PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]Dylemacik po wypłacie



Juzek
07-06-2009, 11:06
Słuchajcie... wesprzyjcie mnie radą.

Chcę sobie usprawnić audio w aucie. Ogólnie chcę przeznaczyć 400 złych na radyjko + 400 złych na głośniki drzwiowe + 600 złych na zestaw basowy (tuba lub skrzynia + wzmachol) do bagażnika + wygłuszenie.

Oczywiście nie kupię wszystkiego na raz, bo wypłata jeszcze nie tak duża :D

Radio powinno mieć takie cechy:
- powinno być markowe
- powinno dobrze grać
- i powinno mieć wejście na SD; jak będzie CD tyż to się nie obrażę

Głośniki fajne widziałem JBL'a 16,5 centa, na dystansach z MDF'u + kable.

Zestaw basowy i tak sobie zostawiam na koniec.

Co wybrać najpierw?

Czy seryjne radyjko Forda 2004 będzie lepiej grało na głośnikach JBL?

Czy może lepiej kupić dobre radyjko powiedzmy Alpine'a i głośniki zostawić sobie na następny miesiąc?

adamzzz
07-06-2009, 11:38
Głośników nie polecę żadnych bo mało słyszałem. Radio za to mogę zdecydowanie polecić alpine ze starszej serii cda 7893/ 7894 bo sam takie mam i już na seryjnych głośnikach różnica była znacząca. Problem jest że nie ma wyjścia na kartę więc w gre wchodzą tylko płytki mp3.
Radio bardzo rozbudowane i przyszłościowe. Posiada korekcję czasową 3 wyjscia rca, filtry, zmiana fazy suba.
Na alledrogo wychaczysz za jakieś 4 stówy. Ja za takie pieniądze nie kupywałbym nowego radia.
Co do suba to musisz się określić czego słuchasz i przede wszystkim jaki bas lubisz. Jedni lubią jak mają jedno wielkie buuuuuuuuuuuuummmmmmmm a inni bum, bum, bum heheheheh.
Do tego jakieś kable i wygłuszenie drzwi(obowiązkowo)

Juzek
07-06-2009, 11:48
Wychodzę z założenia, że kupuję używki tylko od znajomego albo z polecenia. Nie chce mi się potem męczyć z niesprawnym radiem.

A co do bassu to wolałbym coś pomiędzy bum bum bum a buuuuuuuummmm z naciskiem na to pierwsze :D:D

pleban
07-06-2009, 11:49
Zainwestuj pierw w radio.
Głośniki to już raczej trzeba takie do wzmaka wybierać i jak kupisz to pod fordowskim będzie kupa a lepsze radio zanim wzmaka założysz będzie sobie jakoś z nimi radziło.

Juzek
07-06-2009, 11:54
słuszna koncepcja :D

adamzzz
07-06-2009, 12:43
Wychodzę z założenia, że kupuję używki tylko od znajomego albo z polecenia. Nie chce mi się potem męczyć z niesprawnym radiem.

A co do bassu to wolałbym coś pomiędzy bum bum bum a buuuuuuuummmm z naciskiem na to pierwsze :D:D

Ja jednak twierdzę że leprza stara używka z wyższej serii niż nówka z bajerami. Co oferują radia za 400 zł oprócz tych bajerów jakimi są usb i milion różnych kolorów świecenia?? Większość nie ma nawet sterowania subem z poziomu radia. Niby banalna rzecz a jednak używa się bardzo często. Jedno naciśnięcie i pokrętłem sobie ustawiamy basik:). Wiele rzeczy(wszystko co mam z audio) kupiłem używanego na allegro i działa bez problemów. Trzeba tylko patrzeć od kogo się kupuje.

Z tanich subów to mogę polecić ravemaster bsw 104II. Ciężko go dostać ale pojawiają się czasem w okolicach 200 zł na allegro. Oczywiście używki.
Miałem takiego 2 lata w escorcie i pół roku w mondeo i teraz gra u szwagra w audi 80 kombi i wymiata aż miło. Jest szybki a jak trzeba to i zejdzie niziutko. Ma dużą efektywność i nawet mostek z gta 4 blaupunkta już mu wystarczy. U mnie miał 600 w i infinity to dobpiero się działo.
Przede wszystkim nie męczy i można go słuchać godzinami bez bólu głowy.

