PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] nowe przeciwmgielne



garneck
08-06-2009, 13:41
witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
to mój pierwszy post na niniejszym forum i myślę że nie ostatni :)
otóz postanowiłem rozwiązać problem przednich halogenów bo jak wiecie są do bani. zastanawiam sie nad najprostrzym rozwiązaniem a mianowicie wywaleniem firwowych lamp, zastąpieniem ich oryginalnymi zaślepkami i wstawieniem jakiś zgrabnych spotów do grila w zderzaku. czy ktoś z Was ma podobne rozwiązanie? będę wdzięczny za uwagi na temat działania - martwi mnie głownie fakt że halogeny byłyby wtedy za bardzo oddalone od krawędzi auta. jak macie jakieś foty to też bym chętnie zobaczył jak to się prezentuje
dzięki

Andrzej10
08-06-2009, 14:37
To ja Ci tyle napisze. Podstawowe pytanie czy szkła są przejżyste czy zmatowione od kamyczjków jak to 2 to jest odpowiedź dlaczego słabo świecą. Pozdrawiam

boropi
08-06-2009, 14:41
Witaj
Przeciwmgielne to chyba do działu elektryki powinien iść temat.
Co do kwestii słabych przeciwmgielnych.
Jechałeś na nich kiedyś w prawdziwą mgłę, taką gdzie widoczność na 5-10m ?
Raz mi się zdarzyło od kiedy kupiłem mondka (ponad pół roku)
Gdy w normalną noc włączę (fabryczne) przeciwmgielne to muszę się wpatrywać w ulicę żeby dostrzec różnicę w oświetleniu drogi (nie jeżdzę na przeciwmgielnych) ale gdy była naprawdę mgła to włączenie ich dawało naprawdę ogromną różnicę (bez przeciwmgielnych byłem w mleku a po zapaleniu widziałem drogę) mogłem nadal jechać i to w miarę bezstresowo 30-40 km/h.
Mam fabryczne światła i nie mam zamiaru niczego zmieniać, według mnie są dobre.
Spotykam często na drogach auta z włączonymi przeciwmgielnymi i w dzień i w nocy tylko nie wtedy kiedy trzeba bo bez mgły i bez dużego deszczu, już nawet mnie wcale nie dziwi taki widok.

LaBobas
08-06-2009, 14:47
Temat poruszany wiele razy nawet eRCu cos kombinowal,zeby ulepszyc te halogenowe atrapy.

Tomlewis
08-06-2009, 17:31
Temat dość ciekawy i obszerny polecam lekturę
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=50593&highlight=przeciwmgielne