PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Elpigaz problem



michal-wm
14-06-2009, 10:35
witam jest to pierwszy mój post na forum, proszę więc o wyrozumiałość. Zakupiłem kilka dni temu Mondka 2,0 z sekwencją elpigaz i tu zaczęły się problemy, a więc gdy auto jest zimne odpala na Pb i po około 3-4 minutach (wolne obroty) przełącza na gaz lecz od razu gaśnie, natomiast gdy rozgrzeje auto na pb to po przełączeniu na gaz wszystko działa poprawnie, dalej czy jest możliwe aby spalanie wahało się w granicach 8,5 litra (wskazanie tripa) w praktyce wyglada to tak zalałem gazu za 40 (24 l gazu) zrobiłem na tym 298 km (odliczając parę km na jazdę na Pb)

Netoper
14-06-2009, 21:22
Sam to nic praktycznie nie zrobisz, jedynie wymiana filtrów, trza się z kompem podpiąć i sprawdzić ciśnienie i ustawienie mapy.
A masz orientację ile instalka już przelatała? jaki siedzi parownik?, jakie wtryski?

michal-wm
14-06-2009, 23:06
instalka ma 6lat, parownik AG SGI, z tego co wiem został nie dawno wymieniony filter

Netoper
15-06-2009, 08:47
instalka ma 6lat
No to licz się z tym że parownik może już dogorywać.
Podjedź do gazownika i niech sprawdzi czy jest jeszcze możliwość regulacji/kalibracji.
Masz bardzo małe spalanie, mieszanka uboga, możesz wypalić uszczelkę pod głowicą czy zawory, może wystarczy tylko ciśnienie podnieść i przestanie gasnąć


z tego co wiem został nie dawno wymieniony filter
Są dwa filtry, przed parownikiem i za parownikiem.

michal-wm
16-06-2009, 07:25
dzieki za pomoc, już umówiłem się z gazownikiem. (nie zdajecie sobie sprawy jak trudno znaleść gazownika który diagnozuje instalkę elpigazu)

krzysiekbyd
17-06-2009, 14:47
znajdz dobrego gazownika zaufanego polecanego :) bo mi po wizycie stwierdzil ze do wymiany mam parownik ;/ ale jakos nie dalem mu wiary :P sam zabralem sie do regulacji i co chodzi :) bez dodatkowych kosztow :)

bis2
17-06-2009, 22:02
Jezeli wymiana filtrow nie pomoze to pewnie wtryski sa upackane syfem, skoro dzieje sie tak tylko na zimny - na cieplym syf sie rozrzedza i wtryski jakos daja rade, u mnie wskazania na tripie na gazie wynosza 6 l:) hehe i co z tego skoro pali 10 l :)) na benzynie mam dobre wskaznia.

michal-wm
18-06-2009, 11:39
co za kraj :wall: byłem u dwóch gazowników 2 godz wyjęte, a każdy po godz kręcenia mówi że do tej instalki elpigazu nie ma softu

Netoper
18-06-2009, 12:02
że do tej instalki elpigazu nie ma softu
Soft jest na stronie producenta tylko musi być warsztat zarejestrowany.

Ja mam ten sam problem w sierce, softu nawet w necie nie ma i będę Bingo wrzucał, z tym że w sierce II gen
Zerknij tutaj czy jest jakiś autoryzowany w Twojej okolicy
http://www.elpigaz.com/?p=/pl/4/index
Albo zadzwoń do nich i niech Ci powiedzą gdzie najbliżej będziesz miał.

michal-wm
19-06-2009, 14:37
byłem u gazownika, wystarczyło wyregulować ciśnienie i wydłużyć czas przejścia z fazy pb na gaz i wszystko gra :fan:
okazało się również że wytryski były nowe i map sensor
dzięki wielkie za pomoc

bialy
26-06-2009, 22:18
Netoper a jaką masz tą instalację elpigazu?

Netoper
29-06-2009, 10:15
a jaką masz tą instalację elpigazu?
AEB i francostwo jest takie, że po odpięciu akumulatora szlag trafia ustawienia, wywaliłem krokowego i na śrubie pocinam.
Jak znajdę chwilkę to wrzucę te bingo z blosem, co z mondka ściągnięte