PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura i załączanie się wiatraka



vMZe
24-03-2005, 17:05
Przy jakim położeniu wskaźnika powinien załączać się wiatrak chłodnicy?Jak to jest w pozostałych Klubowych Mondkach?
Pozdro
vMZe

Diabel
24-03-2005, 18:47
kiedyś też się nad tym zastanawiałem bo mój wiatrak startuje dopiero przy końcu skali jak wskazówka zejdzie z litery L i prawie wchodzi na czerwone pole. Nie wiem czy tak ma być.

grzebyk
24-03-2005, 21:16
moj startuje przy literce A

krzys125
24-03-2005, 22:10
startuje pomiędzy A i L. :)

Fred
24-03-2005, 22:30
mam to samo AL

Mirron
24-03-2005, 22:36
hmm... u mnie ostatnio załączył się jak odpaliłem bryke.. Sporo jeździłem po mieście, później zgasiłem bryke na pare minut, i jak właczyłem ponownie to sie włączył wiatrak.. niestety nie wiem jakie było położenie wskazówki bo mam czujnik temp zwalony..
Czy to normalne zjawisko?

Fred
24-03-2005, 22:39
moze miales wlaczona klime ? - wtedy wiatrak wlacza sie automatycznie wraz z zalaczeniem klimatyzacji

Mirron
24-03-2005, 22:46
niestety klimy nie mam ... :beer:

coolmarian
25-03-2005, 00:01
U mnie też AL. Marcin

vMZe
25-03-2005, 09:16
Widzę, że przewagę mają odpowiedzi AL. W związkuz tym pytanie - czy skoro u mnie włącza się przy końcu L to powinienem się nad tym zastanawiać/obawiać?
Pozdrawiam
vMZe

Fredee
25-03-2005, 09:20
raczej nie ma problemu.....włącza się wtedy jak mu za ciepło...jakiś margines błędu na pewno jest przewidziany! Może tez przecież być tak, że czujniki niedokładnie mierzą temperaturę ( zresztą temperatury, podobnie jak każdej innej wartości - nie da się zmierzyć dokładnie - jakikolwiek pomiar jest przeciez przybliżony...) Nie ma się czym przejmowac moim zdaniem. Ważne że się włącza....
Pozdroffki
:bigok: :banan: :)

Truszek
25-03-2005, 10:15
Widzę, że przewagę mają odpowiedzi AL. W związkuz tym pytanie - czy skoro u mnie włącza się przy końcu L to powinienem się nad tym zastanawiać/obawiać?
Pozdrawiam
vMZe

Jeżeli masz jakiekolwiek obawy, to po prosty sprawdź:
1. Terostat - czy nie wymaga już wymiany bo się przycina i nie otwiera na czas
2. Czujnik temperatury silnika - może ma zaśniedziałe końcówki i troszkę oszukuje, a może już wymaga wymiany bo sie zestarzał
3. Czujnik wentylatora w chłodnicy - j.w.

Dopuszczalna jest też taka sytuacja, że wentylator załącza się w różnych położenach wskaźnika temperatury dla różnych samochodów, dla czego?

Ano, jest to urządzenie elektryczne i położenie wskazówki na cyferblacie jest kwestią odpowiedniego wyskalowania dla odpowiedniej temperatury.
Dla tego też w jednym samochodzie temperatura zadziałania wentylatora będzie wypadała pomiędzy A i L a w innym poza L.
Ale za nim upewnisz się w tym, że masz inaczej wyskalowany wskaźnik - sprawdź najpierw to co wymieniłem wyżej - tak dla świętego spokoju.

Pozdróffka

vMZe
25-03-2005, 11:03
Zrobiłem test:
z wyłączoną dmuchawą wewnętrzną, ogrzewaniem i klimą - załącza się przy L końcu L. Jak działa wiatrak dmuchawy wewnętrznej bądź klima, to w ogóle się nie włącza, bo nie dochodzi do takiej temperatury. Zostawiam więc w spokoju, aż się zaczną upały :-D.

Fredee
25-03-2005, 11:06
a to ciekawe bo przy klimie to raczej powinien się włączać !
pozdroffki :bigok:

vMZe
25-03-2005, 11:12
Ja mam dwa wiatraki - jeden od klimy drugi od chłodnicy samej w sobie. Oczywiście po włączeniu kliemy włącza się wiatrak klimatyzacji. Drugi stoi, aż się nagrzeje silnik do końca L, co w przypadku działania klimy jest prawie nieosiąglane, bo wiatrak od niej zasuwa na maxa...

domin00
27-03-2005, 12:58
a ja mam takie cos ze wogule mi sie niewlancza ostatnio wskazowka przechodzi na czerwone pole i wentyl. sie niezalonczy a jak zciagne wtyczke z czujnika wentylatora na termostacie to sie zalanczy ale jak ja podjacze to przestaje pracowac co to moze byc ???

Fredee
27-03-2005, 14:44
pewnie czujnik się skończył...:)
pozdroffki
:banan: :bigok: :bigok: