PDA

Zobacz pełn± wersję : [TD MkI] Wężyk boostera



rustin
08-06-2009, 00:27
Wymieniał kto¶ ten wężyk od boostera do turba?jak tak to na jaki bo z jednej strony ma inna srednice niz z drugiej,omijaliscie ta metalowa rurke?Tak sobie myslalem ze jak bedzie przewod z wieksza srednica to bedzie wiecej powietrza zeby mebrany w boosterze ruszylo a turbo tak samo dmucha przeciez czy to bez roznicy?

GrekuPL
08-06-2009, 09:34
kolego...ja nie dawno brałem się za to...kupiłem podci¶nieniowy o ¶rednicy 5mm (albo 4mm) i dobre opaski 8-12 rozmiar...wymieniłem przewód od turbo do tej rurki metalowej i wymieniłem od rurki do boostera :bigok: zmiana przyniosła wreszcie oczekiwan± moc w TURBO dieslu :bigok: :hehe:

rustin
08-06-2009, 19:05
a moze ktos sprawdzic czy jak sciagnie wezyk boostera przy nim i dmuchnie to swobodnie jest przeplyw?(na zgaszonym silniku)czy nie powino sie dac jak to jest?bo jak nie powinno tzn ze mam pekniety.Czyli tej metalowej rurki nie trzeba omijac?

Raftik
09-06-2009, 08:43
Kolego metalowa rurka jest tylko po to by wymiana gumowych krótkich była przyjemniejsza, a i dla celów bezpieczeństwa dla samej rurki, silnik wpada w wibracje, jest kilka elementów ruchomych i sama rurka inna niż metalowa i nie przymocowana na stałe mogła by ulec uszkodzeniu. Takim sposobem s± tylko dwa miejsca do sprawdzenia jak nie dmucha dobrze turbo, wężyk przy turbo i wężyk przy boosterze.



a moze ktos sprawdzic czy jak sciagnie wezyk boostera przy nim i dmuchnie to swobodnie jest przeplyw?(na zgaszonym silniku)czy nie powino sie dac jak to jest?bo jak nie powinno tzn ze mam pekniety.

W stronę turbo przy dmuchaniu w rurkę :) nie powinno być oporów żadnych, w drug± stronę czyli w Booster powinien być opór dzięki naszym cudownym membranom w boosterze.

ryszinho
11-06-2009, 00:26
kupiłem podci¶nieniowy o ¶rednicy 5mm (albo 4mm

A jak Ty to załozyłe¶ na rurke przy boosterze jak tam jest ok 9mm ?? :niewiem:

Dodano po 53 sek.:



W stronę turbo przy dmuchaniu w rurkę nie powinno być oporów żadnych, w drug± stronę czyli w Booster powinien być opór dzięki naszym cudownym membranom w boosterze.

Dokładnie :metal:

GrekuPL
11-06-2009, 09:50
A jak Ty to załozyłe¶ na rurke przy boosterze jak tam jest ok 9mm ??
normalnie...naci±ga się taki wężyk...spokojnie :bigok:

rustin
11-06-2009, 10:12
to jaki w końcu ma być ten wężyk?

GrekuPL
11-06-2009, 10:30
najlepiej kup sobie kilka rodzajów...koszt może koło 7zł za wężyki plus dwie opaski 8-12 mm i koniec filozofii...jeżeli chcesz w dwóch miejscach zmieniać to musisz podwoić ilo¶ć (czyli przy turbo do metalowej rurki i od rurki do boostera :bigok: )

rustin
12-06-2009, 21:22
czyli zwykly przewód podcisnieniowy wystarczy?mam jeszcze jedno pytanie czy ten krotki wężyk co idzie do WG to tez trzeba wymienic czy on nie ma wplywu na osiagi?

GrekuPL
13-06-2009, 05:04
mam jeszcze jedno pytanie czy ten krotki wężyk co idzie do WG to tez trzeba wymienic czy on nie ma wplywu na osiagi?
nie wymieniałem więc nie powiem...


czyli zwykly przewód podcisnieniowy wystarczy?
musi wytrzymać przynajmniej ten 1bar ci¶nienia...bo inaczej będzie balon się robić i pękać, a to chyba nie wskazane np. przy wyprzedzaniu :hmm: