PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]CEWKA , jak sprawdzic???



klimekk1
28-05-2009, 02:09
Witam, wiem ze temat już był poruszany jak sprawdzić cewke ale nie moge znaleźć :niewiem: . Wymieniłem u siebie pzrewody i świeczki( motorcraft ) Dzisiaj w nocy jak otworzyłem maske i psiknełem wodą to się przestraszyłem bo wszystkie świecą :wall: , podejżewam że cewka je załatwiła ale przed wymianą na nowe kable WN chciałbym sprawdzić cewki ( mam dwie i obie były założone). Z góry dzieki

lyssy
28-05-2009, 09:10
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=41536

Dodano po 1 min.:

Swoją drogą: jak cewka może załatwić przewody czy świece? Że świece mają wpływ na resztę to tak (za duża przerwa = wyższe napięcie przed iskrą = izolacja nie wytrzymuje), ale odwrotnie?

klimekk1
28-05-2009, 09:39
Więc co mogło by spowodować przebicie na nowych przewodach???? Jak otwieram maske to mam wrażenie ze to już świeta :pop: . Dodam że świece i przewody(motorcraft) mają przebieg 800km. :getsome:

Netoper
28-05-2009, 10:28
jak cewka może załatwić przewody czy świece?
W przypadku uszkodzenia cewki takim że podaje "postrzępiony" impuls powoduje to wypalenie rdzenia, a jak rdzeń poprzepalany to iskra próbuje gdzie indziej sobie przeskoczyć no i jak przewody mają jakieś mikropęknięcia to sypie wtedy na zewnątrz.



Więc co mogło by spowodować przebicie na nowych przewodach????
Np to samo co u Dlugiego, felerne przewody a kupił nówki orginały.



Jak otwieram maske to mam wrażenie ze to już świeta
Tylko kwestia jeszcze co widzisz, skaczące iskry po izolacji czy świecenie przewodu od wewnątrz, jak to drugie to najczęściej winę za to ponosi zbytnia przeźroczystość przewodu.

klimekk1
28-05-2009, 16:45
Więc nie jest to chyba wina koloru izolacji bo iskry tańczą na przewodach (rozumiem że jezeli przewody by swieciły po długosci to moze być to spowodawane zbyt dużą przeźroczystością izolacji) A czy jest możliwe że w nowych świeczkach jest np. zbyt duża przerwa, no i ile powinna miec nowa? :zaklopotanie:

Netoper
28-05-2009, 20:46
A czy jest możliwe że w nowych świeczkach jest np. zbyt duża przerwa, no i ile powinna miec nowa
Motorcraft ma fabrycznie 1.3, można zmniejszyć do 1.1.
A w ogóle reklamuj przewody, bo skoro mają przebicia to i tak są do wymiany.

klimekk1
28-05-2009, 23:14
A w ogóle reklamuj przewody, bo skoro mają przebicia to i tak są do wymiany.
Nie no oczywiście, dzisiaj zawiozłem je do reklamacji. Goście w sklepie mieli ździwko i że to pierwsza reklamacja na oryginały 8O ale pewnie to standardowa gadka. Najbardziej mnie ździwiło to że wszystkie mają przebicie i to chyba przemawia za tym że to cewka je załatwiła. Dzieki Netoper za precyzyjne informacje :fan:

Netoper
29-05-2009, 12:23
Bodajże w zeszłym roku na wiosnę wyszła wadliwa partia przewodów motorcrafta i kilku kolegów pisało że przebijały, wlasnie Dlugi też na takie trafił. Wymienił na inne tylko nie wiem czy przypadkiem nie na NGK i ostatnio jak jego silnik widziałem to pracują bez zarzutu.
Więc tu Ci nie potwierdzę czy u Ciebie cewka i świece załatwiły przewody, czy trafiłeś na tą lipną partię.

Motorcraft ma fabrycznie 1.3, można zmniejszyć do 1.1.
A to pisałem w odniesieniu do MKII bo w MKIII nie wiem jaka jest fabryczna przerwa. Ale myślę że powinna być taka sama bo różnice to bardziej kosmetyczne między tymi silnikami.