PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z wycieraczką



Damiano
09-06-2009, 21:57
Koledzy mam problem z przednia wycieraczka od strony kierownika. na postoju wycieraczka chodzi cichutko, ladnie zbiera. problem zaczyna sie podczas jazdy. strasznie stuka, puka, ociera?? guma :jezyk1: jest to tylko slyszalne jak wycieraczka jest calkiem z lewej strony. podczas opadania nic nie slychac. jak tylko znacznie zwolnie odglos jest cichszy, a jak zatrzymam auto wszystko ladnie cichutko chodzi. zauwazylem, ze na ramieniu wycieraczki jest hmm.... nie wiem jak to nazwac ale chyba sluzy do przyciskania wycieraczki podczas jazdy. moze to ma wine? mieliscie juz taka sytuacje? co mam zrobic z tym fantem? wycieraczki maja okolo 3m-cy. przedtem mi to tak nie przeszkadzalo, ale teraz w te ulewy jest to nie do wytrzymania :wall: bede wdzieczny za kazda sugestie.pozdrawiam

Szczolek
09-06-2009, 22:11
Załóż wycieraczki na odwrót i tak pojeździj potem zobacz czy dalej stuka, puka, ociera. Gumy na niektórych wycieraczkach bardzoszybko się odkształcają dlatego podczas dociskania w czasie jazdy guma szoruje jak pod włos i wtedy skacze :los2:

Damiano
09-06-2009, 22:27
a nie bedzie przeszkadzac dlugosc wycieraczek? jedna ma chyba 51cm a druga wiecej, nie pamietam juz ile.

Tafla
10-06-2009, 08:49
Nie przekładaj z kierownika do pasażera, a po prostu przełóż wycieraczkę jakby na "lewą" stronę, po prostu odwróc ją, żeby góra była na dole i odwrotnie.

Szczolek
10-06-2009, 19:20
Nie przekładaj z kierownika do pasażera, a po prostu przełóż wycieraczkę jakby na "lewą" stronę, po prostu odwróc ją, żeby góra była na dole i odwrotnie.
DOKŁADNIE o to mi chodziło :bigok:

Damiano
12-06-2009, 13:50
przełóż wycieraczkę jakby na "lewą" stronę, po prostu odwróc ją, żeby góra była na dole i odwrotnie.
chlopaki chcialem tak zrobic ale nie idzie :( jest te zolte koleczko na wycieraczce, jak zmienie do gory nogami to bedzie ono na dole, i druga sprawa to wlasnie ta lotka czy jak to sie zwie, ktora jest razem z piorem. zastanawia mnie dlaczego tej lotki nie ma na drugiej wyceraczce? jak to wyglada u was??

Dodano po 4 min.:

przegladalem foty mondkow na allegro i kazdy ma wlasnie jedna wycieraczke z tym ustrojstwem. jaka powinna byc dlugosc wycieraczek w mkIII? moze jest za dluga czy jaki grzyb :niewiem:

ARTi
12-06-2009, 13:53
Spojler na wycieraczce powinien być tylko po stronie kierownika. Tak przynajmniej mają oryginalne wycieraczki z MkII.

EDIT: O, w MkIII tez tak jest :bigok:

http://ford.sklep.pl/pl,product,320658,piora,wycieraczki,ford,przod.htm l

artax
12-06-2009, 19:40
co by nie zakladac nowego wątku to zapytowywuje :) W jaki sposob podgiąć ramie wycieraczki by zwiększyć kocisk do szyby.pzdr

Mosior
18-06-2009, 00:48
ja miałem to samo a ponieważ fura była jeszcze niedawno firmowa więc pojechałem do ASO. Gość mnie oświecił że na każdej wycieraczce fordowskiej jest znacznik jej zużycia - takie małe kółeczko - jak jest grantowe to wycieraczka jest ok, wraz z upływem czasu robi sie jaśniejsze i jak już jest żółte to czas na wymianę.

Założył nowe i pracują extra więc podejrzewam, że masz już stare gumki - wymieć i powinno być ok.

P.S.
u mnie też pierdziała tylko ta po stronie kierownika

Damiano
18-06-2009, 22:44
no u mnie sa zolte koleczka, a czytalem gdzies ze jak pokaze sie wykrzyknik to beda do wymiany. tak mialem w poprzednim mondeo. ale kupie dla swietego spokoju komplet. dzieki za wszystkie sugestie. pozdro

tompiorko
25-06-2009, 02:12
jak pokaze sie wykrzyknik to beda do wymiany
i jak faktycznie kiepsko już zbierają to czas najwyższy. Było trochę o wycieraczkach na forum. Ja niedawno właśnie zmieniałem...z "flatów" fordowskich przesiadka na zwykłe marki Alca-polecane przez userów.

Ps. cena promocyjna 15 złociszy (za obie 50 i 56 cm) w "dla Ciebie dla rodziny" :)) znaczy Tesco
Ps1. spisują się całkiem dobrze :up:

Damiano
25-06-2009, 07:53
panowie wycieraczka wymieniona na zwykla ALCA 56cm. pilny wyjazd byl wiec nie moglem czekac na jakies orgi. 9zl sztuka. tydzien juz jezdze i... cisza :) calkiem inna jazda. dzieki wszystkim za podpowiedzi. pozdro