PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja gazowa "na zabezpieczenie"



Y
08-09-2005, 21:24
Witam!
Pozdrawiam wszystkich grupowiczów,

Byłem dziś u mechanika "co gaz w autach zakłada" i pytam grzecznie jaką instalację poleciłby mi do mojego Mondeo 1,6 16V 97' klima, ABS (nie wiem co jeszcze jest istotne) i za ile. Po zmierzeniu wzrokiem samochodu powiedział, że taką za 3500 do 4000 zł, ale może wstawić instalację "na zabezpieczenie" za 2100 zł. Takiego zwrotu użył. Facet był zalatany i zajęty jakimś klientem, więc nie wdawałem sie w dalszą gadkę. I tu moje pytanie. Spotkaliście się juz z takim określeniem? A może z taką instalacją? Co to jest? Z Czym to się je? Warto? itp itd.

rember
09-09-2005, 08:01
pewnie chodzi o grzybki przeciw wybuchowe

Y
09-09-2005, 08:20
czyli instalacja gen. II + grzybki?

RWalentynowicz
09-09-2005, 09:15
Tak jak koledzy napisali. Facetowi chodzi o podcieśnieniówkę z zabezpieczeniami w postaci grzybków/gwizdków. Jeśli masz kasę to daj sobie z tym spokój i zakładaj sekwencję.

mareckis
09-09-2005, 09:53
Też jestem za sekwencją o ile finanse pozwalają. Przy II generacji trzeba zmieniać częściej swiece i przewody (ryzyko wystrzału) więc koszty eksploatacyjne też rosną.

krzys125
09-09-2005, 11:52
a ja mam II gen i chodzi jak złoto :satan: już mam ponad 100tkm przejechanych na tej instalce. :metal

ale jeżeli mu o taką chodziło, to za II gen. cena 2100 jest według mnie kosmiczna. przynajmniej w moich stronach można to załozyć w tej chwili max za 1600zł. 2000 to ja płaciłem 3,5 roku temu. :terefere:

damga
09-09-2005, 12:16
Niestety kolega Y nie napisał w profilu skąd jest, ale w wawce sa takie ceny w "bardziej renomowanych" warsztatach. Ja za swoją dałem 1750 razem z odłączeniem pompy paliwowej.

piatek77
09-09-2005, 22:57
Witam!
Pozdrawiam wszystkich grupowiczów,

Byłem dziś u mechanika "co gaz w autach zakłada" i pytam grzecznie jaką instalację poleciłby mi do mojego Mondeo 1,6 16V 97' klima, ABS (nie wiem co jeszcze jest istotne) i za ile. Po zmierzeniu wzrokiem samochodu powiedział, że taką za 3500 do 4000 zł, ale może wstawić instalację "na zabezpieczenie" za 2100 zł. Takiego zwrotu użył. Facet był zalatany i zajęty jakimś klientem, więc nie wdawałem sie w dalszą gadkę. I tu moje pytanie. Spotkaliście się juz z takim określeniem? A może z taką instalacją? Co to jest? Z Czym to się je? Warto? itp itd.

Pewnie mechaniorowi chodzilo ze zalozy ci tania instalke za 2100 ale na twoja odpowiedzialnosc- spotkalem sie z taka sprawa ze macher tak zabezpiecza sie od reklamacji (rozwalony kolektor).

Y
10-09-2005, 22:30
Dzięki wszystkim za posty. Z tego, co przeczytałem, to daruję sobię tę opcję i będę zbierał dalej na sekwencję ;-)
PS
Jestem z Torunia

Tom_alfik
10-09-2005, 23:21
Trochę mało informacji aby wydawać wyrok.
Nie straszcie człowieka, II generacja to może i prymityw przy sekwencji, ale mnóstwo aut z tym jeździ i ma się dobrze (mój Mondek też :banan: )
A cena rzeczywiście jakaś nierealna, o ile chodzi tu o cenę IIG.

komandir
13-09-2005, 21:19
Racja, przecież od dawna jezdzili na nich holendrzy i włosi i było dobrze. Ja też jeżdżę na 2 generacji i jest wszystko ok. sekwencja jest za droga do mojego już nie młodego auta.wiadomo ostateczną decyzje podejmiesz ty.POZDRAWIAM!!!

_____________________________

MK1 1.816V GAS SANDOMIERZ

Y
13-09-2005, 22:51
Właśnie... a decyzja jest trudna.
Sekwencję by się chciało, ale kasy brak ;)
Chyba się jeszcze przez chwilę zastanowię (czyt. przeliczę).
A tak przy okazji, możecie polecić mi dobrego, solidnego gazownika w Toruniu? Ew. w okolicy? Do sekwencji i ew. IIG?

Jakub
14-09-2005, 10:51
montażu instalacji za 1900zł w Toruniu ( ul.Luba 3 ) gdzie poinformowano mnie co i jak, zrócono koszty przyjazdu z Bydgoszczy i nie zmuszano do wymiany świec, przewodów i sondy, tylko poinformowano o ich stanie i o konsekwencjach.
To jest z postu o : Temat postu: Beznadziejne warsztaty w Bydgoszczy

bary
14-09-2005, 17:38
Dzięki wszystkim za posty. Z tego, co przeczytałem, to daruję sobię tę opcję i będę zbierał dalej na sekwencję ;-)
PS
Jestem z Torunia
Masz racje - decyzja trudna , ale kasa - kasą.
Mnie po zakupie auta nie było stać na sekwencję i mam II generację. Śmigam bez problemów ( oby tak dalej) ty masz prościej 4 -ry cylindry.
Decyzję podjąć musisz sam.
Pozdrawiam.

pawcio1017
31-08-2007, 16:31
Niewiem czy aktualne czy masz już LPG :)) ale masz w profilu "Ostróda" więc jesteś z Torunia, czy z Ostródy? Jakie masz wozidełko? Bo Cie nie kojarze :satan:

Co do dobrego zakładu LPG w Toruniu, to na Grunwaldzkiej...JAk chcesz dokładny adres to PW

lyssy
31-08-2007, 16:52
Pawcio, ja wiem, że masz chęć spotkać się z bratnią duszą - ale czemu w tym celu odkopujesz temat sprzed dwóch lat? :niewiem:
Gość podaje numer GG, możesz mu napisać PW - na pewno masz większe szanse odpowiedzi niż gdy liczysz na to, że zajrzy do tego działu akurat teraz...

pawcio1017
31-08-2007, 19:48
Sorki :pad: Chrzani mi się chyba coś przeglądarka i zamiast daty są jakieś znaczki. A szukałem po postach tego użytkownika a nie z listy... GG już mam wpisane... Pozdrawiam :pa:

Ufo
03-09-2007, 18:21
wal sekwencję! Może są zadowoleni z gazu właściciele IIgeneracji ale http://www.godula.pl/gaz/bmw/strony/gaz.htm

RockFord
03-09-2007, 18:50
Widzę że jesteś podatny na zabiegi marketingowców :) Zauważ, że w "normalnym" zakresie obrotów tj. 2500-4000obr/min. maksymalna utrata mocy to 20KM. Poza tym śmiem twierdzić, że instalacja gazowa została specjalnie "spaprana" aby było co pokazać.

Ufo
03-09-2007, 20:04
mylisz sie kolego mikser swoje czyni a tak wogóle to 20KM to więcej niż różnica między 1,8 a 2,0 przy maks mocy.Jezdziłem wieloma autami z IIgeneracją i uważam,że znacznie przycina skrzydła i po zainstalowaniu powyższego na benzynie też czuć spadek. I wiem że instalka nie była spieprzona (żeby uniknąć tego wątku). Dzięki za odzew i pozdrawiam