Juzek
07-06-2009, 13:51
Zmieniam opcję... kupuję radio, które jako nowe będzie kosztować cca 800 złych :metal:

WiELGi
07-06-2009, 14:44
Co do suba to faktycznie dużo zależy od tego jakiego rodzaju muzyki słuchasz najczęściej, jak już wspomniał Juzek. Jeśli jakaś muzyka elektroniczna, drum and bass, house itp to zdecydowanie obudowa ciśnieniowa, jeśli jakiś rap czy nawet pop - bass reflex, band-pass - coś z wylotem powietrza poprostu :hmm:

kwiatek85
07-06-2009, 20:21
Co do suba to faktycznie dużo zależy od tego jakiego rodzaju muzyki słuchasz najczęściej, jak już wspomniał Juzek. Jeśli jakaś muzyka elektroniczna, drum and bass, house itp to zdecydowanie obudowa ciśnieniowa, jeśli jakiś rap czy nawet pop - bass reflex, band-pass - coś z wylotem powietrza poprostu :hmm:

to ja się może delikatnie podczepie pod ten temacik bo widzę że ciekawych rzeczy można się dowiedzieć :)
czym się różni bass reflex od obudowy ciśnieniowej jeśli chodzi o dźwięk??
ja słucham głównie house i pop więc dla mnie niedałoby rady dobrać odpowiedniego suba? czy jak do słychania popu dałbym obudowę ciśnieniową to bas byłby zagłeboki i bolałaby mnie głowa od słuchania czy to o co innego chodzi? :p
pozdrawiam i sorki za mały offtop :p

Juzek
07-06-2009, 21:07
Ej.. spoko.... forum jest od tego, żeby się forumować :D:D

Generalnie się na tym nie znam... ale powiem Ci, że mam wszystkie głośniki na chacie bass-reflex i muza, jakiej słucham, ładnie mi wchodzi w małżowinę uszną :D

Oktan
07-06-2009, 22:28
Co do suba to faktycznie dużo zależy od tego jakiego rodzaju muzyki słuchasz najczęściej, jak już wspomniał Juzek. Jeśli jakaś muzyka elektroniczna, drum and bass, house itp to zdecydowanie obudowa ciśnieniowa, jeśli jakiś rap czy nawet pop - bass reflex, band-pass - coś z wylotem powietrza poprostu :hmm:

to ja się może delikatnie podczepie pod ten temacik bo widzę że ciekawych rzeczy można się dowiedzieć :)
czym się różni bass reflex od obudowy ciśnieniowej jeśli chodzi o dźwięk??
ja słucham głównie house i pop więc dla mnie niedałoby rady dobrać odpowiedniego suba? czy jak do słychania popu dałbym obudowę ciśnieniową to bas byłby zagłeboki i bolałaby mnie głowa od słuchania czy to o co innego chodzi? :p
pozdrawiam i sorki za mały offtop :p

nie ma obudowy ciśnieniowej !! autorowi tego postu chodziło raczej o obudowę closed czyli zamkniętą,

róznica pomiędzy tą ww. a obudową typu bass-reflex polega na tym, że ta druga ma otwór którym wydostaje się ciśnienie zza głośnika

obudowa closed ma takie zalety:
- lepsza kontrola bass'u (jest on krótszy, szybszy),
- mniejsza objętość obudowy (nie zajmuje tyle miejsca),

ja u siebie mam typu closed jestem bardziej niż zadowolony :hehe: niektózymieli okazję tego słuchać[/code]

Dodano po 12 min.:


Zmieniam opcję... kupuję radio, które jako nowe będzie kosztować cca 800 złych :metal:

taki zestaw może:

link tutaj masz (http://allegro.pl/item645727907_super_zestaw_alpine_cda_7873r_cha_s6 34_warto.html)

jeśli myślisz o rozbudowie sysytemu to patrz na ilość wyjść RCA (im więcej tym lepiej)

