PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Klimatronic - nie załącza się sprężarka



peter7712
09-06-2009, 11:32
Po wymianie chłodnicy klimatyzacji (dziurawa) nie załącza sie sprężarka. test własny klimy 88 - czyli dobrze. wentylatory chodzą. Co pozostaje oprócz samej sprężarki do wymiany oczywiście. Nie wiem jak działał wcześniej, ponieważ był zakupiony z niedziałająca klimą.
Z góry dzięki za pomoc.

Tomlewis
09-06-2009, 12:02
mam rozumieć ze czynnik chłodzący nabity i ciśnienie w układzie jest

peter7712
09-06-2009, 13:01
Tak po nabiciu i czynnik w układzie jest, a właściwie był Ponieważ go odessali z powrotem bo nie załączała się sprężarka (nie policzyli za czynnik). Mają szukać co to jest, jestem umówiony, ale chciałbym wiedzieć czego się spodziewać i ewentualnie dopilnować, zeby zbędnych rzeczy nie robili.

Tafla
09-06-2009, 13:41
Może czujnik ciśnienia w układzie się rozsypał? Wtedy nie załączy sprężarki nawet jak układ jest nabity.

Krzychu32
09-06-2009, 19:55
A może to nieszczęsne sprzęgiełko na sprężarce ?

lyssy
09-06-2009, 21:28
Sprzęgiełko (mechanicznie - za duża szczelina, elektrycznie - uszkodzona/nie podłączona cewka), brak/uszkodzenie przekaźnika WOT...
Resztę ciekawych rzeczy można - w świetle pracujących wentylatorów chłodnicy - pominąć, przynajmniej na początek ;)

peter7712
31-07-2009, 07:51
Przyczyna czysto prozaiczna, znana dobrze na forum a mianowicie podkladeczka w spreżarce. I w końcu chłodzi. :fan:
Dzięki forum zrobiłem to już sam (mimo dwóch lewych rąk), ponieważ fachmani u których byłem stwierdzili żebym szukał sprężarki na wymianę. a na pytanie czy sprawdzali cewkę na krótko, to nie wie bo to drugi mechanik a go w tej chwili nie ma. :wall:

Dziękuję za pomoc :metal: i jakby co to macie u mnie :beer: