PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Niskie obroty



Nightwing
11-06-2009, 22:24
Ostanio moje mondeo postanowiło sobie nagle zastrajkować, objawia się to tym ze obojetnie od temperatury silnika (zaraz po właczeniu robi to samo co po przejechaniu 100 km)

Od odpalenia do momentu pierwszego ruszenia i podniesienia obrotów ponad 2k silnik pracuje sobie normalnie, po przegazowaniu dzieje się już źle
Obroty sobie nagle spadaja do ok 500 i albo po chwili wraca do normalnych obrotów czyli ok 850-900 albo zostaje tak do nacisniecia gazu. Do tego auto ma teraz notoryczny brak mocy, VMax to 120 km/h i to z trudem, pedał do dechy obroty tylko do 3k ida.

Poszukałem na forum, jednak jak doszedelm do sprawdzenia boostera i przewodu laczacego go nagle z boostera wylał sie olej, możliwe pozostałości po padnietej turbinie wymienionej w zeszłym roku. Teraz pytanie, czy zalany olejem booster może być przyczyna takiego zachowania ? bo jak rozumie budoowe pompy tam nie powinno być tego oleju.


kolejnym podejzanym moze byc zawór WG, który jeszcze nie był sprawdzony i silniczek wspomagania wolnych obrotów bo nie zauważyłęm zeby linka sie ruszała wogule (za to rusza sie ta druga jak właczam klime)

a góry dziekuje za pomoc

Juzek
11-06-2009, 23:43
Po pierwsze... jedź do jakiegoś pompiarza i niech Ci zrobi boostera

Jak mi kiedyś spadł wężyk z boostera to też nie mogłem go wkręcać wysoko.

Po drugie ... w MKI nie ma silniczka wolnyh obrotów, a termostat woskowy. koszt nowego cca 150 zł

GrekuPL
12-06-2009, 08:21
Jak mi kiedyś spadł wężyk z boostera
to z 88 rumaków zostało Ci 40 mułów :los2:

kolejnym podejzanym moze byc zawór WG, który jeszcze nie był sprawdzony
spokojnie zacznij od boostera...w tym przewodzie ma być sucho...ani ropy ani oleju ma nie być :bigok: dobierz się do niego po stronie turbo, weź jakiś kompresor i przedmuchaj ten przewód, przy okazji sprawdź czy aby masz opaski na łączeniu tego przewodu :bigok: ja nie miałem :wall: , później sprawdź boostera, zakup membrany z uszczelkami, wymień z pomocą artykułu http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=168 i ciesz się sprawnym dieslem :hmm: :beer:

Nightwing
14-06-2009, 21:19
Co do boostera, po wymianie membran i uszczelek (i pozbycu się oleju) auto ma lepsze przyspieszenie i czuć że turbina działa z tym ze nadal pozostał problem z niskimi obrotami.

Czyli obroty spadają sobie do ok 500 i niekiedy wracają same do 850, niekiedy wymaga użycia gazu. Jakieś rady co z tym problemem zrobić?