejszą pojemność, a co z tym idzie - moc. Jednak tak nie jest, bo do rozpędzenia tej masy musisz samochód jednak mocniej dusić niż takie 2.0, które ze sporo mniejszymi oporami reaguje na pedał gazu.

Tauros
09-09-2005, 12:26
Generalnie 1.6 powinno palić mniej wiecej tyle ile pali 2.0. I z tego co czytam powyżej to by się zgadzało. Moje MDO pali mniej niż 11 a więcej niż 9 w mieście. Chociaż ostatnio zaczął palić 8,5 ;) Na trasie to samo. Od 6,5 do 7,5 litra przy jeździe do 140 km/h.

Panowie wyjaśnijcie mi proszę z tym spalaniem i pojemnością silnika - jeżeli taki 2,0 pali tyle co 1,6 to po jaką cholerę produkują te słabsze 1,6 silniki, skoro spalanie takie samo, a moc wieksza w 2,0?

Bo to nie porozumienie bylo ladowac 1.6 do takiego auta...Pod koniec produkcji MkII dolozyli dodatkwe 5KM i bylo ich az 95KM :) A pozniej wogole juz nie dawali 1.6 do Mondka, ale to byla juz koncowka produkcji...Przynajmniej tak w salonie mi mowili jak dawno, dawno temu bylem...

damga
09-09-2005, 13:04
A może poleciał czujnik położenia przepustnicy.

Ooo, ja to mam wg testera, W Abscar powiedzieli, ze jakies 400 zl czy 700 za sama czesc, co z tym zrobic, bo mi chla masakrycznie duzo benzyny przy jezdzie na gazie (w tych momentach, gdy silnik jeszcze sie nie przelaczyl na gaz)

Walduli
10-09-2005, 01:54
Dzięki wszystkim za różne podpowiedzi, jutro sobota więc pewnie zaglądnę do samochodu sprawdzę i wymienię co nie co, a od ostatniego mojego wpisu doszło jeszcze coś, a mianowicie samochód bez przyczyna zgasł mi dwa razy w czasie jazdy i nie mógł zapalić, ale po zjechaniu na pobocze i odczekaniu paru minut zapalił bez problemu i można było dalej śmigać, ale co go mogło tak niespodziewanie zaboleć? nie mam pojęcia, może faktycznie reset kompa mu pomoże.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich! :beer:

Walduli
10-09-2005, 01:56
Miało być:
:beer: :beer: :beer:

Pozdrawiam