WiELGi
07-06-2009, 23:16
No tak, chodziło mi o zamkniętą.
Miałem okazję słuchać takich samych głośników jbl'a na bass-reflexie i na zamkniętej. Różnica jest wyraźna. Głośnik w obudowie ciśnieniowej lepiej sprawuje się w pojedynczych uderzeniach, natomiast jeśli chodzi o dłuższe linie basowe to bass-reflex.

adamzzz
07-06-2009, 23:41
nie ciśnieniowa a zamknięta. I nie można mówić od razu że bass-refleks jest do takiej muzy a zamknieta do całkiem innej.
Wszystko zależy od zastosowanego głośnika. W tej chwili mam 2 szt mds08 w obudowie b-r i powiem że są piekielnie szybkie i punktualne. Gdyby mi ktoś kazał powiedzieć na słuch w czym głośnik siedzi to bym powiedział zamknięta.
Jeden z parametrów t-s głośnika chyba qts określa do jakiej obudowy głośnik nardziej się nadaje. Jeśli wartość ta jest większa niż 0,5 powinno się dawać zamkniętą. Choć od każdej regóły są odstępstwa więc nie można zawsze ślepo w tą zasadę wierzyć i najlepiej popróbować bo każdy ma inne preferencje słuchowe.
Druga sprawa to wielkość głośnika. Im większy tym wolniejszy. Do normalnego słuchania max 30 cm według mnie.
Każdy inny bas lubi więc najlepiej jak sobie posłuchasz różnych głośników w róznych aplikacjach.

Poncio
08-06-2009, 00:54
jesli potrzebujesz czegos dobrego i w dobrej cenie to zapraszam :) mam dostep do prawie wszystkich klockow CA :) i wszystko dostepne od reki!

esik_az_eso
08-06-2009, 01:06
pytanie jeszcze czy naprawdę potrzebujesz suba...

po rozmowach z Oktanem i tego co dokonali z Mańkiem_ mam wątpliości czy to konieczne, z tyłu siedzą JBL 6x9 bodaj gto 938 ale giganty, wzmacniacz blaupunkt gt=a bodaj 460 i z przodu infinity scs6520,

a wszystko pod fabrycznym f7000 i zieniarką sony bo się uparłem, że jak raz zmieniłem radio to ukradli.


może wrzucę zdjęcie, jeszcze jutro Maniek_ będzie dostrajał,ale gra nieprawdopodobnie, a jak dasz większą moc z radia, na tył to masz wrażenie że skrzynia jest w bagażniku i przyjemnie drga fotel :-)

specjalistą nie jestem, ale wydaje mi się, że jest to bardzo dobre roziwązanie

Oktan
08-06-2009, 11:40
nie ciśnieniowa a zamknięta. I nie można mówić od razu że bass-refleks jest do takiej muzy a zamknieta do całkiem innej.
Wszystko zależy od zastosowanego głośnika. W tej chwili mam 2 szt mds08 w obudowie b-r i powiem że są piekielnie szybkie i punktualne. Gdyby mi ktoś kazał powiedzieć na słuch w czym głośnik siedzi to bym powiedział zamknięta.
Jeden z parametrów t-s głośnika chyba qts określa do jakiej obudowy głośnik nardziej się nadaje. Jeśli wartość ta jest większa niż 0,5 powinno się dawać zamkniętą. Choć od każdej regóły są odstępstwa więc nie można zawsze ślepo w tą zasadę wierzyć i najlepiej popróbować bo każdy ma inne preferencje słuchowe.
Druga sprawa to wielkość głośnika. Im większy tym wolniejszy. Do normalnego słuchania max 30 cm według mnie.
Każdy inny bas lubi więc najlepiej jak sobie posłuchasz różnych głośników w róznych aplikacjach.

nic dodać nic ująć :bigok:

czytanie wszelkich poradników na temat CA może dokonac niezłego spustoszenia w umysłach - dobranie elementów wg. własnych wymagań i preferencji pozwala na dobre zainwestowanie każdej złotówki

Juzek
08-06-2009, 21:25
taki zestaw może:

link tutaj masz

Ja chcę radyjko, które będzie obsługiwało SD



jeśli myślisz o rozbudowie sysytemu to patrz na ilość wyjść RCA (im więcej tym lepiej)

Wiem, ale mi wystarczą dwa

Oktan
08-06-2009, 21:53
a jakbyś podłączył IPoda to muzykę w wersji sprofanowanej (mp3, wma) możesz se posłuchać a Ipod ma jedną zaletę względem kart SD - POJEMNOŚĆ

Juzek
12-06-2009, 00:33
no a z SD nie da rady posłuchać MP3, tak ? :D

adamzzz
12-06-2009, 19:42
da rade

Juzek
12-06-2009, 23:13
Dobra, temat radyja odkładam na przyszłą wypłatę, bo fele kupiłem :P

daniellomasa
12-06-2009, 23:20
Dobra, temat radyja odkładam na przyszłą wypłatę, bo fele kupiłem :P

spontanicznie poleciałeś

adamzzz
13-06-2009, 00:15
Dobra, temat radyja odkładam na przyszłą wypłatę, bo fele kupiłem :P :guns:

Juzek
13-06-2009, 00:37
ale opłacało się.... 4sztuki 16" z mondeo RS :D

daniellomasa
13-06-2009, 00:40
ale opłacało się.... 4sztuki 16" z mondeo RS :D

ja prawie zawsze tak kupuje idę po jedno
a wracam całkiem z czym innym
i tak jest ma być

Juzek
14-06-2009, 16:52
Hehe... story of maj lajf :D

GrekuPL
14-06-2009, 18:33
daj jakieś foty tych Twoich nowych felek :los:

Juzek
14-06-2009, 19:11
Już kupiłem oponki. Jeszcze tylko muszę coś zrobić w przysadzistym tyłem, zakładam je i zobaczysz je na spocie :D

GrekuPL
14-06-2009, 19:46
Jeszcze tylko muszę coś zrobić w przysadzistym tyłem, zakładam je i zobaczysz je na spocie :D
siedzi za mocno ? pogadaj z kraVco...on jakiś sposób miał jak mnie pamięć nie myli...

Juzek
15-06-2009, 20:47
Włożyłem po dwie gumy w każdą sprężynę. Trochę się podniosło.

Oktan
16-06-2009, 02:02
Juzek - aż boję się pomyśleć jak teraz będziesz "latał" na zlotach !!

jeszcze jak zapodasz car-audio :helm:

mam hymn dla ciebie:
link tutaj (http://w776.wrzuta.pl/audio/3ZeK07xddx8/tatu_nas_nie_dogoniat)

:metal:

GrekuPL
16-06-2009, 10:12
Włożyłem po dwie gumy w każdą sprężynę.
:wall:

ryszinho
16-06-2009, 10:24
Auto: MkI 1,8 TD


mam hymn dla ciebie:
link tutaj (http://w776.wrzuta.pl/audio/3ZeK07xddx8/tatu_nas_nie_dogoniat)

Żem sie tera usmiał....... :zakrecony:





Włożyłem po dwie gumy w każdą sprężynę.

Masz kombi?

Pablo81
16-06-2009, 13:22
Juzek - aż boję się pomyśleć jak teraz będziesz "latał" na zlotach !!


:))

a właśnie - Juzek jak opony po zlocie? :hmm:

GrekuPL
16-06-2009, 16:10
a właśnie - Juzek jak opony po zlocie?
do wywalenia :los2: ? :)) następnym razem lepiej do pompuj je :los:

Juzek
16-06-2009, 21:11
Melduję, że przednie oponki typu Dębica już som do wywalenia :D... bo bieżnik na bokach dziwnym trafem zniknął :D

Oktan... ja tam pamiętam, że mnie goniłeś po moim zmyślonym KJS'ie na lotnisku :D... więc taki Fast'n'Furious nie jestem :P